PZC Burger blijft vooral met vragen zitten Start verkoop 1 september Film by the Sea IPOlM l%S SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BINNENSTAD Discussie over winkelcentrum Zierikzee beperkt zich tot straatstenen en prullenbakken Sinds het apparaat tikt, slaap ik een stuk rustiger' Overval op goudinkoop almanak Horen sis® Donderdag 1 september 2011 Sportcentrum Onderdak aan vooravond nieuwe toekomst 17 Bewoners Rustenburg nog lang niet in ruste Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Zierikzeeënaren die gis teravond naar het gemeentehuis waren gekomen om hun zegje te doen over hoe de binnenstad er in de toekomst uit moet zien, kwa men van een koude kermis thuis. Allereerst was er, in tegenstelling tot de ongelukkige gemeentelijke aankondiging, geen sprake van een inspraakavond over een visie. Het betrof! zo maakte wethouder Wim Stouten maar meteen duide lijk, een informatieavond die over enkele weken moet leiden tot een -concept-visie over de openbare ruimte in het kernwinkelgebied van de stad. Als deze visie eenmaal door de raad is vastgesteld, ligt er een plan dat voornamelijk gaat over het soort stenen en het type prullen bakken en putdeksels die bij even tuele aanpak van (winkel-)straten in de toekomst worden gebruikt. Andere belangrijke vragen over verkeersstromen, het parkeren en de inrichting van de binnenstad die leefden bij de in behoorlijke ge tale toegestroomde inwoners- en ondernemer van het centrum, kon den daarom ook niet worden be antwoord. De reden dat het gemeentebe stuur, voor er sprake is van een al lesomvattend masterplan, nu al een discussie wil voeren over de stenen en het straatmeubilair heeft alles te maken met de Euro pese subsidie die is binnengehaald voor de herinrichting van het Ha venplein. Voorwaarde om het geld te krijgen is dat het project vóór eind volgend jaar klaar moet zijn. Omdat de gemeente echter wil voorkomen dat er de komende ja ren voor elke straat opnieuw moet worden gediscussieerd over het type steen, wordt dit nu in één keer vastgelegd. Bureau B+B, dat hiervoor de op dracht heeft gekregen, presenteer de daar een eerste aanzet voor. Op vallendste keuzes zijn rode klin kers voor de winkelstraten, een middenstrook van kasseien voor de toeleidende wegen en klassiek vormgeven verlichting die zoveel mogelijk aan de gevels moet wordt bevestigd. Onnodige paaltjes en verhoogde stoepranden zijn in de plannen van B+B weggelaten. Verder worden de straten zo be straat dat uitgestalde waar en klap- borden naar de kant worden ge dwongen. Al met al worden de straten een stuk 'comfortabeler' voor voetgangers. Door een rede lijk sobere vormgeving, krijgen vooral de monumentale gevels de aandacht van de voorbijganger. Een groot deel van de aanwezigen toonde zich positief over het voor stel, omdat veel fysieke barrières verdwijnen. Wel waren er vragen over de rol voor de fietser, die naar de mening van velen onderbelicht bleef. (SSBKKBffiHaSJCSREES BURGH-HAAMSTEDE - Schrikdraad rond een weiland om de koeien of paarden binnen te houden, is vrij normaal. Schrikdraad rond de tuin van je winkel om dieven buiten te hou den, is toch wat minder gemeengoed. TERNEUZEN - Twee gewapende mannen hebben gisterenmiddag een goudinkoop in hotel Triniteit in Terneuzen overvallen. In Vlis- singen deed zich in april een derge lijk incident voor. De overvallers maakten de inkoper in Terneuzen goud, sieraden en geld afhandig. De waarde van de buit beloopt 4r schatting 20.000 euro. I Lees meer op pagina 19. Toch heeft Joop van Nugteren van galerie Het Raadhuis in Burgh-Haamstede deze maatrege len genomen om zijn nering te beschermen. „Sinds het apparaat tikt, slaap ik een stuk rus tiger", zegt Van Nugteren. „Iedere seconde tikt 9000 volt door de draden. Allemaal volko men legaal." Eind juli werd er bij de galerie ingebroken met als gevolg veel materiële schade en een zekere onrust in het lijf. „Het geeft een naar gevoel en in de tuin staan wel allemaal beel den die in bruikleen zijn gegeven." Dus is de beveiliging extra opgevoerd met maatregelen als camerabewaking en schrikdraad. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Dat was even slikken voor die in woonster van Goes. Ondanks haar nog tamelijk jeugdige leeftijd raadde de kno-arts haar aan een stel hoorap- paraten aan te schaffen. Met enige tegenzin bracht ze een be zoek aan een winkel waar dergelijke hulpmiddelen worden verkocht en na enig testen kreeg ze een setje mee. Op proef, zodat de heilzame werking ervan eerst kon worden uitgepro beerd. Ze zou zien, beloofde de vrien delijke hoorwinkelier, dat ze snel niet meer zonder zou willen. Dat viel te gen. Na een paar weken keerde ze on tevreden naar de audicien terug. „Ik merk er niks van wanneer ik die din gen in heb." „Kan niet", reageerde de hoorspecialist terwijl hij de boorap paraten als kostbare kleinoden koes terde. Kon wel. Hij was vergeten er batterijtjes in te stoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37