'Een lotgenoot heeft aan zeeland IEDING! Energiezuinig wonen in nieuwe wijk Oostgaarde Extra budget voor speelvoorzieningen 50. Samen Alleen, een landelijke vereniging voor weduwen en weduwnaars, houdt voor het eerst een activiteit in Zeeland. Lianne van Voorst-Verhage uit Tholen organiseert deze dag. Groei in diefstal kleine bootjes en bootmotoren ZATERDAG OPEN HUIS donderdag 1 september 2011 De witte jas voor wethouder Jan Zandee. foto Ronald den Dekker door Frank van Cooten 'S-GRAVENPOLDER - De verkoop van de pakweg vijftig energiezuini ge woningen in de nieuwe wijk Oostgaarde in 's-Gravenpolder startte op 19 februari. Binnen mum van tijd was zeventig pro cent verkocht. Peter Bevers, directeur van R&B Wonen, noemde dat gisteren bij het slaan van de 'feestpaal' best bij zonder in een tijd van een stagne rende woningmarkt. „Maar Oost gaarde is ook bijzonder. De wonin gen zijn energiezuiniger dan de vereiste waarde vanuit de over heid." De wanden en de daken van de woningen zijn extra geïsoleerd en er wordt drielaags glas gebruikt. Zonnepanelen worden standaard toegepast. „Deze maatregelen moe ten leiden tot lagere woonlasten. Dit past ook prima in het jaar van de duurzaamheid van R&.B." Oostgaarde is een gezamenlijke ontwikkeling van R&B Wonen en Minnaard Projecten. Beide par tijen hebben grondposities in Oost gaarde en vonden het daarom han dig het project samen te doen. Volgens Bevers zijn de kopers van de huizen over het algemeen jon ge mensen die uit 's-Gravenpolder zelf komen. De oplevering van de eerste tien woningen is begin vol gend jaar. Dat kan zo snel omdat de woningen van het type houtske- letbouw zijn. Bevers prees gisteren de ondersteu ning van de gemeente Borsele. Het was daarom niet meer dan logisch dat wethouder Jan Zandee de eer ste paal sloeg. „Ik beschouw lan als een echte ambassadeur van dit project", aldus Bevers. Zandee beschouwde het slaan van de eerste paal als de afronding van een gezamenlijk proces. „We zijn in 2007 gestart met de planvoorbe reiding. Bijna geen enkel plan komt ongeschonden door de pro cedure. Dat is met Oostgaarde wel gebeurd. De nieuwe woonwijk wordt breed gedragen." Oostgaarde bestaat uit verschillen de type woningen. KLOETINGE - De Vereniging Dorps belangen Kloetinge (VDK) vraagt inwoners om met suggesties te ko men voor besteding van het bud get voor speelvoorzieningen. De gemeente Goes heeft aan elke wijk en dorp een budget toege zegd voor speelvoorzieningen. Het gaat om een extra bijdrage naast If APTIIÜI^ Vraag naar de IWI1 ■■■UW voorwaarden. Locatie: DeTuinderij 29 te West-Souburg Prijs: 425.000,- v.o.n.* Incl. aanbieding Nu kopen direct wonen LOTGENOTENCONTACT door Rob Paardekam De vereniging Samen Al leen bestaat al bijna vijf tien jaar, maar wie kent hem? Heel weinig men sen waarschijnlijk. Lianne van Voorst-Verhage uit Tholen wil daar verandering in brengen. Daar om organiseert ze de eerste Zeeuw se activiteit van de vereniging. Die vindt plaats op 10 september. Samen Alleen is een christelijke vereniging voor jonge weduwen en weduwnaars. Lianne van Voorst-Verhage behoort helaas ook tot deze groep. Haar man over leed bijna vier jaar geleden aan de gevolgen van een hersentumor. De Thoolse was toen al bekend met het bestaan van Samen Al leen, maar lid worden was nog niet aan de orde. „De eerste jaren na het overlijden van mijn man ben ik vooral bezig geweest met overleven", zegt ze. Ruim een jaar geleden, tijdens een vakantie in Luxemburg, raakte ze met een andere weduwe in ge sprek over de vereniging. Deze vrouw vertelde dat ook zij eerst aarzelingen had, maar toch lid was geworden. Zij vond alleen het fo rum op de website van de vereni ging de 25 euro lidmaatschapsgeld al waard. „Toen heb ik besloten om ook lid te worden", vertelt Lianne. „Ik heb eveneens ervaren dat het forum veel steun kan bie den." De website van Samen Alleen kent een open forum voor algeme ne zaken en een besloten forum waar de leden, en dus lotgenoten, ervaringen met elkaar kunnen de len en wat dieper op zaken kun nen ingaan. Allerlei onderwerpen worden er behandeld. Er is ruimte om ver driet met elkaar te delen, maar ook praktische zaken komen aan de orde. Het omgaan met kinde ren na het overlijden van de echt genoot, bijvoorbeeld. Of hoe je om moet gaan met een nieuw overlijden binnen de familie. „Op zich is alles bespreekbaar", zegt Lianne. „Er is zelfs een keer een onderwerp aangemaakt over wat je kunt doen met de trouwringen. Daar kwamen veel leuke en creatie ve reacties op." Hoewel het forum en de website veel leden al de nodige troost en informa tie bieden, houdt de vereniging ook bijeenkomsten. Het bestuur organiseert er drie per jaar: een nieuwjaarsreceptie, een jaarverga dering in april en een vergadering in het najaar. Er zijn dan ook lezin gen. In april heeft die een bezin nend karakter, terwijl de lezing in het najaar over meer praktische za ken gaat. Lianne weet nog goed dat ze met gemengde gevoelens naar haar eer ste bijeenkomst ging, de nieuw jaarsreceptie. Ze wist niet goed wat ze er van moest verwachten. „Het viel reuze mee", kijkt ze te rug. „Ik voelde me meteen op Vereniging Samen Alleen het structurele budget. Voor Kloe tinge en Oostmolenpark gaat het in totaal om 26.000 euro. Het be stuur van VDK heeft enige tijd te rug alle speelvoorzieningen beke ken, maar wil ook van inwoners weten wat beter of anders kan. Reageren kan via de website www.kloetinge.goesweb.net. De vereniging Samen Alleen is op gericht op 12 april 1997. Momen teel telt ze ongeveer 80 leden. De vereniging heeft een christelijk karakter, maar is niet aan één kerk genootschap verbonden. Alle chris tenen zijn welkom. Weduwen en weduwnaars tot 60 jaar kunnen lid worden. Als iemand hertrouwt, en dus niet meer alleen is, houdt het lidmaatschap op. Deelnemen aan activiteiten is niet verplicht. Iemand mag ook lid zijn om bijvoorbeeld alleen actief te zijn op het forum op de website. Er worden ook activiteiten voor de kinderen van leden georganiseerd. Eén keer per jaar is er tevens een meerdaagse reis. Website: www.samenalleen.nl. Daarop staan ook onder meer lezin gen en boekbesprekingen. www.villaparkdevrijburgh.nl SEROOSKERKE - De waterpolitie waarschuwt booteigenaren voor eën georganiseerde bende die het heeft voorzien op buitenboordmo toren. Vooral de kleinere types van zo'n vijf pk zijn een geliefd doelwit. Dat bleek deze week toen bij Serooskerke twee Polen betrapt werden met vijf gestolen motoren. Hoewel geen aangifte van diefstal werd gedaan, kon de poltie van twee van de vijf motoren de eige naar achterhalen. Ze bleken afgelo pen weekend bij De Punt en de jachthaven van Ouddorp gestolen. De diefstal van buitenboordmoto ren en kleine bootjes is een groeiende tak van - georganiseerde - criminaliteit. mijn gemak en raakte heel gemak kelijk met andere mensen in ge sprek. Het is heel fijn om met lot genoten te praten. Natuurlijk doen ook familie en vrienden erg hun best om je te begrijpen, maar juist een lotgenoot heeft aan een half woord vaak genoeg." Volgens de Thoolse hebben veel mensen het beeld dat het een vereniging is waar alleen verdriet met elkaar wordt ge deeld. Het tegendeel is waar. „Je komt echt niet bij een stel huilebal ken terecht", grapt ze. „De bijeen komsten zijn ook heel gezellig. En ja, natuurlijk is er ook ruimte voor verdriet. Dat spreekt voor zich. Ik heb ook wel eens een potje zitten huilen met een andere vrouw. Even verderop stonden mensen te lachen. Zo gaat dat." Behalve de drie centrale bijeen komsten organiseren leden, in sa menspraak met het bestuur, ook activiteiten in het land. Zo waren er al een vaartocht door de Bies- bosch, een boswandeling in Nun- speet en een bezoek aan een edel smid in Harskamp. Lianne heeft besloten om op 10 september een activiteit in Tholen op te zetten. „Vooral om de vereniging in Zee land wat meer bekendheid te ge ven", legt ze uit. De Thoolse heeft een uitgebreid programma samengesteld. Zo is er een stadswandeling en worden al lerlei monumenten bezocht (het is die dag toevallig ook monumen tendag). Verder staan onder meer een bezoek aan molen De Ver wachting en een klavecimbel-con cert in het voormalige stadhuis op het programma. Achttien leden van de vereniging hebben zich al aangemeld, maar Lianne hoopt dat ook niet-leden zullen komen. Ze kunnen dan vrij blijvend kennis maken met de ver eniging. Belangstellenden kunnen zich tot en met 6 september aanmelden via tele foonnummer 0166-602164 of knvanvoorstv@kliksafe.nl. Deelname kost tien euro per persoon. Vraag naar de voorwaarden van de starlerssubsidie Provincie Zeeland DE KORENMOLEN Vanaf 149.950,- v.o.n. Ontwikkeling: Verkoop: AANSTAANDE zeer betaalbaar wonen kan in wissenkerke NOG SLECHTS 2 TE KOOP! van 10.00-12.00 uur! €10.000," STARTERS- SUBSIDIE* www.woneninwissenkerke.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54