zeeland 119 Beurtvaartkade is 'waanzin' Speeltuinbende test tuin Oranjekwartier Bouw appartementen in Hart van Sluis begint geven welgemeende adviezen Verenigingen houden 4,7 cent voor oud papier Wandelen ten bate van borstkankeronderzoek Ouderensoos start met bingomiddag Cursus kinderen van scheidende ouders 'Kleuren verkleuren' thema in open tuin donderdag 1 september 2011 seschepen maken. Dat zou niet voor z'n tijd zijn." Met een beetje goede wil zou je in het voordeel van het Beurtvaartka- de-plan kunnen zeggen dat Ter- neuzen daarmee de band met het water aanhaalt. Een initiatiefgroep met onder anderen winkelier Jan Dieleman heeft dat ook voor ogen, .en wel door het water terug te brengen in de stad. Scheepjes moe ten weer kunnen aftneren aan de Herengracht. Of de bouw van een woontoren aan de Beurtvaartkade binnen de ideeën van de initiatief groep past, laat Dieleman in het midden. „Ik weet er gewoon te weinig vanaf', antwoordt hij diplo matiek. Clavis-directeur De Ridder kan ook nog niet veel meer inzicht ge ven. „Veel meer dan dat wij een haalbaarheidsstudie zullen uitvoe ren als de intentie-overeenkomst voor de Kop van de Noordstraat is getekend, is er eigenlijk nog niet te melden. We hebben daar twee jaar de tijd voor." Hoe groot de to ren moet worden, maakt onder deel van het onderzoek. Op de Kop van de Noordstraat was een woongebouw van zeven verdiepin gen gepland met drie appartemen ten per verdieping. De Ridder toont begrip voor de kritische kanttekeningen van ondernemers in de buurt van de Beurtvaartka de. „De eventuele gevolgen voor bedrijfsactiviteiten zullen natuur lijk in de haalbaarheidsstudie wor den meegenomen", reageert hij, „en als blijkt dat de woningmarkt er niet om vraagt, zijn we wel gek te gaan bouwen." IHilWHIHHIIif 'II W >llWW«WWiWBg AXEL Team with a Mission houdt dins dagavond 6 en woensdagavond 7 september een wandeling ten bate van A Sisters Hope (voor borstkan keronderzoek). Er kunnen op bei de avonden drie afstanden gewan deld worden met als startpunt res taurant Het Wapen van Axel. Wan delaars van de tien kilometer star ten om 18.00 uur, die van de acht km een kwartiertje later en die van vijf km om 18.30 uur. De kos ten bedragen een euro per kilome ter, voor kinderen 50 cent. SINT JANSTEEN De ouderensoos 'de Derde Jeugd' in Sint Jansteen gaat vandaag weer van start. Iedere donderdagmiddag zijn ouderen uur welkom in het ge meenschapscentrum de Warande. Om 14.30 uur staan de gastvrou wen van Stichting Welzijn Hulst klaar om de ouderen te ontvangen. Vandaag wordt een bingomiddag gehouden als start van het pro gramma. De toegang is gratis. De ouderen soos duurt tot 16.30 uur. TERNEUZEN Indigo Preventie start in oktober in Terneuzen met de training 'kind en echtscheiding'. Kinderen van 8 tot 12 jaar die worstelen met de scheiding van hun ouders, leren er omgaan met die gevoelens en kun nen hun verhaal kwijt. De training bestaat uit tien bijeenkomsten van één uur. Voor deelname is een ver- wijsbrief nodig. De kosten worden vergoed door de zorgverzekeraar. Aanmelden kan via 0118 625113 of per mail: indigozeeland.nl. BIERVLIET Het laatste open weekend bij be- zoektuin Het Singelhof aan de Sin gel in Biervliet heeft als thema 'Kleuren verkleuren'. Zomers groen verandert naar rood, geel en bruin; verder kunnen bezoekers ge nieten van de laatbloeiers. De tuin is zaterdag en zondag open van 10 tot 17 uur. Entree kost 2,50 euro. Him 1 i üiHMiMMHiiinniiH—siiimyrii'i'iHiiitiyiii—n door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De speeltuinbende, een testteam van kinderen met en zonder handicap, test zaterdagmid dag speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen. Het jeugdige testpanel, een initiatief van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK), wil er voor zorgen dat speeltuinen in Nederland toe gankelijk worden gemaakt. Zodat kinderen met en zonder handicap samen kunnen spelen. De speeltuinbende test zo'n twin tig speeltuinen in Nederland en be heerder Ronald Roelands is blij dat ze ook naar Terneuzen komen. Bang voor de kritiek is hij niet. „Het is juist de bedoeling om daar van te leren." Speeltuin Oranje kwartier hecht er veel waarde aan dat de speeltuin voor alle kinderen toegankelijk is. „Het bestuur van de speeltuin is niet deskundig op het gebied van kinderen met een beperking en we zijn dan ook blij met de hulp van het NSGK en NU- SO (Nederlandse Unie van Speel tuinorganisaties)." De speeltuin bende test de speeltuin tussen 12.00 en 13.00 uur. Ook organisa ties die zich bezighouden met kin deren met een beperking zijn uit genodigd. De speeltuin is zaterdag- dagmiddag gratis open. HULST- Burgemeester en wethou ders van Hulst tornen niet aan de subsidie voor het ophalen van oud papier door verenigingen. Ze stel len de gemeenteraad voor het'sub sidiebedrag op 4,7 cent per kilo gram te houden. Verenigingen die door de invoe ring van de papiercontainers vorig jaar minder geld overhielden dan in 2008 krijgen dat bedrag bijge spijkerd. Het gaat in totaal om on geveer 5000 euro. Het geld haalt het college uit het reservepotje rei nigingsrechten. Vorig jaar is er minder oud papier ingezameld, maar B en W denken dat die dip slechts tijdelijk is. door Martijn de Koning SLUIS - Bouwbedrijf De Delta be gint komende week met de voor bereidingen van de bouw van een appartementencomplex in het nieuwe wijkje Hart van Sluis in Sluis. De daadwerkelijke bouw be gint eind september. Dat zegt pro jectleider Jon Maas. De komst van het complex vormt de afsluiting van de bouw van de nieuwe wijk. Die komt op de plek van de voormalige sporthal, biblio theek en katholieke basisschool. De bouw van de 26 woningen (13 stadswoningen, 10 twee-onder- éénkappers en 3 patiowoningen) is al flink gevorderd. Op vier na zijn ze allemaal verkocht. Van de vijftien geplande appartementen heeft De Delta er tien aan de man gebracht. „Normaal gesproken be ginnen we met bouwen als zeven tig procent van de woningen ver kocht is", zegt Maas. „Dat is dus nog net niet het geval. We hebben besloten-toch te beginnen, om zo de toekomstige bewoners van de huizen minder lang overlast te be zorgen." De eerste wijkbewoners kunnen nog dit jaar in hun nieuwe wo ning, verwacht Maas. Het apparte mentencomplex is medio volgend jaar klaar. Beurtvaartkade Terneuzen waar iets meer naar het westen, tegenover het havenschapskantoor, een woontoren zou kunnen komen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45