Sportcentrum Onderdak aan i8| zeeland Gewapende overval op goudbeurs Waterpolitie waarschuwt booteigenaren voor brutale bende van buitenboordmotordieven Sportcentrum Onderdak zit nu nog aan het Groeneweegje in Zierikzee. Het is de bedoeling dat het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blokweg gerealiseerd wordt. Koos At Sea trapt af met familiecentrum Nieuw sportcentrum Zierikzee donderdag 1 september 2011 s LANCE BLOKWEG door Martijn de Koning terneuzen - Twee gewapende man nen pleegden gistermiddag rond half drie een overval tijdens een goudinkoop in hotel Triniteit aan de Kastanjelaan in Terneuzen. De overvallers maakten de inkoper goud, geld en sieraden afhandig. Volgens een ooggetuige uit Terneu zen waren er zes of zeven mensen aanwezig ten tijde van de overval. De getuige wist zich in het toilet te verstoppen en belde 112. Toen hij te rugkwam waren de daders weg met de buit. Een meisje dat buiten stond, zag de daders in een paarse auto wegrijden. De politie is nog op zoek naar dat meisje. De buit is vol gens de inkoper, een Duitser, zo'n 20.000 euro waard, vertelt de getui ge. „Hij zei ook dat hij niet verze kerd is." De daders zijn een lichtgetinte en een donkergetinte man, beiden on geveer 1.75 meter lang. De één had een steekwapen bij zich, de ander een vuurwapen. De politie zette een helikopter en auto's in en post te op 'strategische plaatsen' als de grens en het tolplein van de Wester- scheldetunnel. Ook werden Bel gische collega's ingelicht. De daders bleken echter onvindbaar. In april van dit jaar werd in Vlissin- gen in hotel Piccard eenzelfde goud beurs overvallen. Twee 18-jarige Vlissingers zitten nog vast in af wachting van hun berechting. mmimmmmmmwimmmmMmmgiismmme renesse - Kinderopvangorganisa tie KOOS opent zaterdag 17 sep tember in Renesse het eerste inte grale kinder- en familiecentrum op Schouwen-Duiveland. In het nieuwe concept wordt uitge gaan van reguliere kinderopvang én flexibele opvang, incidentele op vang en vakantieopvang. KOOS At Sea verzorgt daarnaast workshops, kinderfeestjes en opvang van kin deren tijdens congressen, bruilof ten en feesten. KOOS wil zo een meerwaarde bie den voor ouders en ondernemers en een aanvulling zijn op de socia le en economische dynamiek van Schouwen-Duiveland. KOOS At Sea is gevestigd aan Zeeanemoon- weg 6. Dit jaar bestaat het Grevelingenmeer 40 jaar. Eerder verschenen artikelen hierover op www.pzc.nl/grevelingen TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Piet Kleemans De dag dat 39 jaar gele den Sportcentrum Onderdak - zwem bad en sporthal - of ficieel opende werd in de Zierikzeesche Nieuwsbode omschreven als 'Een dag met een gouden streep en sterretje'. Anno 2011 staat Onderdak aan de voora vond van een nieuwe toekomst. Op een nieuwe plek en mogelijk mét een turnhal. Bij menig eilander ligt 'ie nog er gens in een kast of schoenendoos; het certificaat als bewijs van de door hen aan Stichting Sportcen trum Onderdak verstrekte 'Burger zinlening'. Die leningen brachten destijds samen met giften 540.000 guldens op. De toenmalige ge meenten droegen anderhalve gul den per inwoner bij. Samen met acht ton rijkssubsidie goed voor de bouw van Sportcentrum Onder dak aan het Groeneweegje. Aan de nieuwe aan de Lange Blokweg te door Joeri Wisse serooskerke - De waterpolitie waarschuwt booteigenaren voor een georganiseerde bende die het heeft voorzien op buitenboordmo toren. Vooral de kleinere types van zo'n vijf pk zijn een geliefd doelwit. Dat bleek deze week maar weer eens toen bij Seroosker- ke twee Polen betrapt werden met gestolen motoren. „We waren er achter gekomen dat aan de rand van een parkeerter rein bij Serooskerke vijf buiten boordmotoren waren weggemof feld. Omdat we vermoedden dat deze waren gestolen, hebben we realiseren sporthal hangt een heel ander prijskaartje. Om de accom modatie te kunnen financieren moet de gemeente Schouwen-Dui veland een lening van 15,8 miljoen euro afsluiten. Wat het college betreft krijgt Schouwen-Duiveland voor dat geld een goed bereikbaar sportcen trum dat van alle gemakken voor zien is. Zo wordt gepleit voor een sporthal extra large. Normaliter is een standaard sporthal 48 bij 28 meter. Het college stelt de raad voor in dit geval te kiezen voor een sporthal van 72 bij 28 meter. In de praktijk betekent dat een hal ve hal extra. Verder ziet het dagelijks gemeente bestuur voor haar geestesoog aan de Lange Blokweg een drie sterren turnhal van 38.6 bij 24.8 meter. Als die turnhal er komt gaat daar mee een lang gekoesterde wens van turnvereniging Deltasport in vervulling. De turnvereniging ij vert als sinds 2003 voor een nieu we, grotere en beter geoutilleerde gewacht tot ze werden opge haald", zegt Ed Kraszewski van het Korps landelijke politiedien sten, waar de Waterpolitie onder deel van uitmaakt. Dat gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. Twee Poolse mannen van 27 en 29 jaar oud laad den de motoren in en waren er dus gloeiend bij toen de wachten de politie hen in de kraag greep. Van twee van de vijf motoren kon de politie de eigenaar achterhalen. „Helaas stond niet één van de mo toren geregistreerd als gestolen. Via stickers en andere aanwijzin gen kwamen er er na enig speur werk achter dat ze afgelopen week- turnhal dan de huidige accommo datie aan de Mulockstraat. Die zaal is eigenlijk een gymzaal, verou derd en te klein. Om de bouw van een driesterren turnhal aan de Lange Blokweg mo gelijk te maken is wel een extra in vestering van bijna 1,3 miljoen eu ro nodig en moet rekening wor den gehouden met extra kapitaal- lasten van meer dan een ton per jaar. Het laatste woord is wat dat betreft aan de politiek. Uitgaande van eerdergenoemde le ning van 15,8 miljoen euro voor realisering van het sportcentrum is de gemeente aan rente en aflos sing jaarlijks 1,4 miljoen euro kwijt. De gemeente krijgt van de belastingdienst wel 19 procent vooraftrek belastingen, maar komt niet in aanmerking voor compen satie van de btw die op de exploita tie drukt. Ervan uitgaande dat het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blok weg er komt moet het oude On derdak aan het Groeneweegje nog end bij De Punt en de jachthaven van Ouddorp waren gestolen." De eigenaren wisten niet dat de motoren waren gestolen, maar hebben inmiddels wel aangifte ge daan. Volgens Kraszewski is de diefstal van buitenboordmotoren en kleine bootjes een groeiende tak van -georganiseerde- criminali teit. „In 2010 is er meer dan 2000 keer aangifte gedaan van een gesto len buitenboordmotor. Dat zijn lang niet alle diefstallen, want mensen die verder geen gegevens zoals een registratienummer heb ben, doen soms geen aangifte." Opvallend is dat in 2010 uit de pro vincie Zeeland slechts 50 aangiften minstens 2,5 jaar geëxploiteerd worden. Dat kost de gemeente naar schatting 335.000 euro. De plannen voor herontwikkeling van Sportcentrum Onderdak prij ken op de agenda van de vergade ring van de commissie Samenle ving 8c Bestuur op donderdag 8 september. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal. Aan vang 19.30 uur. Recreatie-blijstaat De komst van het sportcentrum moest van Schouwen-Duiveland een 'recreatie-blijstaat' maken. Sportcentrum Onderdak is mede gefinancierd via zogeheten 'burger zinleningen'. In eerste instantie werden de parti culiere sponsors vooral in Zierik zee gezocht. Later werd ook elders op Schou wen-Duiveland een beroep ge daan op de burgerzin. binnenkwamen. Overigens is dat wel meer ten opzichte van twee jaar eerder, toen nog zo'n 35 boot eigenaren werden gedupeerd. Kraszewski raadt watersporters aan goede sloten te kopen. „Van een boot kun je geen onneembare vesting maken. Maar als het de die ven een paar-minuten kost om een motor los te schroeven, geven ze het al gauw op." Daarnaast be nadrukt hij dat mensen het regis tratienummers en een foto van de boot goed moeten bewaren. Tot slot is het verstandig om goed op te letten. „Vaak komen dieven enkele dagen voor de diefstal een haven inspecteren." GREVELINGENMEER =Sporthal(len) j. Hockey- en korfbalvelden yj, Lange Blokweg --j Emil Sahdströmweg j Oudeweg j - Den Hogen Blok Willem Adriaansens bron gemeente Schouwen-Duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38