le valreep naar Newcastle? sport 127 Istvan Bakx niet te spreken over handelwijze van Racing Genk Rus en Krajicek naar tweede ronde US Open Moncoutié soleert naar dagsucces fol haalt oud-Ajacied Grygera naar Fulham donderdag 1 september 2011 door Marco Knippen NEW YORK - De tijd dat de eerste ronde van een grandslamtoernooi de eindhalte betekende, lijkt voor Arantxa Rus een gepasseerd sta tion. Net als eerder dit jaar bij de Australian Open 'en op Roland Garros hoefde de kopvrouw van het Nederlandse tennis niet met een haar koffers te pakken. De scalp die Rus gisteravond Ne derlandse tijd in New York vero verde, gaf bovendien de ontbolste ring van haar talent aan. Met de Russin Elena Vesnina, toch een ge louterde speelster die al sinds 2006 in grandslamverband acteert en die in 2009 nog de nummer 22 van de wereld was, verschalkte ze een tegenstandster die 39 posities hoger is geklasseerd: 43 om 82. In haar vervolgoptreden wacht Rus nu een interessante krachtme ting. Met Caroline Wozniacki treft ze niet alleen een generatiegenote, maar bovenal de Deense aanvoer ster van de wereldranglijst. Dat Rus niet bij voorbaat kansloos is, blijkt uit haar sensationele over winning eerder dit seizoen tijdens Roland Garros op Kim Clijsters, de bij de US Open afwezige Bel gische ster die in grandslamver band op een veel betere condui testaat kan bogen dan Wozniacki. - Een zelfde beloning incasseerde Michaëlla Krajicek afgelopen nacht. Via winst op de Griekse Ele- ni Daniilidou (3-6, 7-6, 6-1) trak teerde ze zichzelf op een prachtaffï- che: een ontmoeting met Serena* Williams, de dertienvoudig grands- lamkampioene die in eigen land drie keer won. Krajicek lacht het sportieve geluk sowieso toe, na jaren van kwakke len. De laatste keer dat ze in het enkelspel op een grandslamtoer nooi acteerde, dateert van 2008. Dat was op Wimbledon, de plek waar halfbroer Richard in 1996 triomfeerde en waar ze zelf in, 2007 tot de kwartfinale opstoom- de. Ze behoorde destijds tot de mondiale subtop, maar daarna te kende het verval zich aan. Nim mer kon Krajicek meer tippen aan haar vroegere niveau. door Barry van der Hooft DEN BOSCH - Met verbazing volgde Istvan Bakx gisteren de ontwikke lingen bij Racing Genk. De aanval ler uit Vlissingen (25) zag hoe de club van de nieuwe trainer Mario Been de contracten van de overbo dige spelers Stein Huysegems, Ba- lasz Tóth en Davino Verhulst af kocht, maar hoorde zelf niets van zijn werkgever. „Ik had heel graag op het laatste moment nog naar een andere club willen vertrek ken", vertelde Bakx. Hij is niet te spreken over de ma nier waarop hij de afgelopen maan den is behandeld. De aanvaller te kende in de zomer van 2009 een driejarig contract, raakte in zijn eerste seizoen buiten beeld en werd afgelopen seizoen verhuurd aan FC Den Bosch. Deze zomer keerde hij terug bij Racing Genk. Aan zijn situatie was weinig veran derd. „Uit een e-mail van de loop trainer kon ik opmaken dat ik me op 11 juli bij de beloften moest melden", legde Bakx gisteravond uit. Samen met onder anderen Huysegems, Tóth en Verhulst trainde hij de afgelopen weken met die ploeg. De directie van Racing Genk ant woordde vervolgens wekenlang niet op e-mails en telefoontjes van Bakx' zaakwaarnemer Frank Schouten. „Ik wist dat ze mijn con tract wilden ontbinden, maar dan moesten ze wel met een fatsoen lijk voorstel komen. Dat is niet ge beurd. Ik weet wat de andere jon gens hebben gekregen om te ver trekken. Bij mij lag het percentage dat ze wilden betalen veel lager. Ik snap niet waarom ze er niet uit wilden komen", zei de Vlissinger gisteravond laat. In de laatste uren van 'Deadline Day' checkte hij keer op keer zijn telefoon. Want als Genk hem als nog een bevredigend voorstel zou doen, kon Bakx op zoek naar een nieuwe club. Nu kan dat pas weer vanaf 1 januari. Go Ahead Eagles wilde hem eind juli huren maar koos voor andere opties vanwege de starre houding van Racing Genk. Gisteren liet For- tuna Sittard nog weten hem over te willen nemen. Bakx: „Alleen konden ze niemand bij Genk te pakken krijgen. Dat verbaasde me niet. Dat hebben Frank Schouten en ik ook zes weken lang niet voor elkaar gekregen." Hij noemde de dag van gisteren onwerkelijk. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt Het is jammer, maar ik meld me mor gen weer in Genk om bij de belof ten te trainen. Want mijn contract loopt nog gewoon door." >or 12 miljoen Overzicht belangrijkste transfers Leroy Fer wordt de gedroomde opvolger van Bryan Ruiz bij FC Twente. foto Marco de Swart Trainer Martin Jol heeft oud-Ajacied Zdenek Grygera naar Engeland gehaald. De Tsjechische verdediger verruilt Juventus transfervrij voor Fulham. De 31-jarige Zrygera heeft voor één seizoen getekend in Londen. Grygera speelde vier jaar mor Ajax, waar Jol ook coach was, en verkaste daarna naar Juventus. Grygera iwam 52 keer uit voor de Tsjechische nationale ploeg. MANZANEDA - De Fransman David Moncoutié heeft gisteren de elfde etap pe van de Ronde van Spanje gewonnen. De coureur van Cofidis maakte aan vankelijk deel uit van een kopgroep van 22 man, maar demarreerde op de slotklim. Moncoutié vergaarde een marge ten opzichte van zijn metgezel len en soleerde naar de zege. De Brit Christopher Froome verloor de rode trui. De coureur van Sky kwam 27 seconden na de concurrentie over de streep en moest de leiding afstaan aan zijn team- en landgenoot Bradley Wiggins. foto Jose Manuel Vidal De Servische aanvaller Mateja Kezman (foto boven) zet zijn voetbalcarrière niet voort bij NAC Breda maar in Wit-Rusland. Bate Borisov, in de Cham pions League groepstegenstander van onder andere Barcelona en AC Milan, presenteerde de 32-jarige oud-PSV'er gisteren als aanwinst. Kezman kwam in 2000 van Partizan Belgrado naar PSV. Wigan Athletic heeft dè Nederlandse verdediger Patrick van Aanholt op huurbasis overgenomen van Chelsea. De 21-jarige jeugdinternational is de der de aanwinst van de club uit de Premier League. tl Owen Hargreaves verruilt Manchester United voor Manchester City. De middenvelder, die de afgelopen jaren veelvuldig werd geplaagd door blessu res, mocht transfervrij vertrekken bij United. Arsenal heeft de defensie versterkt met André Santos en Per Mertes- acker. De Braziliaan Santos is afkomstig van de Turkse club Fenerbah^e en de Duitser Mertesacker komt over van Werder Bremen. 41 PSV heeft ook verdediger Jetro Wil- lems aangetrokken. De 17-jarige verde diger komt over van Sparta Rotterdam en ondertekent een meerjarig contract in Eindhoven. Jeugdinternational Wil- lems debuteerde vorig seizoen voor de ciub uit de Jupiler NEC heeft voor de rest van het seizoen de beschikking gekregen over Géne- ro Zeefuik (foto midden). De eredivisieclub uit Nijmegen huurt de 21-jarige aanvaller van PSV, waar hij door de komst van Tim Matavz niet op veel speel tijd kon rekenen. Telstar, dat getraind wordt door Jan Poortvliet, heeft drie spelers aangetrok ken. Gerson Sheotahul en Cerilio Cijn- tje komen over van Willem li, Steven Ir win komt transfervrij over van Liver pool. Joe Cole maakt het voetbalseizoen af bij Lille. De Franse kampioen huurt de middenvelder van Liverpool. FC Groningen heeft in David Texeira een opvolger gevonden voor Tim Matavz. De 20-jarige jeugdinternational van Uruguay komt over van Defensor Sporting, een ciub uit zijn vaderland. fl Jonathan de Guzman (foto onder) tekende gisteren een vijfjarig contract bij Viflarreal. De middenvelder komt over van Real Mallorca.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27