Stille tocht voor vermoorde Bianca Tim Knol neemt gas terug op ZNF 221 zeeland zeeland nazomer festival Interieurstoffering BRESKENS Herdenkingswandeling vindt maandag plaats Mosselkotter uit Bruinisse toert over drie rivieren Interior Altena donderdag 1 september 2011 mssmmsmmmm. door Martijn de Koning breskens - Breskens houdt maan dagavond een stille tocht voor Bi anca Nieuwenburg. De 35-jarige in woonster van Breskens werd afge lopen zaterdag door haar ex-part- ner in haar woning aan de Ban- ckertlaan vermoord. De wens voor een stille tocht werd gisteren kenbaar gemaakt aan de gemeente Sluis, vertelde loco-bur gemeester Peter Ploegaert gister avond na informatiebijeenkom sten voor omwonenden en ouders van de obs Breskens; de school van de zoon van Nieuwenburg. „De nabestaanden vonden het goed, maar wilden de tocht pas na de crematie, die zaterdag plaats vindt", vertelde Ploegaert. De orga nisatie van de tocht vindt plaats in overleg met Slachtofferhulp en de familie van Nieuwenburg, gaf de loco-burgemeester aan. De stille tocht was gisteren één van de onderwerpen van gesprek tijdens de door de gemeente ge organiseerde bijeenkomsten in ge bouw De Uitkomst. Zo vroegen ouders van leerlingen van de school zich af of het verstandig is hun kinderen te laten deelnemen. Verder legde directeur Vicky Leegs- ma uit hoe de school is omgegaan met verwerking van het incident. Op de bijeenkomst kwamen zo'n vijftien ouders af „Dat is niet zo veel", vond Ploegaert. „Dit is dan ook een beladen onderwerp; niet- iedereen kan het opbrengen naar zo'n bijeenkomst te gaan. Daar naast hadden mensen blijkbaar het gevoel dat de meeste van hun vragen de afgelopen dagen al be antwoord zijn." De avond begon gisteren met een bijeenkomst voor bewoners van de Banckertlaan en de naastgele gen Crijnssenlaan. Zij kregen on der meer van de politie te horen hoe het staat met het onderzoek. Op die bijeenkomst kwamen zo'n twintig buurtbewoners af. yerseke - Een mosselkotter vaart volgende week door Nederland om publiek met mosselen te laten kennismaken. Dat heeft het Mos selkantoor in Yerseke laten weten. De BRU19 van Leen de Keijser uit Bruinisse maakt op weg van de Waddenzee naar Zeeland stops in Deventer, Zutphen, Nijmegen, Zaltbommel, Gorinchem en Rot terdam. Koks komen aan boord om hun favoriete mosselgerecht te bereiden. De Mosseltour vaart over de IJssel, Waal en Maas. In Deventer komt de chefkok van Brasserie De Tobbe aan boord, in Zutphen kookt Peter Gast van 't Schuiten Hues op de BRU19 en in door Nadia Berkelder Het plein is meteen stil. Tim Knol speel Don't expect me too soon in zijn eentje, begeleid op zijn gi taar, een prachtig klein liedje. Even later schopt hij zijn schoe nen uit: halverwege gaat de drum mer even naar het toilet en krijgt Knol de slappe lach. Tim Knol, nog piepjong, maar met twee albums op zijn naam, speelt ongevaarlijke, maar mooie en per fect uitgevoerde gezinsrock. Op het Middelburgse Abdijplein voelt hij zich prettig, zo blijkt. En het publiek op het plein houdt vrijwel meteen van Knol. „Dit is de enige plek waar we deze zomer ook rus- Nijmegen worden de mosselen ge proefd met wijn uit Groesbeek. In Zaltbommel laat Joris Kerkhofs van Restaurant La Folie zijn kook kunsten zien en in Gorinchem worden de mosselen op Noord- Afrikaanse wijze bereid door Mo- hamed El Harouchi van Restau rant Solo. Tim Knol. foto Lex de Meester 23 aug t/m 3 sept 2011 tige liedjes kunnen spelen, zegt hij. „We zijn vooral op festivals ge weest waar mensen wilden sprin gen. Hier kunnen we even gas te rug nemen." Bij de snellere nummers leunt Knol op zijn gitarist Anne Soldaat en zijn toetsenist Mattijsvan Dui- venbode, die zorgen voor de stevi ge begeleiding en creativiteit. De band krijgt het Middelburgse pu bliek zelfs aan het dansen en klap pen. „Jullie zijn het beste publiek dat we hebben gehad", lacht Knol. „We zijn één keer eerder in Zee land geweest. In Sas van Gent. Daar waren vijf mensen." Maar het zijn toch de langzame, ge voelige nummers waar Knol het plein mee inpakt. Tijdens het ver stilde 'Find all the love' krijgt hij in eerste instantie de slappe lach, misschien wel door de mensen die vlak voor het podium met aanste kers zwaaien. Aan het eind van het optreden doet hij het nummer gewoon nog een keer over. Simpel. Woontrend Zeeland Design Studio Woontrend Zeeland biedt een diversiteit aan hoog kwalitatieve gordijnstoffen, vloer- Kendix, Jab, Luxaflex, Parade en Verosol. Wij adviseren u graag bij het kiezen van de en wandbekleding. Van merken als o.a. Van Besouw, De Ploeg, Desso, Eijffinger, juiste stoffering voor uw interieur. Woontrend Zeeland Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke Tel. (0118) - 55 55 60 I www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22