41 binnenland 9 'Bedrijven in rij voor soldaten' Prinsjesdag start H 'Schutter vast lid Politie infiltreert in netwerk Robert M. Actie tegen sluiting van opvangkerk Aardschok voor Groningse kust donderdag 1 september 2011- ROTTERDAM - Het rechercheteam dat het internationale kinderpor nonetwerk rond Robert M. in beeld moet brengen, heeft deze maand 220,000 foto's en video's met kinderporno opgespoord door in te breken op geheime web sites. Dat heeft het Openbaar Mi nisterie gisteren gemeld. De hoofdverdachte in de Amster damse zedenzaak, Robert M., wis selde materiaal uit via het Tor-net werk, dat het mogelijk maakt om anoniem op internet te surfen. Re chercheurs zijn twaalf verborgen sites en forums binnengedrongen door de beveiliging te kraken. Op deze sites werd kinderporno uitge wisseld, maar ook gechat over het misbruiken, ontvoeren en doden van kinderen. Van vier geheime websites hebben de rechercheurs de beheerrechten bemachtigd. De twee servers waar op ze draaiden, bleken in de VS te staan. Het beeldmateriaal en alle andere gegevens zijn overgedragen aan de FBI, waarna de sites zijn ge wist. De identiteit van de gebruikers heeft de politie niet weten te ach terhalen. Ook zijn er geen slachtof fertjes gevonden. Acht andere sites zijn ook gewist. LEGER Hillen: kansen voor overbodige militair Thorbecke van zijn sokkel zie onze website:binnenland Animatie van het anonieme, wereldwijde Tor-netwerk wmmimmmmm UriHUIZERMEEDEN - Op het wad, enkele kilometers boven het Gro ningse Uithuizermeeden, heeft zich woensdagochtend een aard schok voorgedaan. De schok had een kracht van 2,6 op de schaal van Richter, meldde een woord voerder van het KNMI. Het epicen trum van de beving lag aan de rand van het Groningenveld, de gasbel. De schok is dan ook ver moedelijk het gevolg van gaswin ning, aldus de zegsman. Minister Hillen spreekt tijdens bijeenkomst met bedrijfsleven wervend over militairen die straks moeten vertrekken bij defensie. De vakbonden bezien de ba- nencampagne van Hillen met scepsis. DEN HAAG - Multinationals staan volgens minister Hans Hillen (De fensie) te springen overtollig perso neel van de krijgsmacht over te ne men. Shell en Exxon Mobile heb ben zich volgens hem al bij zijn Di rectie Personeelszaken gemeld, net als de Nederlandse Spoorwegen. Ook kleinere ondernemingen, zie kenhuizen, scholen en oplei dingsinstituten staan volgens Hil len 'in de rij' om defensieperso neel een baan aan te bieden. Eer der liet Transport- en Logistiek Ne derland weten graag logistieke me dewerkers van de krijgsmacht over te nemen. De bewindsman zei dat gister avond op een bijeenkomst met het Brabantse bedrijfsleven in Oir- schot. In die provincie werken 14.000 militairen en burgers bij de krijgsmacht. Door de bezuinigin gen van ruim een miljard euro worden bij defensie door heel Ne derland 12.000 van de 69.000 ba nen geschrapt. Vermoedelijk wor den er zo'n zesduizend mensen ge dwongen ontslagen. De bezuinigingen hebben onder meer gevolgen voor de werkgele genheid in Havelte, Budel, Oirschot, Gilze-Rijen, Leeuwar den, Enschede, Den Haag en Den Helder. Defensie maakte gisteren de sluiting bekend van onder meer de Nassau Dietzkazerne in Budel, de Beatrixkazerne en de Prinses lulianakazerne in Den Haag en de Koninklijke Militaire PAUL KUSTERS 'V- v< School in Weert. Het landmacht- deel op Kamp Nieuw Milligen wordt geschrapt. Gemeenten waar wordt ingegrepen, zijn daar niet blij mee, bleek gisteren opnieuw. De PvdA en het CDA willen een hoorzitting over de effectiviteit van het sluiten van militaire instel lingen. Volgens CDA-Kamerlid Raymond Knops zijn er na de Ka- merbrief van minister Hillen nog meer dan genoeg vragen te stellen. Om de gevolgen voor de werkgele genheid te beperken wordt bin nenkort een proef genomen met twee banenmarkten in Oirschot en in Gilze-Rijen. „De teller staat al op 1.600 vacatures", zei Hillen gisteravond. „Defensiepersoneel is toppersoneel. Welke werkgever kan zeggen: mijn mensen opere ren op het scherpst van de snede? Met gevaar voor eigen leven, waar elke beslissing grote gevolgen heeft, maar wel snel genomen moet worden? Dat is onder druk presteren op het allerhoogste ni veau." De vakbonden bezien de banen- campagne van Hillen met scepsis. Voorzitter Wim van den Burg (AFMP/FNV) zegt dat centrale af spraken met werkgevers 'weinig ef fectief zijn'. „Want het blijft altijd maatwerk: Ie kunt van de bakker niet ineens een dokter maken", al dus Van den Burg. Met het ministerie van Defensie wordt op het ogenblik overlegd hoe de bezuinigingen zo pijnloos mogelijk worden uitgevoerd. „Het uitgangspunt van alle bonden is en blijft: geen gedwongen ontsla gen", stelt Van den Burg. Struikel blok is het verschil in beloning. Aanvulling van het verschil in loon is een eis van de vakbonden, evenals de mogelijkheid te kun nen terugkeren bij defensie als het werk in de burgermaatschappij niet bevalt. DEN HAAG - Dominee Dick Couvée van de Pauluskerk in Rotterdam is woensdagavond een actie begon nen tegen de sluiting van de nacht- opvang voor daklozen aan de Smirnoffstraat. Op de Westersin gel, bij de ingang van de Paulus kerk, heeft Couvée een opblaas- kerk geplaatst met daarnaast een tent. De dominee wil dat de men sen die door de sluiting van de nachtopvang geen onderdak meer hebben daar vannacht slapen. Het gaat om 30 tot 40 mensen. De ac tie was onaangekondigd. AMSTERDAM - Het beeld van oud- sinds gisteren zonder de beeltenis staatsman Thorbecke wordt op een van zijn naamgever stellen. Thor- vrachtwagen getakeld. Het Thor- becke werd in de ochtend van zijn beckeplein in Amsterdam moet het sokkel gehaald. Het beeld van de in AFSPRAAK Als een partij vroegtijdig een reactie Premier Mark Rutte wil de Miljoenennota eerder al ver spreiden, op voorwaarde dat de partijen tot Prinsjes dag wachten met hun com mentaar. Tevergeefs. et gedoe rond Prinsjes dag begint ook dit jaar weer vroeg. Al jaren lang is het hetzelfde liedje: dagen voor Prinsjesdag lek ken stukken uit de Miljoenennota van het kabinet uit in de pers, waarna de politieke discussie los barst. Verschillende pogingen om het nieuws 'vers' te houden, lie pen op niets uit. Rutte kwam deze zomer met een nieuwe oplossing: vrijdag voor Prinsjesdag is de Miljoenennota voor iedereen openbaar. De pers kan zijn werk doen en maatschap pelijke organisaties kunnen hun mening uiten nog voor de Algeme ne Politieke Beschouwingen op de door Dick Hofland ROTTERDAM - De snelwegschutter is nog altijd niet gepakt. Maar in de omgeving waar hij vele keren toesloeg, tonen automobilisten zich allesbehalve bang. „Toch ga ik net even anders de weg op dan anders", zegt Ruud, ac countmanager in de grafische sec tor. Hij komt wel elke dag langs plaatsen waar de afgelopen weken auto's zijn beschoten. „Het zal je maar gebeuren. Ik hoop dat ik niet in paniek raak als mijn ruit aan splinters wordt geschoten." Automatisch kijkt hij wel bij elk viadua even omhoog. „Net zoals ik alert ben op flitsers." Rij-instruaeur Suresh is ook alert. Met zijn lesauto zit hij hele dagen op de A15 en A16, waar de schut ter mogelijk zo'n twintig keer heeft toegeslagen, „ik moet scherp blijven, want ik voel me ook ver antwoordelijk voor mijn leerlin gen. Als er een ruit knapt, zal een leerling meteen het stuur om gooien en dat is levensgevaarlijk. Ik ben erop voorbereid om in zo'n situatie meteen de auto over te ne men. En als die klojo mijn auto treft, dan rijd ik hem achterna tot ik hem heb." Suresh signaleert meer politie dan normaal op de snelwegen rond Rotterdam. „Ze zijn ook in burger, want ik herken de auto's waarin die gasten rijden." Als Willem, ver tegenwoordiger bij bouwbedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4