al voor het weekeinde van een schietclub' binnenland 15 Vara in gesprek met KRO en VPRO PW: hulp zieke inkomensafhankelijk Duitsers veroordeeld om affaire Ameland Politie ontmaskert 'geheugenverlies' Rel rond tijdelijke burgemeester geeft, willen andere partijen niet achterblijven Schoten op kinderfeestje CRUISE REIZEN BOEK JE BIJ CRUISEWINKEL.NL r 1.795,- donderdag 1 september 2011 AMSTERDAM De Vara gaat in gesprek met de KRO en de VPRO over de mogelijk heden voor een fusie. Dat zei pro grammadirecteur Frans Klein giste ren. Ook BNN blijft volgens Klein in beeld, al liggen de besprekingen stil. Het kabinet wil zendtijd en de budgetten voortaan uitsluitend ver delen op basis van ledenaantallen. DEN HAAG Het kabinet wil de tegemoetko ming voor chronisch zieken en ge handicapten niet halveren, maar in komensafhankelijk maken. Daarbij zal er ook een inkomensgrens ko men, waarboven mensen geen recht meer hebben op de tegemoet koming. Dat stelt PW-Kamerlid Fleur Agema. Dinsdag werd duide lijk dat het kabinet het budget voor de regeling wil terugschroeven. SCHIEDAM OStyABRÜCK Een rechtbank in de Duitse stad Osnabrück heeft gisteren vier jon geren van 15 en 16 jaar veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur we gens bedreiging met geweld en het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel. De incidenten gebeurden vo rig jaar zomer op een kampeerboer derij op Ameland. NIJMEGEN De Nijmeegse politie heeft dinsdag avond een man met 'geheugenver lies' ontmaskerd. De man vertelde op het bureau dat hij niet wist wie hij was. De man had niks bij zich waarurt zijn identiteit bleek. Een Twitter-oproep leverde niets op. Toen de man snapte dat hij niet op het bureau kon slapen, kwam zijn geheugen terug. Hij bleek na ruzie thuis te zijn weggelopen. 1872 overleden grondlegger van de parlementaire democratie in ons land wordt enkele maanden, tot en met december, uitgeleend aan kunst- en architectuurcentrum Stroom Den Haag. Het beeld uit 1873 verdween in 2010 al eens eer der uit het straatbeeld, toen omdat het plein een grondige opknapbeurt kreeg. Thorbecke keerde in juni van dit jaar terug op zijn plaats. foto Evert Elzinga/ANP woensdag na Prinsjesdag in de Ka mer. Wel was daar het verzoek van Rutte aan gekoppeld dat frac tievoorzitters en ministers tot dins dag 'hun kruit droog houden' om het maatschappelijke debat niet bij voorbaat te beïnvloeden. „Er wordt maximale terughoudend heid betracht", aldus Rutte. Zijn hoop is ijdel. SP-leider Emile Roe mer kondigde al meteen aan zijn mond niet te zullen houden als de plannen openbaar zijn gemaakt. Dan kunnen andere fracties niet achterblijven, zo lieten zij gisteren weten. „Als Roemer zijn mond niet houdt, zal Job Cohen dat ook niet doen", aldus een woordvoer der van de PvdA. Ook D66 zou het liefst vrijdags al een reactie kunnen geven. De WD geeft aan zich 'tot nog toe' aan de afspraak met Rutte te willen houden. „Maar de zaak is aan het schuiven. Als iedereen vrijdag al gaat reage ren, wordt het lastig om tot dins dag niets te zeggen", zegt de woordvoerder van fractieleider Stef Blok. Bij GroenLinks komt de kwestie komende week nog aan BAM, zich geen zorgen maakt, dan doet zijn vrouw dat wel als hij in de auto stapt. Willem: „Ik ben niet paranoïde, maar het houdt me wel bezig." Hij ziet er wel wat in om al le informatie, inclusief camerabeel den, op internet te zetten. „Dan kan iedereen die gegevens zien en dan is die schutter veel sneller ge vonden. Maar ja, dat is in strijd met de privacyregels." Volkomen zorgeloos zijn - 'wij le ven op de weg' - Bart en Martijn. Ze maken een rekensommetje. „Als je bedenkt dat er dagelijks mil joenen auto's rijden en er af en toe één wordt geraakt, dan is de kans dat het jou gebeurt wel bij zonder klein." Caren Cats zegt: „De dader kan heel makkelijk snel bewegende doelen raken, dus het moet een ge oefende schutter zijn. Net als Tristan in Alphen aan den Rijn hebben we hier vast ook weer te maken met een lid van een schiet vereniging." Medewerkers van het Korps lande lijke politiediensten bekijken sinds begin deze week beelden van ca mera's die langs diverse snelwegen staan. Daarop zijn mogelijk aanwij zingen te vinden die leiden tot de aanhouding van de snelwegschut- ter. Gisteren waren er twee inci denten met gesprongen autorui ten. In eerste instantie werd ge dacht aan beschietingen, maar op springende steentjes bleken de oor zaak van de kapotte ruiten. de orde. Voor de fractie van [olan- de Sap is het vooral belangrijk dat de stukken eerst goed doorgeno men zijn. „Maar als wij daar al vrij dagochtend over beschikken, zou het best kunnen dat wij er 's avonds op reageren." Kamervoor zitter Gerdi Verbeet kan de fracties niet de mond snoeren. „Aan het begrip 'terughoudendheid' geven de fracties zelf inhoud", zegt de di recteur voorlichting van de Twee de Kamer. Rutte zag de bui in juli al hangen: „Over dit soort zaken krijg je geen garanties." VELP - Met een paar schoten kwam gistermiddag een abrupt eind aan een kinderfeestje in Velp. Elf tot twaalf kinderen vierden tot dan de vijfde verjaardag van de dochter van bewoners Kees en Monique. Het stel wil niet met de achter naam in de krant De twee vertel len dat het een goede vriend van hen was die buiten op de broer van Kees heeft geschoten. De broer raakte niet gewond omdat hij ach ter een geparkeerde auto kon weg duiken. Volgens Kees stalkt de vriend zijn broer al langer. Kees vertelt dat de verdachte zijn broer verwijt dat die er met zijn vriendin vandoor is ge gaan. Doordat de politie snel was gebeld, lukte het om een verdachte aan te houden. De Zuid-Hollandse Statenfracties van SP en D66 willen uitleg van commissaris van de Koningin Jan Franssen over de benoeming van Jo an Leemhuis-Stout als waarnemend burgemeester van Schiedam. Leem huis-Stout volgde voor de zomer de afgetreden burgemeester Wilma Ver ver op. Dit leidde volgens de par tijen tot commotie in Schiedam om dat Leemhuis-Stout een vriend schapsband heeft met Verver. D66 en SP stelden eerder vragen over de gevolgen van deze relatie voor het onderzoek dat het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten deed naar de bestuurscultuur in Schiedam. Ver ver maakte zich volgens de onder zoekers schuldig aan belangenver strengeling en machtsmisbruik. Canarische eilanden en Madeira Savona. Barcelona, Casablanca, Santa Cruz, Funchal, Malaga, Rome, Savona Costa Deliziosa Vertrek: 24 sept., 5,16. 27 okt., 7 nov. Duur: 12 dagen Inclusief vluchten met KLM en transfers van C-2989T- Van Europa naar Brazilië - Balkonhutten actie! Genua, Marseille, Barcelona, Lissabon, Madeira, Funchal, Recife, Maceio, Salvador, Buzios, Santos MSC Orchestra Vertrek: 18 november Duur: 18 dagen 1 Inclusief vluchten met KLM en transfers ï-wJm kVi:V;, Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van tweepersoons bezetting, beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief alle belastingen en volpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5