ruste W N u 50o/o korting op zakelijk mobiel internetten, en betten zeeland 121 'Kazerne maakt plan havens duurder' 18e eeuwse mode Schaatsende Portugese die dol is op sneeuw Hoeve gebouwd op een oude kreekrug Fietsspecialist Piet Voskamp in Middelburg maakt ruimte voor nieuwe mode E-bikes' De grootste merken voor de kleinste prijzen! Piet Voskamp Prins Glas: Sterk in service, kwaliteit en creatieve oplossingen PRINS donderdag 1 september 2011 ■HMBBKHK Luchtenburg is volgens het Meertens Instituut in Am sterdam een vertaling van het Franse Mont Clair. Een 18e eeuwse modenaam. Er zijn meerdere boerderijen in Zeeland en Zuid-Hol land die zo heten. uit 1936 daterende, woning ook een voortuin zoals van die periode gangbaar was. „Een grasveld met een rozenperk omrand door een buxushaag. Dat hoort bij zo'n huis," weet de amateurhistoricus die een aantal boeken schreef over de geschiedenis van Westelijk Schouwen. In het najaar van 1985 ontmoet te Wim de Vrieze tijdens een van zijn vele buitenlandse reizen in Lissabon zijn huidige, tweede vrouw; Ana Maria da Cunha Rosa. Hij voerde zijn Portugese bruid in december van dat jaar mee naar Nederland. Ana Maria: „Ik vroeg me af hoe het mogelijk was dat alles zo kaal was buiten. Ik zag geen groen. De lucht, de zee, alles had dezelfde kleur grijs. Daardoor overviel me een gevoel van eenzaamheid." Dat veranderde toen het begon te sneeuwen. „Dat had ik nog nooit gezien. Alles werd wit, ik vond het geweldig. Ik heb die winter ook le ren schaatsen, achter een stoel." Een techniek die de Portugese snel onder de knie had omdat ze reeds rolschaatste. Inmiddels spreekt ze goed Nederlands en is gelukkig in Rustenburg. „Het huis heeft een warme, gezellige sfeer." De 'ostie Luchtenburg was voor 1900 een middelgroot boerenbedrief met luchte ööge stikken en maegere laege weien." In het boek 'Dialect op Schou- wen-Duiveland in de tweede helft van de twintigste eeuw' beschrijft Wim de Vrieze hoeve Luchten burg, het familiebedrijf van zijn voorouders. De boerderij werd om streeks 1740 door leden van de Haamsteedse familie Bolle ge bouwd op een oude kreekrug, de scheiding tussen korenland rich ting Haamstede en weiland rich ting Serooskerke. Toen Wim de Vrieze zijn overgrootmoeder Anna Steur er in mei 1887 met man en kinderen vanuit Renesse arriveer de, stond de laag gelegen Luchten- burgseweg deels onder water om dat het polderpeil hoog was. Dit, ondanks het stoomgemaal dat in 1877 in gebruik was genomen. Ook .korting! mwi rr 1 ra i m-i~wn ptwel(y( Onze winkel staat vol met de mooiste fietsen van de *i*v\(\ X beste merken. Om straks ruimte |(OQ 1 te hebben voor de 2012-modellen t vegen we nu de vloer aan met de c prijzen! Uiteraard ontvangt u, naast de hoge l korting, het beste advies, onze vertrouwde service én volledige garantie. Kom snel 7 langs of kijk op de website. 613187 - je) info@pietvoskamp.nl - [i] www.pretvoskamp.ni Maandag gesloten. Werkplaats di t/m vrij. 8.00 tot 17.30 uur. Za. en ma. gesloten. Fietsspecialist Stationsstraat 52, Middelburg - (tfc Winkel di. t/m vrij. 9.00 tot 17.30 uur, za. 9.00-15.00 ui Een van de oudste bedrijven van Vlissingen, Prins Glas, is een gevestigde naam in heel Zeeland als het over en om glas gaat. In juli dit jaar heeft Schilders bedrijf Wilhelm gevestigd in Zaamslag, het leveren en plaat sen onder de naam Prins Glas overgenomen. Glasmontage in vele creatieve toepassingen zoals glazen deu ren en wanden, veiligheidsbe glazing, spiegels, keukenachter wanden in geëmailleerd glas en isolatieglas in de meest uiteen lopende samenstellingen. Dat is waar Prins Glas sterk in is en zal blijven. De productie van isolatieglas gaat verder onder de naam Acon glas, onder leiding van Albert Contant, vooralsnog gevestigd op de huidige locatie. Het familiebedrijf Prins Glas bestaat al ruim 85 jaar en is een begrip in de regio Walcheren en Beveland en zal daarom ook in Vlissingen gevestigd blijven. Onze gespecialiseerde monteurs hebben ruime ervaring in de bouw en particulierenprojecten, groot- en kleinschalig. We staan voor u klaar met ons uitgebreid glas assortiment. Onder leiding van Erik Simons zal het enthousiaste en zeer kundige team van Prins Glas zijn kennis en kunde in de regio blij ven en u hiermee graag van dienst zijn. Paul Krugerstraat 288 Vlissingen Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nl vlissingen - De komst van een nieuwe kazerne is een fantastische kans voor Vlissingen. Maar er zit ook een keerzijde aan: de plannen voor de Buitenhaven gaan de ge meente meer geld kosten. Om Defensie te verleiden een nieu we kazerne te openen in Vlissin gen, moeten de bestaande plan nen voor de herontwikkeling van de Buitenhaven worden aange past, zegt wethouder Piet Polder man. Hij heeft dat er graag voor over, want Defensie neemt ruim duizend arbeidsplaatsen mee naar Vlissingen. Die mensen moeten ook ergens wonen en Polderman verwacht dat vooral het Schelde- kwartier daarvan kan profiteren. Bovendien levert de kazerne ook indirecte werkgelegenheid op bij bedrijven die werk verrichten voor Defensie en er goederen leve ren. „De bij-effecten zijn positief voor heel Walcheren en zelfs heel Zeeland." Een nieuwe kazerne die tien keer zo groot wordt legt een enorm ruimtebeslag op het gebied waar de gemeente zelf al plannen voor had gemaakt. Het gevolg is wel dat er minder ruimte overblijft die ver kocht kan worden aan bedrijven. En dus, waarschuwt Polderman, kan de gemeente minder geld ver dienen met de herontwikkeling van het havengebied. „Daar moe ten een oplossing voor komen." werd verkocht, foto Dirk-Jan Gjeltema HTC Desire Z i\"/nOT^Onj 'Vraag de verkoper naar de voorwaarden. kpn Business Center kpn.com/zaketijk 10800 0105

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41