Bouw woontoren aan 181 zeeland Mogelijk tweede schip ontdekt in Bierkaai Wilco wil zijn talent niet te veel meer dwarszitten Controle Wmo-beleid Terneuzen kan beter almanak Horen REACTIES Ondernemers vrezen gevolgen voor bedrijfsactiviteiten én MEEST CELEZEN Z2 donderdag 1 september 2011 »!3SaS)SraCK<HEBeSBE81Hg£a3SaeMH door Raymond de Frel TERNEUZEN - Natuurlijk kon Wilco Verherbrugge niet met de stille trom vertrekken. Dat had-ie wel voor zichzelf bedacht, maar een aantal trouwe bezoekers van wijk centrum De Triangel in de Terneu- zense binnenstad stak daar met ca deautjes een stokje voor. De 53-jarige Terneuzenaar combi neerde zijn rol als beheerder met zijn tattooshop Gekko Tattoos. Gis terochtend was hij voor het laatst in functie van de gemeente Ter- neuzen. „Ik ben bijna twintig jaar beheerder geweest, dus neem ik enerzijds met pijn in het hart af scheid. Ik heb ook best een traan tje gelaten, ook al is het een wel overwogen besluit", vertelt Verher brugge. De drukte in zijn tattoowinkel nam steeds meer de overhand. „De combinatie met De Triangel werd mij daardoor een beetje te veel. Daarnaast krijg ik ook regel matig aanbiedingen van buiten landse tattooshops om bij hen een tijdje als gast te komen tatoeëren. Dan moet je denken aan landen als Nieuw-Zeeland, Brazilië en En geland. Steeds moest ik in verband met De Triangel 'nee' zeggen. Ta toeëren is mijn talent, dus dat moet je dan ook niet verlooche nen." Verherbrugge wordt tot het einde van het jaar opgevolgd door bin nenstadbewoonster Jeanette Ha ver. De gemeente bekijkt voor de jaarwisseling of en zo ja hoe zij de rol van wijkcentrumbeheerder in de toekomst wil invullen. door Eugène Verstraeten HULST - Bij de graafwerkzaamhe den aan de Bierkaai in de Hulster binnenstad is mogelijk een tweede schip ontdekt. Een scheepsarcheo- loog van de Rijksdienst Cultureel Erfgoed (RCE) moet nog vaststel len of dat inderdaad zo is. Vorige week werden in de oude ha vengeul van Hulst de restanten ge vonden van een 13e eeuws schip, de oudste vondst in Zeeland. De boot is destijds gebruikt als funde ring voor een woning. Het tweede schip ligt er vlakbij. Wat er met de vondst gaat gebeu ren is nog niet bekend. Dat hangt af van het advies van de deskundi- Dat was even slikken voor die inwoon ster van Goes. Ondanks haar tamelijk jeugdige leeftijd raadde de kno-arts haar aan een stel boorapparaten aan te schaffen. Met enige tegenzin bracht ze een bezoek aan een winkel waar dergelijke hulpmiddelen worden ver kocht en na enig testen kreeg ze een setje mee. Op proef, zodat de heilza me werking ervan eerst kon worden uitgeprobeerd. Ze zou zien, beloofde de vriendelijke hoorwinkelier, dat ze snel niet meer zonder zou willen. Dat viel tegen. Na een paar weken keerde ze ontevreden terug. „Ik merk er niks van wanneer ik die dingen in heb." „Kan niet", reageerde de hoorspecia- list terwijl hij de apparaten als kostba re kleinoden koesterde. Kon wel. Hij vergat er batterijtjes in te stoppen. Wilco Verherbrugge kreeg gisteren presentjes tijdens zijn laatste dag als be heerder van wijkgebouw De Triangel in Terneuzen. foto Raymond de Frel door Harmen van der Werf Tegenover het hoofdkan toor van havenschap Zeeland Seaports moet hij komen, de woonto ren aan de Beurtvaart- kade in Terneuzen. De toekomsti ge bewoners krijgen er een magni fiek uitzicht over het Zijkanaal A waar steevast tientallen binnen vaartschepen liggen. Of de toren er komt, wordt nog on derwerp van onderzoek. De studie maakt deel uit van een deal die de gemeente Terneuzen wil sluiten met woningstichting Clavis, pro jectontwikkelaar Leyten Develop ment en de Rabobank over de ont wikkeling van de vlakbij gelegen Kop van de Noordstraat. De woon toren die in dat plan was gepland, is geschrapt. De mogelijke bouw van een woontoren aan de Beurt- vaartkade is ervoor in de plaats ge komen. „Wij hebben al jaren een grondpo- sitie aan de Beurtvaartkade tegen over het havenschapskantoor", ver klaart directeur Robert de Ridder van Clavis de keuze van de locatie, „en de gemeente heeft er ook vier kante meters in eigendom. Wij willen, na de ondertekening van de intentie-overeenkomst over de Kop van de Noordstraat, met Ley ten een haalbaarheidsstudie doen naar de woontoren." „En daar mag het van mij bij blij ven", reageert Ad Herrebout van jachtwerf Aricom Yacht Services. Hij weet dat er 'een jaar of tien ge leden' ook al sprake is geweest van een vergelijkbaar bouwproject. Herrebout zit er nu ook absoluut niet op te wachten. „Dat gebied langs de Beurtvaartkade kan best een opkikkertje gebruiken, maar niet met woningbouw. Ze moeten helemaal niet meer bouwen in Ter neuzen. Er zijn hier al te veel wo ningen." Herrebouts bekommernis met de woningmarkt is slechts een afgeleide van iets wat hem veel meer stoort. „Komen er men sen wonen aan de Beurtvaartkade, dan worden bedrijven in de buurt beperkt in hun activiteiten. Dat komt nooit goed." Voorzitter Johnny van Ijk van bin nenschippersvereniging Schutte- vaer in Terneuzen vreest dat ook. „Dat is toch helemaal geen plek voor een woontoren. Het is de vraag of er nog binnenvaartsche pen kunnen blijven liggen, als er woningen komen. Je hebt altijd wel wat geluidsoverlast. En dan loop je de kans dat bewoners gaan klagen." 'Waanzin', vat Piet-Jan van der Werff van Vermeulen's Jachtwerf zijn mening over het plan hand zaam samen. Vermeulen's Jacht werf is praktisch naast de beoogde ge van de Rijksdienst en de daar mee samenhangende kosten. „Af hankelijk van de wijze waarop men het schip wil behouden zal er een prijskaartje aan hangen", zegt wethouder Diana van Damme- Fassaert. Volgens de wethouder kan de gemeente de kosten in ie der geval niet ophoesten. „De pro vincie gaat over wat er in de grond zit. Die bepaalt ook wat er mee moet gebeuren, dus lijkt het me lo gisch dat zij dan ook de kosten draagt. Het. schip zal hoe dan ook de Bierkaai uit moeten." Inmid dels beperken de archeologen zich tot het nathouden en afdekken van het schip, om het hout zo 1 mogelijk te conserveren. bouwlocatie gevestigd. „Een woon toren heeft toch niets aantrekke lijks, is zo onpersoonlijk. Als ze nou wat laagbouw zouden neerzet ten met winkeltjes of horeca, dat geeft gezelligheid." Van der Werff denkt mee. Hij heeft nog een an der, welgemeend advies voor de nabije toekomst. „Laten ze aan de Beurtvaartkade eerst eens een fat soenlijke terminal voor riviercrui- De Herengracht in Terneuzen anno 1905 toen er nog schepen konden afme ren. prentbriefkaart Zeeuwse Beeldbank, Zeeuwse Bibliotheek door Raymond de Frel Tip? redactie@pzc.nl 1. Overval tijdens goudinkoopdag. 2. Op is Op Voordeelshop. 3. Visverkoper blijft in Breskens. Drie keer per dag het Zeeuwse nieuws in twee minuten op www.z2.nl (10, 16 en 22 uur). TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN - De gemeenteraden van Terneuzen, Middelburg en Vlissingen beschikken over te wei nig mogelijkheden om het Wmo-beleid te controleren. Dat concluderen de rekenkamer commissies na onderzoek naar de uitvoering van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) in de drie gemeenten. De colleges van B en W rapporteren de raden wel (systematisch in Vlissingen, in cidenteel in Middelburg en Terneu zen) over de voortgang van zaken uit de Wmo-nota, maar dat is on voldoende om het beleid te kun nen bijstellen. Ook de kostenont wikkelingen in het Wmo-veid kun nen beter in beeld worden ge bracht, stellen de rekenkamercom missies. Waar Terneuzen de doel stellingen, resultaten en effecten van het Wmo-beleid nog redelijk controleerbaar formuleert, kan het in Middelburg en Vlissingen veel beter. Ook de besteding van de Wmo-gelden verschilt nogal. Zo besteedt Middelburg procentueel veel geld aan sociaal-culturele on dersteuning, terwijl Vlissingen en Terneuzen meer uittrekken voor huishoudelijke hulp. De drie rekenkamers deden voor het eerst samen onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44