uit 13 Bandstafette brengt Zeeuwse muzikanten samen op Abdijplein donderdag 1 september 2011 Tom Pintens brengt onder meer zijn versie op het gedicht 'De Jongeling' van Remco Campert foto Athos Burez De Pit Poppodium De Pit luidt het nieu we seizoen op volle kracht in met een internationaal affiche vol ron kende gitaren, met vandaag diver se punkbands (o.a. Streetdogs, fo to), morgen hardcore (met de Amerikaanse weekend Pay No Res pect) en zaterdag o.a. met het Bra ziliaanse Autoramas. Do. 1 t/m za. 3 sept., De Pit, Terneu- zen, 20.00 (do)/21.00 vr-zauur. AnnTastic De Middelburgse songwriter Anni- ka Bos (22) sluit haar opleiding van de Rotterdamse popacademy af met een examenoptreden sa men met haar band AnnTastic in De Piek. Bekende songwriters zo als Jochem Fluitsma en Tjeerd van Zanen zijn aanwezig om haar be oordelen. Vrijdag 2 september, De Piek, Viissingen, 21.00 uur. Balkenende Kooiman Een Zeeuwse middag bij Muziek- podium Zeeland, met cellist Mar- tijn Kooiman en pianist Rien Bal kenende. Beiden zijn docenten aan de Zeeuwse Muziekschool. Ge zamenlijk waagt het duo zich aan een programma dat zich beweegt tussen romantisch en modern- klassiek. Zondag 4 september, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. De Bandstafette in 2008. door Rolf Bosboom De Bandstafette heeft on derdak gevonden bij het Zeeland Nazomerfestival. De afgelopen jaren werd het Zeeuwse popevenement, dat sinds 2006 bestaat, gehouden bij de uit reiking van de Eddy Christiani Award in het Arsenaaltheater in Viissingen. Nu gaat het vooraf aan het optreden van Milow, die zater dag op het Abdijplein in Middel burg het slotconcert van het festi val verzorgt. De Bandstafette begint om 19.30 uur. De opzet is dat tientallen Zeeuwse amateur-popmuzikanten een popcovershow verzorgen in voortdurend wisselende samenstel lingen. Het publiek kan nummers verwachten van onder anderen Snow Patrol, Skunk Anansie, Krystl en Solomon Burke 8c De Dijk. Er wordt al vanaf zaterdag ochtend gerepeteerd op het Abdij plein. Belangstellenden zijn ook daarbij welkom. Zo'n zestig Zeeuwse muzikanten hebben zich dit jaar aangemeld. Een van hen is de 17-jarige Lonne- ke de Klerk, die zingt bij de JP 8c The Seeger Session Band, de groep van haar vader Jan Piet de Klerk. Het is de tweede keer dat ze mee doet aan de Bandstafette. „Vorig jaar heb ik That hell me van Krezip gezongen. Overdag was het super- gezellig om met z'n allen te repete ren. 's Avonds vond ik het heel spannend om op te treden. Het leuke van de Bandstafette is dat ie dereen mag meedoen. Het is jong en oud door elkaar en je kunt op die manier ook veel van anderen leren." Dit jaar heeft ze Golden days van Krystl uitgekozen om te zingen. „Het is een leuk, vrolijk nummer en ook niet al te moeilijk. Daar moet je ook rekening mee hou den." Herbie Spa (29), toetsenist bij Jui ce en Zerah John, was de afgelo pen bezoeker van de Bandstafette. Dit jaar staat hij zelf ook op het po dium en doet mee in nummers van Beyonce, Alicia Keys en Snow Patrol.. „Muziek is voor mij een uit de hand gelopen hobby. Het is een groot deel van mijn leven. Ik zou niet zonder kunnen. Ik vind het hartstikke leuk om mee te doen. De Bandstafette is heel veelzijdig en je hebt de mogelijkheid om sa men te spelen met mensen die je nog niet kent. Het is ook goed dat zo een podium wordt geboden aan Zeeuws talent." De elfde editie van het Zeeland Na zomerfestival duurt nog tot en met zaterdag. Het resterende pro gramma ziet er als volgt uit: Locatievoorstel li ngen Trojaanse Vrouwen, veerplein Perkpol- der, t/m za 3 sept. Vertrek om 20.00 uur bij restaurant De Linde in Kloosterzande Am Ziel, badpaviljoen Domburg, t/m za 3 sept. Aanvang: 19.15 uur Toreadors, vm. cokesfabriek Sluiskil, t/m za 3 sept. Aanvang: 20.15 uur. Oom Wanja, hofstede Hongersdijk, Wil- helminadorp, t/m za 3 sept. Aanvang: 20.15 uur Andere voorstellingen Mathilde, 3 sept, verzamelen 18.45 uur, Abdijplein Mooie Anna, t/m 3 sept, verzamelen 18.45 uur, Abdijplein De rietdekker, t/m 3 sept, verzamelen 18.45 uur, Abdijplein Stervend Europa, t/m 3 sept. verzame len 18.45 uur, Abdijplein Kindervoorstellingen Droomtijd, t/m 3 sept, Koorkerkhof, Middelburg, vanaf 12.00 uur Huis, t/m 3 sept, Koorkerkhof, Middel burg, 16.00 en 19.00 uur, za. zo en wo ook om 14.00 uur Abdijplein Donderdag 1 september: 20.30 Winnie Haarhuis, 21.00 Ernst Jansz Vrijdag 2 september: 20.30 Capital Sen timental, 21.00 Daan Zaterdag 3 september: 19.30 Bandstafet te, 21.00 Milow. SIS1P 'q 'ASA-V Milow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65