Van Zumba tot Poetracks tijdens Groede Festival 2 luit donderdag 1 september 2011 Programma GROEDE FESTIVAL AAN DE GRENS Zaterdag 3 september: 14.00 -14.45 uur: Ferini en het beeldenbos; interactief kinder theater voor kinderen tussen 4 en 10 jaar; Arena. 14.45 -15.30 uur: Ries de Vuijst en muzikale vrienden; bij de ter rassen op de Markt. 15.30 -16.15 uur: Zeekoraal, 60-koppig projectkoor uit West Zeeuws-Vlaanderen o.lv. Martha Roelofs en met medewerking van diverse artiesten; Podium voor de kerk. 16.15-17.15 uur: Zimbabwaan se zangeres Vimbainashe en Band: Afrikaanse muziek met zang, mbira en instrumentalis ten; muziektent. 17.15 -18.15 uur: Ries de Vuijst en muzikale vrienden; bij de ter rassen op de Markt. 20.00 - 22.00 uur: Poetracks met Tom Pintens en Anneke van Giesbergen: dubbelconcert in woord en beeld. De muzikanten brengen hun versie van een ge dicht ten gehore en spelen daar naast eigen nummers. Toegang: €12,50. Zondag 4 september: 12.30-13.00 uur: Workshop Zumba voor groot en klein door Yaïr; Arena. 13.00 -14.00 uur: Concert Har- moni; Muziektent. 13.00 - 15.00 uur: Huiskamerop tredens: Groese (huis)kamers bieden een podium aan talent dat anders verborgen blijf. Zie infobord bij Grote Kerk. 14.00 - 15.00 uur: Optreden Brugs vocaal ensemble; Grote Kerk. 15.00 - 15.45 uur: Kindermu ziekworkshop o.l.v. Vimbainas he; Arena. 15.00 - 16.00 uur: Erik Versluijs en Cees Louwers: accordeon en mondharmonica, Petanquebaan voor de kerk. 16.00 uur: SAF met band: Vlaam se passie en luchtige levens kunst. Meeslepende liederen in Gents dialect van chansonnier en troubadour SAF; Grote Kerk; toegang €12,50 Ook in Grote Kerk: Expositie van Theo Jordans! Zie ook: www.grotekerkgroede.nl door Ali Pankow Poëzie en het Vlaamse le- venslied'nemen een pro minente plek in tijdens het programma van het Groede Festival zaterdag en zon dag in en rond de Grote Kerk. Naast ruimte voor de schoonheid van woorden en verdriet, wordt er natuurlijk ook weer in velerlei gen res muziek gemaakt. Verder kan het publiek zich tijdens de tweede festivaldag opwarmen bij een openbare workshop Zumba en is er zaterdag interactief kinderthea ter: Ferini en het beeldenbos. Voor de invulling van het eerste lustrum van het Groede Festival is de organisatie dicht bij huis geble ven. Dat wil zeggen: tot aan en net over de grens, met artiesten uit West-Zeeuws-Vlaanderen en Vlaanderen en een enkeling van wat verder weg. Traditiegetrouw zijn veel optre dens gratis. Daarnaast zijn er twee betaalde concerten in de Grote Kerk. De eerste van de twee is Poe tracks zaterdagavond met Tom Pin tens en Anneke van Giersbergen. Pintens was als zanger/gitarist vijf tien jaar betrokken bij de band Zi- ta Swoon. Toen vond hij het ge noeg en ging hij andere dingen doen. Een drastische omslag naar meer theatrale teksten en muziek? „Nee, niet echt een omslag in the ma's. Dat theatrale zat er bij Zita Swoon ook al in. Wat wel veran derde was de keus voor de taal. Na jarenlang in het Engels zingen, koos ik vanaf dat moment voor Ne derlandse teksten", zegt Pintens. Het gaat hem immers om de in houd en hij wil dat die duidelijk overkomt. „Ik maak geen dance- muziek waarin je met twee slagzin nen kunt volstaan." Pintens brengt verhalende teksten waarin constante veranderingen in een mensenleven, meestal ver oorzaakt door de liefde, een grote rol spelen. „Dat is niet zo verwon derlijk toch? Daar heeft immers ie dereen mee te maken." Vaak geeft hij zelf een aanzet voor band The Gathering en boekte daar mooie successen mee. „Vier jaar geleden ben er uit gestapt, om dat ik toe was aan wat anders. Dat heeft te maken met de ontwikke ling in je leven die je doormaakt. Op een gegeven moment ben je toe aan wat nieuws", zegt Van Giersbergen. Overigens zat de voor liefde voor poëzie en de gevoelig heid voor tekst er volgens haar bij The Gathering toch ook al duide lijk in. Van Giersbergen wilde meer per soonlijke muziek gaan maken en doet dat tegenwoordig steeds meer onder haar eigen naam. De meeste teksten schrijft ze zelf „Ik laat me door allerlei dingen inspireren, on der meer door gedichten. Maar na tuurlijk spelen ook eigen ervarin gen en gevoelens en gewoon dage lijkse dingen een belangrijke rol. Ik heb inmiddels een zoontje van 6 en ook hij is een bron van inspi ratie", zegt de zangeres. Een nieu we uitdaging voor haar dit jaar was de klassiek muzikale invulling van het openluchttheater-project Raveleijn in de Efteling. Aan het Poetracks project van De Wintertuin in Nijmegen werkt zij al geruime tijd met groot plezier mee. „Ik heb direct 'ja' gezegd toen ze me een paar jaar geleden vroegen mee te gaan doen. Je krijgt als deelnemer een gedicht toegewezen. Daarna mag je er hele maal naar eigen inzicht een com positie op maken om het als lied te kunnen uitvoeren. In de manier waarop je dat doet, ben je volledig vrij." Volgens Van Giersbergen komt zo'n liedversie vrij soepel tot stand. „Dan ga ik met de woorden van het gedicht aan de piano zit ten en dan ontstaat er al heel snel een lied." Zo schreef zij een mooi lied gebaseerd op het gedicht Ver slag van de uitgezonden bodevan Harry Mulisch. Tijdens Poetracks zaterdagavond in Groede brengt Van Giersbergen een eigen versie van het gedicht Nu Nog van Hugo Claus. Daarnaast manifesteert zij zich met eigen repertoire waaron der haar nieuwe single die 12 sep tember uitkomt. SAF (Christophe Hack) sluit zondag het Groede Festival af met een concert vol levensliederen, waarin de stad Gent een belangrijke rol speelt. een liedtekst, maar laat hij de fines ses graag over aan schrijfster, muzi- kante en actrice Ellen Schoenae- rts, inmiddels zijn ex-geliefde met wie hij echter nog steeds goed be vriend is. „Soms gebruikt zij die aanzetten, soms vindt ze het niks en zet ze alles op z'n kop." Van het gedicht De longeling van Remco Campert maakte hij met veel plezier in het kader van Poe- track een liedversie. „Bij mij heet het In de duinen en het staat ook op mijn cd De Oogst. Het is al een oud gedicht, ik geloof uit 1958. Ik heb het eervol bewerkt." Pintens brengt zaterdag in zijn solo-optre den naast dit gezongen gedicht on der meer ook nummers van zijn cd De Winter maakt ons vrolijk. Evenals Pintens heeft ook Anneke van Giersbergen een omslag gemaakt in haar muzikale loopbaan. Sinds 1994 zong zij in de metal- Anneke van Giersbergen brengt tijdens Poetracks een eigen compositie op basis van het gedicht Nu Nog van Hugo Claus. podium COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 1 SEPTEMBER Terneuzen De Pit opent het nieuwe clubseizoen met een avond in het teken van de punk met een optreden van het Amerikaanse Streetdogs. Support acts zijn de Bel gische bands The Ignored en One Step Beyond en het Hulsterse Zebrapad. De Pit, deuren open 19.30 uur, begin 20.00 uur Oost-Souburg Folklorefestival Walcheren met diverse folkloristische dans- en muziekgroepen uit binnen- en buitenland. Toegang gratis. Karolingenburcht, 10.00 uur VRIJDAG 2 SEPTEMBER Middelburg Concert met pianomuziek van onder anderen Sylvia Tuinder, volks- en dansmu ziek van het ensemble Muzaïek, een gi taartrio en klassiek viool en Julio Melio, met kabbelende gitaarmuziek. Doopsgezinde kerk, 19.45 uur Terneuzen Hardcore met de Amerikaanse band Pay No Respect. Support acts: 21 Gun Sa lute en My City Burning. Daarnaast speelt de Duitse hardcoreband Ays. De Pit, 21.00 uur Vlissingen Afstudeeropdracht songwriter Annika Bos, ofwel AnnTastic, studente aan de Po- pacademy in Rotterdam. De Piek, 21.00 uur Yerseke Dancefestival Watch Out!. Parkeerterrein Kijk Uit, 19.00 uur ZATERDAG 3 SEPTEMBER 's-Heer Arendskerke Mondharptrio Aubergine treedt op tij dens de opening van artistieke tuinten- toonstelling 'een Bunder Kunst'. Hoveniersbedrijf Allemekinders-Beveland Groenprojecten, 15.00 uur Middelburg Dubbelconcert het Christelijk Jong Mannenkoor Soli Deo Gloria uit Urk en The Martin Mans Formation. Oostkerk, 20.00 uur Rilland Nazomerfair Rillancf. Terrein Motorhuis De Knalpot. Stationsbuurt, nabij station Rilland. Van 10.00 tot 18.00 uur Terneuzen Het Braziliaanse trio Autoramas speelt een mix van surf, rock roll en punk. Voorafgaand brengt het Engelse Failsafe melodische hardcore. Het Amerikaanse punkrockgezelschap The Shell Corpora tion opent het programma. De Pit, 21.00 uur Yerseke Mosselrock. Parkeerterrein Kijk Uit, vanaf 15.30 uur ZONDAG 4 SEPTEMBER Goes Concert Muziekvereniging Advendo - EMM, Wolphaartsdijk. Manhuistuin, 12.00 uur Veere Martijn Kooiman (cello) en Rien Bal kenende (piano) spelen werk van Schu mann, Brahms en Sjostakovitsj. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 6 SEPTEMBER Hoogelande Amerikaans indiefolktrio Megafaun. Kapel van Hoogelande, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64