lol zeeland Deal over supermarkt lijkt nabij Taptoe Kapelle Nu 500/o korting op zakelijk mobiel internetten en betten m t i lil li-25 C1000 Onderhandelingen duurden jaren Daders overval goudbeurs nog voortvluchtig Grote braderie JUBILEUM Showkorps Jonge Kracht is al 75 jaar Taptoe Kapelle Minder dure woningen in Scheldekwartier Hennepkwekerij aan Kijkuit ontmanteld Dreigende twittertaal lapt Kapellenaar erbij tr •"""ImTiI donderdag 1 september 2011 door Rob Paardekam tholen - De Thoolse wethouder Frank Hommel verwacht deze week overeenstemming te berei ken met supermarktondernemer Gunter in Sint-Annaland over de verhuizing van de Ciooo. „We heb ben veel tijd geïnvesteerd in onder linge overleggen", zegt wethouder Hommel. „Meer zelfs dan we nor maal gesproken doen." De nieuwe supermarkt moet aan het havenplein komen, waar hij deel uit zal maken van het fraaie nieuwe havengebied. De onder handelingen over verplaatsing lo pen echter al jaren. Volgens Hom mel zit het probleem hem niet in het geld. De gemeente koopt de huidige supermarkt en betaalt wat hij waard is, niet meer. „We heb ben de afgelopen jaren vooral over de randvoorwaarden onderhan deld", aldus de wethouder. „Gun ter wilde op heel veel punten ver regaande zekerheid, zodat hij ze ker weet dat hij voor het bedrag dat hij straks krijgt een nieuwe su permarkt kan bouwen." Volgens Hommel is de gemeente heel ver gegaan, verder dan door gaans normaal is. Zo heeft ze op een gegeven moment zelfs voorge steld om het plan vooraf aan de welstandscommissie voor te leg gen. De ondernemer wilde niet achteraf met een negatief advies ge confronteerd worden, zodat hij zijn plan moest aanpassen en het wellicht duurder zouden worden. „We hebben hiermee onze nek uit gestoken", zegt Hommel. „Het is niet gebruikelijk om een plan voor af aan de welstandscommissie voor te leggen." Volgens hem is over veel meer randvoorwaarden onderhandeld. „Soms had ik het idee dat we het getal pi probeerden te bereiken, maar op een gegeven moment is het genoeg. Ik hoop echt dat we deze week overeenstemming berei ken." Gunter zelf gaf dinsdag ook al aan dat een deal wat hem be treft dichtbij is. Bram Gunter stopt overigens als uitbater van de Ctooo. De moeiza me verstandhouding met de ge meente is volgens hem één van de redenen. Vader Piet Gunter blijft wel eigenaar van het winkelpand en bouwt ook de nieuwe super markt. Hij verhuurt die aan de Ciooo. Die heeft inmiddels een nieuwe uitbater gevonden. De hui dige uitbater van de Ciooo in Krab- bendijke gaat ook die in Sint-Anna land exploiteren. terneuzen - De overvallers die gis termiddag een goudinkoop in Ter- neuzen hebben overvallen, zijn nog voortvluchtig. „Er waren zes of zeven mensen in de ruimte aanwezig", vertelt een getuige uit Terneuzen. „Opeens kwamen twee gemaskerde man nen binnen. Ik ben meteen wegge rend, een toiletruimte in. Daar heb ik 112 gebeld. Toen ik even la ter terugliep, waren ze al weg. Ik ben nog naar buiten gelopen. Daar zat een meisje, die vertelde dat de daders in een paarse auto waren gestapt en er vandoor waren." Volgens de politie gaat het om een Iichtgetinte en een donkergetinte dader. De één had een steekwapen bij zich, de ander een schietwa pen. De politie zette een helikop ter en auto's in en zette agenten op 'strategische plaatsen' neer, maar kon het tweetal niet vinden. De inkoper, een Duitser, zegt dat de buit zo'n 20.000 euro waard is, vertelt de getuige. Voor een dergelijke overval in april in Vlissingen, zitten twee ver dachten vast. kruiningen - Aanstaande zaterdag, 3 september, is het plein voor de Emté supermarkt in Kruiningen weer het decor voor een dorpsont- bijt van 7.30 tot 9.30 uur. Aanslui tend laten kinderen balonnen op op de Markt, en staat het centrum van het dorp vol met kramen. Be halve een grote braderie zijn er ook voorstellingen en demonstra ties tot 17.00 uur. door Mieke van der Jagt Maanden zijn ze er al mee bezig. Bijna alle volwassenen in het Showkorps Jonge Kracht zitten wekelijks op de zol der van het oefenlokaal om de Tap toe Kapelle voor te bereiden. Het korps bestaat 75 jaar en dat moet vanzelfsprekend in stijl worden ge vierd. Het zijn niet alleen de verga deringen - die gaan over prakti sche zaken - maar er moet natuur lijk ook extra worden geoefend, want Jonge Kracht wil tijdens de Taptoe goed voor de dag komen. Tamboer-mattre Stefan Wisse legt uit hoevel druk er op de schouders van de muzikanten ligt: „We heb ben heel goede korpsen uitgeno digd uit Schiedam en Heerlen. Het zijn, net als wij, echte showkorp sen. Maar daar willen we natuur lijk niet te schril bij afsteken, het moet allemaal perfect gaan." In 1936 ontstond longe Kracht uit de Jongelingenvereniging van de Nederlandse hervormde kerk in Biezelinge. Voorzitter Jan Glerum: „Het was een pijperskorps, dat was in die dagen erg populair. Het was heel wat anders dan een har monie of fanfare: mobieler en vro lijker. Van lieverlee veranderde het instrumentarium, maar nu lopen er tussen onze blazers weer vrij veel fluiten." Jonge Kracht functioneerde nog wel een poosje door volgens de ri tuelen van de Jongerlingenvereni- ging. „Daar was het de gewoonte dat je je lidmaatschap opzegde als je trouwde. Je was per slot van re kening geen jongeling meer. Dat deden de leden van het pijpers- korps dus ook. Vandaar dat het oudste lid bij ons maar 35 jaar lid is. Inmiddels is die gewoonte ge lukkig uitgestorven. Wie nu lid is, mag het blijven tot het rondlopen met een instrument niet meer gaat." Want dat is wat een showkorps van een fanfare of harmonie on derscheidt: je zult Jonge Kracht nooit of te nimmer op stoelen zien spelen. De beweging is een onlosmakelijk onderdeel van elk optreden en ook dat moet dus grondig worden geoefend. Een andere reden om goed voor de dag te komen, is de eeuwigdu rende jacht op nieuwe leden. Want al hebben de bestuurders van Showkorps Jonge Kracht met zeventig spelende leden geen kla gen, nieuwe aanwas is altijd wel kom. „We hopen jonge kinderen uit Kapelle, Biezelinge en Schore te inspireren om lid te worden", zegt Marino van der Weijde. „Daarom treedt er in de taptoe ook een jeugdkorps op. We heb ben overigens alles in huis om kin deren thuis te maken in de wereld van de muziek. De slagwerkers lei den we zelf op, evenals de saxofo nisten. Muziek maken we heel laagdrempelig. Een lidmaatschap kost 75 euro per jaar, maar daar voor krijg je alles, instrumenten en uniformen, in bruikleen van de vereniging. Opleidingen via de Zeeuwse Muziekschool maken we ook toegankelijker." Kinderen kunnen al vanaf zeven jaar terecht op de blokfluitgroep, vanwaaruit ze kunnen door groeien naar de blazersgroep. Ook voor de tamboers geldt die leeftijd als ondergrens. Jonge Kracht heeft tegenwoordig ook een vlaggenteam. „Vroeger hadden we majorettes, maar jonge meiden voelen daar niet meer zo voor. Met kleine meisjes kun je het professionele niveau niet ha len, wat we toch nodig hebben." Jonge Kracht heeft ook sinds kort nieuwe uniformen: blauw met wit en een soort Pruisisch helmpje, heel chic. Jan Glerum: „Daar heb ben we veertig jaar lang oud pa pier voor opgehaald." Het jubilerende Showkorps jonge Kracht presenteert zich zaterdag 24 september vanaf 19.00 uur op de korfbalvelden aan de Vroonland- seweg in Kapelle. Tijdens de taptoe laten alle onder delen van het showkorps zien wat ze kunnen: de blazers, de tamboe rs, het vlaggenteam en de leerlin gen. De entree is gratis. Jonge Kracht heeft voor de taptoe drie bijzondere bands uitgenodigd: Showband Corio Collective uit Heerlen en de Jeugd Rijnmond band en de Rijnmondband uit Schiedam. vlissingen - In de nieuwe bouw blokken van het Scheldekwartier in Vlissingen komen minder wo ningen in de hogere prijsklasse dan de bedoeling was. Het heeft geen zin om dure woningen te bouwen als je er nog zo veel over hebt, luidt de gedachte. Na een veelbelovende, stormach tige start is de verkoop van het eer ste bouwblok van het Schelde kwartier nagenoeg stil komen te liggen. Van de 51 woningen zijn er nu vijftien verkocht: negen huizen en zes appartementen. TWee meer dan vlak na het slaan van de eerste paal in februari. Alle verkochte hui zen zitten in de lagere prijsklasse. YERSEKE In een schuurtje bij een woning aan de Kijkuit in Yerseke ontdekte de politie gisteren een wietkweke- rij met 92 planten en twee gestolen fietsen. Twee mannen van 24 en 55 jaar werden aangehouden. De plan ten werden vernietigd. KAPELLE De politie heeft dinsdagmiddag een 19-jarige Kapellenaar aangehou den wegens bedreigingen die hij op twitter had geuit. De politie is alert op bedreigende taal op de so ciale media. Klachten daaromtrent worden onderzocht. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. kpn Business Center kpn.eom/zakelijk 10800 0105 Gratis HTC Desire Z /mnd excl. btw*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56