21 zeeland Straks vanuit Vlissingen: Voor dat PZC Doorn en Driebergen profiteren van mariniers donderdag 27 mei 2012 De krant 6 weken voor 18 euro! MARINIERS De bezuinigingen bij Defensie hebben misschien een plezieri ge uitkomst voor Zeeland. Bij de reorganisatie wordt de komst van delen van het Korps Mariniers naar Vlissingen overwogen. Kamerlid in geweer tegen maken pretecho's in ziekenhuis Vlissingen donderdag 1 september 2011 door Willem van Dam Help, het einde der tijden is weer eens aangebro ken. De ondergang van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië is nabij, WO III staat voor de deur, honderden mil joenen mensen zullen een jammer lijke dood sterven. Hoe ik dat weet? Dat weet ik van Ronald Weinland, predikant van Gods Kerk, een klein christelijk kerkge nootschap. De heer Weinland 'is door de God van Abraham aangesteld als Zijn eindtijdprofeet voorafgaand aan de wederkomst van Jezus Christus op 27 mei 2012'. Twee boeken heeft deze door God gezonden ziener geschreven: De Ge profeteerde Eindtijd en, zijn laatste, 2008 - Gods Laatste Getuigenis. Wie wil weten wat ons allemaal aan on heil en rampspoed te wachten staat, kan beide boeken gratis downloaden. Opgewekte lectuur is het niet In de paar maanden die ons resten worden we getroffen door nog meer aardbevingen, terroristische aanslagen, stormvloeden en econo mische chaos. En daar blijft het niet bij. Lees mee en huiver: „Chi na en de andere Aziatische landen zullen een verbond sluiten waaruit een leger zal voortkomen, meer dan 200 miljoen man sterk. Zij zul len de afschrikwekkende macht hebben om alles wat op hun pad komt te vernietigen. U moet weten dat deze grote 'wee' over de mensheid zal leiden tot de vernieti ging van één derde van de wereld bevolking. Dat houdt de dood van ruim 2 miljard mensen in." Kunnen we daar dan helemaal niets tegen doen? Jawel, zegt de heer Weinland. „Alleen door ge hoor te geven aan God en u 'waar lijk' tot hem te keren, kunt u ho pen op Zijn genade en tussen komst om u te helpen." Tsja. Het is niet voor het eerst dat een onheilsprofeet de ondergang van de wereld voorspelt En het zal ver moedelijk ook niet de laatste keer zijn. Maar voor alle zekerheid heb ik in mijn agenda zondag de 27ste mei 2012 (eerste pinksterdag) met rood omcirkeld. Dan vergeet ik tenminste niet om zandzakken voor de deur te leggen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Busjness-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teanrizeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 •Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Tinp/l 0e PZC gaal zorgvuldig om met persoor isgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan door Ben Jansen Sinds 1946 is het de wa penspreuk van het Korps Mariniers: Qua Pa- tet Orbis (zo wijd de we reld strekt). Die wereld begint voor de Nederlandse mari niers in de toekomst mogelijk in Vlissingen. Het ministerie van Defensie onder zoekt de verhuizing van de Van Braam Houckgeestkazerne in Doom, de huidige uitvalsbasis voor drie mariniersbataljons, naar Vlissingen. In een brief aan de Tweede Kamer maakte minister Hans Hillen van Defensie gisteren bekend dat na gesprekken met de provincie Zeeland de haalbaarheid hiervan wordt bekeken. Nederlandse mariniers worden op geleid in de Van Ghentkazerne in Rotterdam en voor amfibische vaardigheden in de Joost Dourlein- kazerne op Texel. Na die opleiding worden ze ondergebracht bij een van de vier bataljons van het Korps Mariniers: het eerste en tweede mariniers infanteriebatal- jon, het amfibisch logistiek batal jon (alle drie met als thuisbasis Doorn in de provincie Utrecht) en het amfibisch gevechtssteun batal jon (gevestigd in Den Helder). Het onderkomen in Doorn biedt te weinig ruimte. Hillen bekijkt of de druk op de kazerne kan worden verminderd door onderdelen te verplaatsen. Een andere mogelijk heid is verhuizing naar Zeeland. De Vlissingse wethouder Piet Pol derman lichtte dinsdagavond een tipje van de sluier op door te mel den dat Defensie overweegt in zijn stad een kazerne te bouwen waar duizend mensen gaan werken. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs, die al twee maanden in ge sprek is met Hillen, toonde zich 'diep ongelukkig' met Poldermans loslippigheid. „Dit doet de zaak geen goed", zei ze. „We hebben het over één van de opties. Door daar nu zo open over te praten, verminderen we de kans dat we die kazerne naar Zeeland kunnen halen. Nu zijn ze in Utrecht echt wel wakker geschrokken. Je kunt erop rekenen dat ze hun best doen om die kazerne daar te houden." Bij Peijs' terughoudendheid speelt ook een rol dat nog maar moet blij ken of een marinierskazerne in Vlissingen voor Defensie de beste en de goedkoopste oplossing is. pagina 4: 'Bedrijven in de rij voor soidaten' door Marcel Modde Ad Onstein, voorzitter van de Doornse ondernemersfedera- tie, moet even slikken. „Wat zegt u! Dit overvalt me." Doorn en Driebergen zijn sinds de wederopbouw na de TXveede We reldoorlog onlosmakelijk verbon den met de mariniers. Het kazer neterrein in het grensgebied van de twee dorpen is uitgegroeid tot een groot complex, inclusief een ei gen sporthal en velden. De laatste gebouwen zijn zo'n zeven jaar gele den neergezet, dus wie besluit dat dit dicht moet, pleegt kapitaalver nietiging, concludeert Onstein. De bakker, slijter, supermarkt en hore ca, allen pikken ze volgens de on- DEN HAAG - Als een vrouw die in verwachting is een zogenoemde pret-echo wil, is dat prima. Maar dan moet ze die wel laten maken bij een commerciële kliniek of iets dergelijks. Dat vindt de SP in de Tweede Ka mer. De partij vindt het niet kun nen dat bijvoorbeeld het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissin-- gen commerciële pretecho's aan biedt. „Een ziekenhuis moet zich uitsluitend bezighouden met dememersvoorzitter een graantje mee van de aanwezigheid van de mariniers. De lokale middenstand levert brood, gebak en drank aan de kazerne. „En in de weekeinden gaan de mannen die hier gelegerd zijn ook graag op stap." Vroeger woonden de meeste mariniers di rect in de buurt, maar dat is nu duidelijk minder. Onstein: „Over dag staat het parkeerterrein bij de kazerne tjokvol, 's avonds is dat weer allemaal weg. Geen idee waar dat dan heen gaat." Deson danks dragen de militairen nog steeds hun steentje bij aan de dorpsfeesten, door voor voorzie ningen als een klimtoren te zor gen. „Als dat hier allemaal weg gaat, zullen we dat zeker merken." door Ondine van der Vleuten Zijn oude marinematen kennen hem allemaal als 'Teus': „Iedereen had een bijnaam", zegt Mid delburger [ohan Klink. In zijn stem klinkt een zweem van wee moed als hij terugdenkt aan zijn tijd bij de marine, in Vlissingen. In 1966 kwam 'Teus' als beroeps in opleiding bij de marine. Tot 1976 was hij in Vlissingen gestation- neerd. Destijds gold een uniform- zorg", aldus Nine Kooiman van de SP gisteren. Het ziekenhuis haalt er jaarlijks zo'n 15.000 euro mee binnen, die bij de algemene midde len worden gevoegd. Minister Edith Schippers (Volksgezond heid) heeft geen moeite met pret echo's in een gewoon ziekenhuis, zegt ze, als die maar niet met pu bliek geld worden betaald. Wel moet het ziekenhuis duidelijk ma ken of een aanbod noodzakelijk is of alleen maar voor die pret. Zeeland Nazomer Festival Programmering en recensies Zeeland Nazomer Festival op www.pzc.nl/nazomerfestival STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2