'Voor elk vuilprobleem heb ik 201 zeeland Standbeeld meermin blaast leven in legende van Waterlandkerkje SCHOONMAAKWINKEL Peter en Ria de Vrieze verkopen in hun winkel in Aardenburg professionele schoonmaakmiddelen Doormangroep viert verjaardag met feest Concert Accordeon Mélancolique in kerk Wijwaterbakjes en weegschaalgewichtjes Veel muziek op Rockabilly Day Fietstocht Curamus voor jong en oud Presentatie drachten in museumstraatje InHouse Cleaning agenda donderdag 1 september 2011 door Sheila van Doorsselaer Rode wijn gemorst op de stoffen bank, het ta pijt of de vloerbedek king? Zout er op? Nee! „Want dan wordt de vlek misschien minder rood, maar wel groter! Zorg liever dat je een professioneel reinigingsproduct in je kast hebt, waarmee je zo'n ver velende vlek doeltreffend aan kunt pakken." In de vijf jaar dat Peter de Vrieze (44) uit Aardenburg aan het hoofd staat van zijn schoonmaakbedrijf InHouse Cleaning Services, is het hem honderden keren gevraagd: „Heb je hier wat voor?" De Vrieze aanhoorde het probleem (vetvlek op natuursteen, groene aanslag op de grindtegels, zwarte vegen op het parket) en zorgde dat de vra gensteller werd voorzien van wat specialistisch schoonmaakmiddel en advies hoe het te gebruiken. Zo ontstond het idee voor de eer ste Zeeuws-Vlaamse schoonmaak- winkel. Huisvrouwen en andere particulieren bleken behoefte te hebben aan professionele schoon maakmiddelen en gedegen advies maar beide waren maar moeilijk te krijgen. De professionele reini gingsbranche levert haar produc ten doorgaans alleen aan bedrij ven en dan meestal ook nog eens in grootverpakkingen. In de schappen van schoonmaak- winkel InHouse Cleaning Shop, in het voormalige bankgebouw aan de Kaai in Aardenburg, staan pro fessionele schoonmaakmiddelen van Tana, Cleanbest en Boma in 'normale' verpakkingen die ge woon in het gootsteenkastje pas sen. Merken die bij het publiek waarschijnlijk niet zo bekend zijn, maar het zijn de grote namen in de schoonmaakbranche. „Wie een maal onze producten gebruikt, zal nooit meer naar de Andy, Ajax, Ci- lit Bang of ander spul uit de super markt grijpen", zegt De Vrieze vol zelfvertrouwen. „En denk nou niet dat onze producten veel duurder zijn, want dat is niet zo, juist niet! Omdat ze zo krachtig werken, zijn ze veel zuiniger in gebruik. En be langrijker: het werkt!" Daarnaast verkoopt De Vrieze ook het popu laire merk HG en een heel areaal TERNEUZEN Scouting Doormangroep Temeu- zen viert zaterdag zijn 65e verjaar dag op het scoutingterrein aan de Zuiderparklaan in Terneuzen. Er zijn vanaf 13.00 uur diverse kraam pjes en spelopstellingen opge bouwd, waar jongeren in kleine groepjes spelletjes kunnen doen. Na een etentje wordt het feest afge sloten met een kampvuur. AARDENBURG Het duo Accordéon Mélancolique treedt zondag 4 september op in de Sint Baafs in Aardenburg. De en tree is 7,50 euro, inclusief een con sumptie. Het concert, dat wordt ge houden ter ere van de startzondag van het nieuwe kerkelijke seizoen, begint om 13.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het orgelrestaura tiefonds. OSSENISSE De Stichting Voormalige Kerk Osse- nisse toont deze maand een exposi tie van wijwaterbakjes en weeg schaalgewichtjes in de vroegere kerk aan de Dorpsstraat. De ten toonstelling is te bekijken op zater dag en zondag tussen 14 en 17 uur, en op afspraak: 0114 681142. aan schoonmaakbenodigdheden zoals sponzen, de beste dweilen, mopsystemen, boenmachines en waterzuigers. Een walhalla voor de ware cleanfreak. De Vrieze: „Alles voor het topje van de schoonsteen tot de hoeken van je kelder, je meubels, het terras en de tuinstoe len. Voor elk vuil probleem heb ben wij een oplossing." De Vrieze en zijn vrouw Ria open den de schoonmaakwinkel in april dit jaar. Al heel wat West Zeeuws-Vlamingen en Belgen we ten de weg naar de InHouse Cleaning Shop te vinden en De Vrieze hoopt dat ook de overige in woners van Zeeuws-Vlaanderen de moeite nemen een omweg te maken om bij hem hun schoon maakartikelen in te slaan. On danks het bestaan van een websi te, is De Vrieze niet van plan zijn producten ook online te gaan ver kopen in een webshop. „Ik wil mijn klanten van deskundig ad vies voorzien, dat ze de winkel ver laten met het juiste product voor de oplossing van het probleem en dat kan niet als ze online kopen." De Vrieze werkt, zoals elke serieu ze schoonmaker, volgens de 'Cir kel van Sinner', oftewel de vier rei nigingsfactoren tijd, temperatuur, arbeid/beweging en chemie/ pro duct. Hij legt die gouden schoon- Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande ren gevestigd zijn. Vandaag: InHouse Cleaning Een deel van het assortiment van de Inhouse Cleaning Shop. Ook campings en horecabedrijven kunnen er alles van hun gading vinden. WACHTEBEKE Op domein Puyenbroeck bij Wach- tebeke wordt zaterdag (13.00-2.00) en zondag (11.00-19.00) het festival Rockabilly Day gehouden. Zaterdag treden op 49 special, The Caezars, Big Bayou Bandits, The Rechords en zondag CC Jerome Jetsetters, Masuimi Max, Knocksville, Slipma- tes, Zero Enginering, Diamond Bet tys en Lilly Mea. Intree 10 euro. HULST Het team welzijn van Curamus houdt zaterdag een fietstocht voor jong en oud. De afstanden zijn 25, 35 en 60 kilometer. Inschrijven kan tussen 10.00 en 13.00 uur op de lo caties Blaauwe Hoeve, Trufïïnoweg 2 in Hulst, De Lange Akkers, Beu kenlaan 2 in Koewacht en Anto- nius, Pastoor Versterplein 1 in Kloosterzande. GROEDE Klederdrachtgroep Mooi Zeeland geeft vanmiddag een presentatie van Zeeuwe klederdrachten in mu seumstraatje Het Vlaemsche Erf goed (echte naam: de Slijkstraat) in Groede. Dat gebeurt tussen 12.00 en 17.00 uur. door René Hoonhorst WATERLANDKERKJE - De betrokken heid van Hildegonda bij Water landkerkje was, behalve tijdens de jaarlijkse meerminnefeesten, tot nu toe nauwelijks zichtbaar. In de loop van volgende week siert een beeld van de meermin het gras veldje aan het Redouteplein, zodat alle over de Philipsweg passerende verkeersdeelnemers de bescherm vrouwe van 't Kerkje - meermin Hildegonda - kunnen zien. De meermin is niet de enige parel, die Waterlandkerkje de komende maand verfraait. De ongeveer 550 dorpelingen worden ook verblijd met een ommetje langs alle mooie plekjes in en om het dorp. Een poel aan de kruising Philipsweg/ Ketelaarstraat moet nog één van de parels aan de nieuwe ketting worden. In de loop van deze maand wordt alvast een zeskanti- ge boombank geplaatst. Vanaf die bank, die binnenkort dus roman tisch naast de poel staat, hebben degenen die er op neerstrijken een prachtig uitzicht op de Gouden Polder, de Oude Passageulepolder en de Vrije Polder; de drie polders op wier kruispunt van dijken Wa terlandkerkje ontstond. Na plaatsing van het beeld, uitzet ting van het ommetje (inclusief plaatsing van enkele bankjes) en aanleg van de poel moeten ook wielrijders nog aan hun trekken komen. „We hebben al een mooie fietsroute op de tekentafel liggen. Maar bewegwijzering van het tochtje, dat overigens aansluit op andere routes door de streek, paste niet meer in het budget van het Ei gen Wijs Lanschap", verklaart Jo- han Faes, die namens de dorps raad zitting heeft in de bewoners- groep die zich met de verfraaiings plannen bezig hield. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland kon met Europese subsi dies delen van Zeeland groener en leefbaarder maken. Als de helft van de benodigde gelden door an dere partijen werden gefinancierd. Het stimuleringsfonds van de Ra bobank (7500 euro) en corporatie Woongoed (500 euro) zorgden er voor dat Waterlandkerkje er een stuk aantrekkelijker uitziet. Faes verwacht dat het standbeeld en het ommetje volgende maand officieel worden onthuld en in ge bruik genomen. De fietsroute, waarvan financiering uit een an der potje moet komen, moet vol gend jaar te rijden zijn. maakregels ook uit aan zijn klan ten zodat ze optimaal resultaat be halen. Klanten verlaten de winkel aan de Kaai niet zonder schoon- maaktips. Dweilen bijvoorbeeld; heter is niet per definitie beter. Nóóit met heet water dweilen dus. „Want dan droogt het te snel en krijg je kalkafzetting, van die verve lende vegen en druppels, en bo vendien verdampt je schoonmaak middel." De beste les van De Vrieze: „Ge bruik het juiste product! Weet je het niet zeker, kom advies vragen, ga niet zelf lopen proberen. Ont houd: een vlek krijg je wel weg, maar schade niet." Opgericht in 2006. De winkel is ge opend sinds april dit jaar. Bij InHouse Cleaning hebben vier medewerkers vast werk. Dealer van de professionele reini- gingsmiddelenmerken Tana, Clean best en Boma. De InHouse Cleaning Shop ver koopt ook schoonmaakmateria len van sponzen en sneeuwschep pen, tot waterzuigers, boenmachi nes en zeepdispensers. De grotere machines zijn te huur. Klanten kunnen ook in de shop te recht voor het stomerijdepot, kle- dingherstel, ongediertebestrij- ding, de strijkservice en riolerings werken. www.inhousecleaning.nl Meer agendanieuws staat op de website van de krant. DONDERDAG 1 SEPTEMBER 2011 AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bie den; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS Coedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek, ANBO dansen; HEIKANT 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; HULST Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hart patiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: kof fie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Ge dacht; 19.00 uur: De Lieve, 13.00 uur: Open met vrije activi teiten, handwerken, pedicure; 19.00 uur: Bridge; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de ka pel; 14.00 uur: Zangers van Toen; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Bingo; LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUWVLIET Speelboerderij de Pierewiet, 19.00 uur: Kin dertheater voorstelling;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46