281 sport TOP-korfballers worden Bij tal van korfbalclubs waait een nieuwe wind Thiel in actie Zeeuwse battle op nieuwe atletiekbaan START VELDCOMPETITIE KORFBAL Bij TOP Arnemuiden staan twee nieuwe trainers voor de groep: Erik Maljers en Peter Crucq. De ploeg in de overgangsklasse houden is hun doel. Overige clubs Madagascar vervangt volledig voetbalteam Kerkhove geeft maar drie games weg donderdag 1 september 2011 door Roeland van Vliet middelburg - In de voorbereiding op de veld korfbalcompetitie waai de er bij tal van clubs een nieuwe wind. Onder meer bij Fortis, Tjo- ba, Swift en Stormvogels. EERSTE KLASSE Fortis pakt de zaken wat anders aan dit jaar. In de trainingen zitten wat nieuwigheden. Ivo van de Broeke is aan de begeleidingsstaf toegevoegd voor looptrainingen en core stability-oefeningen. En Dennis Voshart, de oud-inter national uit Burgh-Haamstede, gaat meehelpen het schot van de Souburgers te verbeteren. „Met hen erbij willen we snel terugke ren op het niveau van vorig seizoen en daarna proberen door te groeien", zegt Leonard Deb- baut, die met Robin Wisse nog steeds de eindverantwoordelijk heid draagt. „Het doel is de spelers individueel beter te maken. Uitein delijk wordt het team als geheel daar ook beter van." Nieuw in het team van Fortis is Kim Baas. Bij de mannen heeft Rens van den Driest definitief een plaats verworven. Debbaut noemt hem een „groeibriljant". Het doel van de Souburgers is om ich te handhaven. Debbaut: „Vo rig seizoen eindigden we als zesde en bleven we er net in. Nu hoop ik dat het ietsje beter gaat en we richting linkerrijtje gaan." Tjoba geldt als titelkandidaat. De nieuwe trainer, Bram van Geffen, gaat met de groen-witten voor „niets anders dan het kampioen schap". Bij de ploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen is Niels Westmaas terug na een jaar afwezigheid. Hij neemt de plaats in van Kristian Huisman, die naar Swift vertrok. Tjoba begint met een thuiswed strijd tegen PSV. TWEEDE KLASSE Het eerste team van Swift heeft een flinke verandering ondergaan. Matthijs Pouwer en Kristian Huis man zijn terug van respectievelijk Sporting Delta en Tjoba, Bas Gun- ter zit er ook weer bij en Naomi Zuidweg maakte de overstap van uit de Ai. Dit ging ten koste van een aantal vertrouwde Swift-ge- zichten. „We zijn met enthousias me een nieuwe weg ingeslagen", door Maurice Steketee middelburg - De nieuwe atletiek baan op sportcomplex Vrijburg nissen Middelburg en Vlissingen wordt zaterdag ingewijd met een wedstrijd over 2 Zeeuwse mijlen. Bij de mannen belooft het een spannende strijd te worden tussen Sébastièn Schletterer en Lars Paar- dekooper, die onlangs derde werd op het Nederlands kampioen schap op de 1500 meter. Bij de vrouwen is Esther Vermue, die der de werd op datzelfde NK op het onderdeel 3000 meter steeple, de blikvanger. De demonstratiewedstrijd over 3704 meter (9 ronden 104 me vr) begint om 18.00 uur. Een uur eerder wordt het sportpark offici- zegt Dennis Plantinga, de trainer bij de Middelburgers. Swift heeft zich ten doel gesteld binnen twee jaar twee keer te pro moveren. „We willen zowel op het veld als in de zaal dus terug naar de eerste klasse. Het hoeft niet per se dit seizoen, maar dan wel vol gend jaar." Ondo is nauwelijks veranderd ten opzichte van vorig seizoen. Bij de ploeg uit Sint-Laurens heeft alleen Niki Geervliet plaats moeten ma ken voor Annelie Wisse, die al eer der in Ondo 1 zat. „We hebben een redelijk tot goede voorberei ding gehad", vertelt trainer Hans de Meij. De ploeg mikt dit jaar op handha ving. Ondo is erop uit om een sta biele tweedeklasser te worden. „We hebben niet de ploeg om bo venin mee te draaien. Maar we wil len wel proberen zo snel mogelijk veilig te zijn." Zaterdag is al meteen de derby On- do-Stormvogels. Het Westkappelse Stormvogels debuteert in de tweede klasse. Trai ner JaapJan Ritsema raakte één van zijn beste schutters, Frank Peene, kwijt en verving hem door Elmar Gabriëlse. Bij de vrouwen werd Angela Matthijsse verkozen boven Sabine Minderhoud. Ritsema realiseert zich dat zijn ploeg op dit hogere niveau meer zal moeten scoren. „Doen we dat niet, dan roepen we het noodlot over onszelf af" In Westkapelle wordt daar nu fel op gehamerd. Aanvallen moeten sneller opgebouwd worden en er dient meer geschoten te worden. „Dat gaat met vallen en opstaan." In de derde klasse I komen drie Zeeuwse clubs uit: Seolto (Vlissin gen), Togo (Goes) en promoven dus KVK (Kapelle). De derby Togo- KVK is al op 10 september. In de vierde klasse L treffen Atlas (Ritthem), Volharding (Yerseke), Blauw Wit (Kloetinge), All Ready (Zierikzee) en Zaamslag elkaar. All Ready komt rechtstreeks uit de tweede klasse. Luctor (Terneuzen) heeft de over stap gemaakt naar het reservekorf bal, zoals eerder BKC (Breskens) deed. eel geopend. Het oudste en jong ste lid van Dynamica spelen daar in een rol. Anjolie Engels-Wisse, die zitting heeft: in de commissie opening baan Vrijburg, verwacht dat het een mooie Zeeuwse battle wordt. „Schletterer heeft een lijst met prachtige prestaties; van gelopen fi nales op de 800 meter tijdens Ne derlandse kampioenschappen tot het meerdere malen winnen van de Kustmarathon. Inmiddels is hij als master houder van het nationa le record op de 800 meter. Paarde- kooper behaalde bij de junioren al mooie prestaties, bij de senioren heeft hij op het afgelopen NK op de 1500 meter brons veroverd." In totaal zullen er nog negen man nen aan de start verschijnen van door Roeland van Vliet arnemuiden - Peter Crucq en Erik Maljers houden er rekening mee dat de één soms 'links' zegt, ter wijl de ander naar rechts wijst. De twee zijn al jaren grote vrienden van elkaar, maar hebben op korf- balgebied nooit eerder zo inten sief samengewerkt. „Omdat we bij verschillende verenigingen zijn ge schoold, hebben we een iets ande re visie", legt Crucq uit. „Wijken we nu bij TOP van elkaar af, dan moeten we gewoon even de kop pen bij elkaar steken." Het duo volgt Edwin Coppoolse op, die na vijf seizoenen uit Arne muiden vertrok. Hij was zeer suc cesvol met de jonge ploeg. In de zaal bracht hij TOP van de tweede naar de eerste klasse en op het veld van de tweede klasse naar de overgangsklasse. „Met name in het laatste jaar heeft men een knappe prestatie geleverd", zegt Maljers. „Na de eerste helft van de veldcompetitie had TOP nog maar twee punten. En toch is het team er uiteindelijk in gebleven. Dan kun je zien dat de ploeg stappen heeft gemaakt." Omdat Coppoolse al vroeg had aangegeven te stoppen, had het clubbestuur lang de tijd om een opvolger te zoeken. Crucq gold als favoriet van de spelersgroep, maar zei 'nee' toen TOP de eerste keer bij hem aanklopte. Hij kon het in zijn eentje niet combineren met zijn werk. Later voelde hij wel voor een duobaan. Na tal van on derlinge gesprekken, onder meer tijdens hun gezamenlijke winter sport, vonden Crucq en Maljers el kaar en gaven ze hun jawoord aan de Arnemuidse club. Maljers, die begin jaren negentig ook al vier seizoenen TOP coach te, is van origine een Swift-man. Bij die Middelburgse club ligt het accent traditiegetrouw op het schot. Bij Fortis (en voorloper Ani mo) kiest men vaker voor de door braak. Maljers: „Bij mij is de basis: als je kunt schieten, moet je dat wmmtmmmmmÊmMmmmaMmmmmmimmsmm deze unieke wedstrijd: Wouter van Caspel, Erwin Adan, Tim van den Broeke, Henrik Westerweele, Micha Janse, Willem de Korte, Martijn de Kok, Ruud Hoosemans en Pieter Verhulst. Een aantal Zeeuwse toppers ont breekt vanwege deelname aan de Kustloop in Vrouwenpolder eer der die dag en het NK 10 kilome ter op de weg, dat een dag later plaatsvindt. Bij de vrouwen lopen - naast Es ther Vermue - Esther Platteeuw en Christa .Verhage (winnares 5 km Ladiesrun Kustmarathon) mee. Zij starten tegelijk met de mannen. Al le toeschouwers mogen vooraf de winnaars voorspellen. 's Ochtends zijn er voor de jeugd al wedstrijden op de baan. doen. Maar met alleen een basisge dachte, van Peter of mij, red je het niet. Je moet ook kijken wat voor spelersmateriaal je tot je beschik king- hebt en welke tegenstander je treft. De ene wedstrijd zullen we het daarom zus doen en de an dere wedstrijd zo. Daar komen we met z'n tweeën, denk ik, heel goed uit." Crucq en Maljers hebben TOP 1 nagenoeg intact gelaten. Binnen het mannenkwartet zijn er geen wijzigingen, bij de vrouwen was ANTANANARIVO De voetbalbond van Madagascar heeft rigoureus ingegrepen in het nationale team. Alle internationals zijn uit de selectie verwijderd. Voor het komende kwalificatieduel met Nigeria is de olympische selec tie als vervanging opgeroepen. APELDOORN De tennissters Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde hebben de tweede ronde bereikt van het ITF- toernooi in Enschede. De Zierikzee- se versloeg de Duitse Anna-Marie Levers (6-3, 6-0), terwijl de speel ster uit 's-Gravenpolder won van Mandy Wagemakers (6-2, opgave). er eentje. Petra de Ridder, die vo rig jaar lang uit de roulatie was vanwege een knieblessure, zit weer bij de groep. Zij neemt de plaats in van haar zus Wilma, die vorige week een knie-operatie on derging en zeker ook enkele maan den langs de kant moet staan. Het trainersduo wil in navolging van Coppoolse verder bouwen aan de Arnemuidse ploeg. De twee gaan proberen de spelers en speelsters allrounder te maken. „We gaan zaken heel bewust ver- door René van Stee middelburg - Hoewel ze de veer tig reeds gepasseerd is, staat Karin Thiel nog altijd op de 22e plaats van de landelijke squashranglijst bij de vrouwen. De 41-jarige Mid delburgse behaalde vorig jaar de tweede plaats op het NK masters in de categorie 35+. Vanaf vandaag beproeft zij haar geluk op het EK masters in Porto. De eerste tegen standster is de Duitse Petra Kno- ner, een speelsters van wie Thiel helemaal niks weet. „Ik heb nog gegoogled, maar niks gevonden. Op zich zegt dit weinig, want van mezelf is er op het internet ook maar hooguit een fotootje en een filmpje op YouTube te vinden. Toch lijk ik gunstig te hebben ge- Peter Crucq (links) en Erik Maljers zijn de nieuwe trainers van TOP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28