PZC Gewapende overval op goudbeurs Start verkoop 1 september Film by the Sea ZEEUWS-VLAANDERE! 18 en 19 17 20 en 21 TERNEUZEN Duo berooft inkoper van geld en goud; daders ondanks klopjacht ontkomen Schooljeugd veilig met een hesje langs het drukke bouwverkeer Dj Isis draait op dancefeest in Sluis Parkeren met t-tag is succes Donderdag 1 september 2011 Bouw woontoren aan Beurtvaartkade is 'waanzin' InHouse Cleaning heeft voor elk vuilprobleem een oplossing Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning terneuzen - Twee gewapende mannen hebben gistermiddag rond half drie een overval ge pleegd tijdens een goudinkoop in hotel Triniteit aan de Kastanjelaan in Terneuzen. Daar konden men sen terecht om hun goud te verko pen. De overvallers hebben de in koper goud, geld en sieraden af handig gemaakt. „Er waren zes of zeven mensen in de ruimte aanwezig", vertelt een getuige uit Terneuzen, die op de bijeenkomst was om sieraden te verkopen. „Opeens kwamen er twee gemaskerde mannen binnen. Ze hadden allebei een wapen. Ik zat zelf in een hoek van de kamer en ben meteen weggerend, een toi letruimte in. Daar heb ik 112 ge beld. Toen ik even later voorzich tig terug ging, waren ze al weg. Toen bleek dat de inkoper zijn spullen meteen heeft afgegeven. De daders hebben de andere aan wezigen niet beroofd of bedreigd. Ik ben nog wel naar buiten gelo pen. Daar stond een meisje, die vertelde dat de daders in een paar se auto waren gestapt en er van door waren." De politie is overi gens nog op zoek naar dat meisje. De inkoper, een Duitser, vertelde dat de buit zo'n 20.000 euro waard is, vertelt de getuige. „Hij zei ook dat hij niet verzekerd is." Volgens de politie zijn de daders een lichtgetinte en een donkerge- tinte man, beiden van ongeveer 1.75 meter lang. De één had een steekwapen bij zich, de ander een schietwapen. De politie zette een helikopter en auto's in en liet agen ten postvatten op 'strategische plaatsen' als de grens en het tol- plein van de Westerscheldetunnel. Ook werden Belgische collega's in gelicht. De daders bleken echter onvindbaar. De overval lijkt op eenzelfde ge beurtenis in april dit jaar in Vlissin- gen. Toen werd een goudbeurs in hotel Piccard overvallen door twee gewapende mannen. Zij beroof den de inkoper, maar ook klanten, van geld en goud. Het leidde tot soortgelijke politieacties als die van gisteren in en rond Terneu zen. Ook toen kon de politie de da ders niet meteen in de kraag vat ten. Ze werden later wel gearres teerd. Na een maand pakte de poli tie een 18-jarige Vlissinger op; twee weken geleden werd ook een evenoude plaatsgenoot aangehou den. Beide jongens zitten nog vast en wachten op een rechtszaak. De buit is nog niet teruggevonden. cadzand - Af- en aanrijdend bouwverkeer voor de aanleg van het grote vakantiepark Noordzee Résidence komt het veilig naar school lopen en fietsen voor de 45 leerlingen van de Cadzandse basisschool Het Tij niet ten goede. De scholieren uit Bad rijden dwars door de drukte heen en alle andere leerlingen hebben in elk geval te maken met druk ver keer in de Badhuisweg en omliggende straten. Om hen beter zichtbaar te maken, kregen alle leerlingen gisteren een fluorescerend geel hes je van de gemeente Sluis, een aannemer en de projectontwikkelaar van het vakantiepark. Zelfs Alec - 'ja maar ik woon naast de school' - kan het hesje het beste aandoen, vond mees ter Koos. foto Peter Nicolai SLUIS - Dj Isis, tot voor kort beter bekend onder de naam 100% Isis, draait op vrijdag 30 september op de eerste editie van dancefeest Lis ten Up! in Toversluis in Sluis. Isis wordt gezien als één van de beste vrouwelijke dj's ter wereld. Listen Up! is een nieuw initiatief van het organisatie- en muziekduo Lance 8c Donny. Zij organiseren ook jaarlijks de Natural High-fees ten op het strand bij Groede. Naast Isis draaien op het feest ook Andrea Cichecki en Lance 8c Don ny zelf Het vj-collectief Visuel Vi bes zorgt met grote projecties voor visuele effecten. Listen Up! begint om 22 uur en duurt tot 04 uur. Er is plaats voor vijfhonderd bezoekers. Toegang kost 15 euro. Kaarten zijn te koop bij Toversluis, Showdown (Oost burg) en Burny's (Terneuzen). De kaarten die eventueel overblijven, worden aan de deur verkocht. www.l-d.nl terneuzen - Betaald parkeren met de t-tag in de Terneuzense parkeer garages slaat aan. Duizend t-tagbe- zitters maken gebruik van de servi ce die in september 2010 als proef is geïntroduceerd. De gemeente wil met t-tagbedrijf Movenience het parkeren met de kaart voort zetten. Gebruik van de t-tag om te parkeren kost 75 eurocent per maand per parkeergarage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43