Uiteindelijk is wat ik voel wat ik schrijf Mosselrock en Watch Out! nu twee weken later uit 15 donderdag 1 september 2011 door René de Dreu Gitarist Stefan Schill gaat sinds vorig jaar als jong talent langs talrijke podia, festi vals, radio- en tv-studio's. Op die reis doet hij zaterdag ook Mosselrock in Yerseke aan. Schill is net begin twintig maar toch al meer dan tien jaar intensief met pop en rockmuziek bezig. Via de platenkast van vader Schill en een eerste gitaar op z'n elfde leek er geen ontkomen meer aan. Na de middelbare school nog wel be zig geweest met een commerciële studie, maar in feite was iedere an dere keuze dan die voor muziek tweederangs. Eigenlijk was er al op z'n veertien de een onbewuste, maar toch defi nitieve keuze gemaakt. „Ik schreef op een dag ineens mijn eerste song met een eigen. Inmiddels ben ik dat nummer vergeten, maar niet het gevoel dat het geeft zelf iets te maken. Daarmee ben ik dus niet meer gestopt en langzaam denk je aan een eigen album, ei gen band en een leven voor en met muziek." De band kwam er, evenals het eerste album Don't Say A Word (2010). De muziek van Stefan Schill en zijn band kreeg al vrij snel het stempel bluesrock opgespeld. Mu ziek met een retrorandje dus en vooral de muziek van een gitarist die goed geluisterd heeft naar bijna alles wat er aan rock en blues van voor zijn tijd is gebeurd. Thuis lag daarvoor een enorm archief van Robbert Johnson, via Dylan en Hendrix tot en met de Kings of Leon, Prince en John Mayer voor het grijpen. - „Muziek is nog steeds een inspira tiebron. Wat je hoort vormt je. Eerst wil je de techniek beheersen, later komt het terug als je zelf gaat schrijven. Ik ontdek nog steeds muziek, m'n interesse is daarin erg breed. Er is altijd wel muziek die iets teweegbrengt, of het nu old school is of van nu. Het is geen Stefan Schill kwestie van bewust iets nadoen, maar achterafhoor ik wel waar de inspiratie vandaan komt." „Het eerste album is langzaam ont staan. Er lag een stapel eigen werk en het was dus meer kiezen voor de nummers die samen een ver haal vertellen. Die keuze leverde wel dat bluesstigma op, maar zelf heb ik de deur voor een brede mu zikale vrijheid op een kier gehou den. Het kan ook andere kanten op dus. Het gaat er vooral om iets op je eigen manier te doen en te zoeken naar datgene dat de passie voor muziek levend houdt. Eigen lijk ben je nog steeds bezig je ei gen muziek te maken op je zolder kamertje. Niet zozeer voor een al bum, maar vooral voor een toffe muzikale beleving. Daarna wil je dat delen met een publiek en als al les klopt, bezorg je ze een mooi moment." Stefan begon als gitarist. Schrijven en zingen kwamen er later bij. „Dat heb ik ook moeten ontdek ken. Het begint toch vaak met de gitaarloopjes. Dan zijn er woorden of alleen maar klanken die daarop aansluiten en die veranderen op een speelse manier in teksten. Wat ik voel is uiteindelijk wat ik schrijf. Aan het einde van de dag voel ik me dan nog steeds gitarist met zang op een mooie tweede plek." Zijn stem doet, net als de muziek, denken aan Prince en John Mayer. Niet de minsten dus en het ver klaart ook deels het internationale karakter van de muziek. Korte bui tenlandse uitstapjes, ook als sup foto Bart Notermans port bij grote namen, zorgden al voor een eerste kennismaking in België, Frankrijk en Engeland. „Toch richten we ons nog vooral op Nederland en het maken van een tweede album. Daar ligt nog een grote uitdaging, beetje eng ook omdat je nu met verwachtin gen te maken krijgt. Maar aan de andere kant ook mooi om je muzi kale groei te laten horen." Stefan Schill, zaterdag om 20.00 uur op Mosselrock in Yerseke. Mosselrock en de Mosseldag in Yerseke vielen traditioneel altijd samen. Dit jaar is dat voor het eerst niet, vanwege aange scherpte veiligheidseisen. Daardoor valt de 20e editie van het rockevenement twee weken later. De locatie is onveran derd: het parkeerterrein van het bunga lowpark Kijk Uit in Yerseke. Het programma van komende zaterdag: 16.00 uur: Bloodshift 16.45/18.10 uur: About Today 17.15 uur: Going Dutch 18.40 uur: Go Fish 20.00 uur: Stefan Schill 21.00/22.45 uur: Baldrick Brothers 21.45 uur: A Silent Express 23.30 uur: Rock 'n' Roll Prophets ft. Steve Conté. Morgen wordt, aan de vooravond van Mosselrock, voor de zesde keer het dan- ce-evenement Watch Out! gehouden, met als een van de toppers Paul Elstak. Het programma: 19.00 uur: Fatal Ine 20.00 uur: Kevin Kaos Distractor 21.00 uur: WantedOnez Stereotuners 22.00 uur: Alpha Twins 23.00 uur: Djexunz Humanity Force. 00.00 uur: Paul Elstak 01.00 uur: Endymion mosselrock.nl/watch-out-yerseke.nl Paul Elstak A Silent Express foto Stephanie Pistel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67