Gewapende overval op 'Lotgenoot heeft goudbeurs Terneuzen 201 eland Mogelijk tweede schip ontdekt in Bierkaai Duo berooft inkoper van geld en goud; vergeefse klopjacht op daders LOTGENOTENCONTACT Eerste Zeeuwse activiteit Waterpolitie waarschuwt voor buitenboordmotordieven donderdag 1 september 2011 door Martijn de Koning terneuzen - 1\vee gewapende man nen hebben gistermiddag rond half drie een overval gepleegd tijdens een goudinkoop in hotel Triniteit aan de Kastanjelaan in Terneuzen. Daar konden mensen terecht om hun goud te verkopen. De overval lers hebben de inkoper goud, geld en sieraden afhandig gemaakt. „Er waren zes of zeven mensen in de ruimte aanwezig", vertelt een ge tuige uit Terneuzen, die op de bij eenkomst was om sieraden te ver kopen. „Opeens kwamen er twee gemaskerde mannen binnen. Ze hadden allebei een wapen. Ik zat zelf in een hoek van de kamer en ben meteen weggerend, een toilet ruimte in. Daar heb ik 112 gebeld. Toen ik even later voorzichtig terug ging, waren ze al weg. Toen bleek dat de inkoper zijn spullen meteen heeft afgegeven. De daders hebben de andere aanwezigen niet beroofd of bedreigd. Ik ben nog wel naar buiten gelopen. Daar stond een meisje, die vertelde dat de daders in een paarse auto waren gestapt en er vandoor waren." De politie is overigens nog op zoek naar dat meisje. De inkoper, een Duitser, vertelde dat de buit zo'n 20.000 euro waard is, vertelt de getuige. „Hij zei ook dat hij niet verzekerd is." Volgens de politie zijn de daders een lichtgetinte en een donkergetin- te man, beiden van ongeveer 1.75 meter lang. De één had een steekwapen bij zich, de ander een schietwapen. De politie zette een helikopter en auto's in en liet agen ten postvatten op 'strategische plaatsen' als de grens en het tol- plein van de Westerscheldetunnel. Ook werden Belgische collega's in gelicht. De daders bleken echter on vindbaar. De overval lijkt op eenzelfde ge beurtenis in april dit jaar in Vlissin- gen. Toen werd een goudbeurs in hotel Piccard overvallen door twee gewapende mannen. Zij beroofden de inkoper, maar ook klanten, van geld en goud. Het leidde tot soort gelijke politieacties als die van giste ren in en rond Terneuzen. Ook toen kon de politie de daders niet meteen in de kraag vatten. Ze wer den later wel gearresteerd. Na een maand pakte de politie een 18-jari- ge Vlissinger op; twee weken gele den werd ook een evenoude plaats genoot aangehouden. Beide jon gens zitten nog vast en wachten op een rechtszaak. De buit is nog niet teruggevonden. serooskerke (s) - De waterpolitie waarschuwt booteigenaren voor een georganiseerde bende die het heeft voorzien op buitenboordmo toren. Vooral de kleinere types van zo'n vijf pk zijn een geliefd. Dat bleek deze week weer toen bij Serooskerke twee Polen betrapt werden met gestolen motoren. Twee Poolse mannen van 27 en 29 jaar laadden de motoren in en wa ren er gloeiend bij toen de wach tende politie hen in de kraag greep. Van twee van de vijf moto ren kon de politie de eigenaar ach terhalen. Volgens de KLPD is de diefstal van buitenboordmotoren en kleine bootjes een groeiende tak van -ge- organiseerde- criminaliteit. In 2010 is meer dan 2000 keer aangifte ge daan van een gestolen buiten boordmotor. Dat zijn lang niet alle diefstallen, want mensen die ver der geen gegevens zoals een regis tratienummer hebben, doen soms geen aangifte. Opvallend is dat in 2010 uit de pro vincie Zeeland slechts 50 aangiften binnenkwamen. Overigens is dat wel meer ten opzichte van twee jaar eerder, toen nog zo'n 35 boot eigenaren werden gedupeerd. door Rob Paardekam De vereniging Samen Al leen bestaat al bijna vijf tien jaar, maar wie kent hem? Heel weinig men sen waarschijnlijk. Lianne van Voorst-Verhage uit Tholen wil daar verandering in brengen. Daar om organiseert ze de eerste Zeeuw se activiteit van de vereniging. Die vindt plaats op 10 september. Samen Alleen is een christelijke vereniging voor jonge weduwen en weduwnaars. Lianne van Voorst-Verhage behoort helaas ook tot deze groep. Haar man over leed bijna vier jaar geleden aan de gevolgen van een hersentumor. De Thoolse was toen al bekend met het bestaan van Samen Al leen, maar lid worden was nog niet aan de orde, „De eerste jaren na het overlijden van mijn man ben ik vooral bezig geweest met overleven", zegt ze. Ruim een jaar geleden, tijdens een vakantie in Luxemburg, raakte ze met een andere weduwe in ge sprek over de vereniging. Deze vrouw vertelde dat ook zij eerst aarzelingen had, maar toch lid was geworden. Zij vond alleen het fo rum op de internetsite van de vere niging de 25 euro lidmaatschaps geld al waard. „Toen heb ik beslo ten om ook lid te worden", vertelt Lianne. „Ik heb eveneens ervaren dat het forum veel steun kan bie den." De website van Samen Al leen kent een open forum voor algemene zaken en een besloten forum waar de leden, en dus lotgenoten, ervaringen met elkaar kunnen delen en wat dieper op zaken kunnen ingaan. Allerlei onderwerpen worden er behandeld. Er is ruimte om ver driet met elkaar te delen, maar ook praktische zaken komen aan de orde. Het omgaan met kinde ren na het overlijden van de echt genoot, bijvoorbeeld. Of hoe je om moet gaan met een nieuw overlijden binnen de familie. „Op zich is alles bespreekbaar", vertelt Lianne. „Je kunt het zo gek niet bedenken. Zo heb ik zelf wel eens een onderwerp aangemaakt over wat je kunt doen met de trouwringen. Daar kwamen heel veel leuke en creatieve reacties op." Hoewel het forum veel leden al de nodige troost en informatie biedt, houdt de vereniging ook bijeen komsten. Het bestuur organiseert er drie per jaar: een nieuwjaarsre ceptie, een jaarvergadering in april en een vergadering in het najaar. Er zijn dan ook lezingen. In april heeft die een bezinnend karakter, terwijl de lezing in het najaar over meer praktische zaken gaat. Lianne weet nog goed dat ze met gemengde gevoelens naar haar eer ste bijeenkomst ging, de nieuw jaarsreceptie. Ze wist niet goed wat ze er van moest verwachten. „Het viel reuze mee", kijkt ze te rug. „Ik voelde me meteen op mijn gemak en raakte heel gemak kelijk met andere mensen in ge sprek. Het is heel fijn om met lot genoten te praten. Natuurlijk doen ook familie en vrienden erg hun best om je te begrijpen, maar juist een lotgenoot heeft aan een half woord vaak genoeg." Een veel voorkomend misver stand is volgens de Thoolse dat mensen denken dat het om een vereniging gaat waar men sen alleen hun verdriet met elkaar delen. Het tegendeel is waar. „Je komt echt niet bij een stel hui lebalken terecht", grapt ze. „De bij eenkomsten zijn ook heel gezellig. En ja, natuurlijk is er ook ruimte voor verdriet. Ik heb ook wel eens een potje zitten huilen met een an dere vrouw. Even verderop ston den mensen te lachten. Zo gaat dat." Behalve de drie centrale bijeen komsten organiseren leden, in sa menspraak met het bestuur, ook activiteiten in het land. Zo waren er al een vaartocht door de Bies- bosch, een boswandeling in Nun- speet en een bezoek aan een edels mid in Harskamp. Lianne heeft be sloten om op 10 september een ac tiviteit in Tholen op te zetten. „Vooral omdat in de vereniging in Zeeland wat meer bekendheid te geven", legt ze uit. De Thoolse heeft een uitgebreid programma samengesteld. Zo wor den tal van monumenten in de Thoolse binnenstad bezocht tij dens een stadswandeling (het is die dag toevallig ook monumen- hulst - Bij de graafwerkzaamhe den aan de Bierkaai in de Hulster binnenstad is mogelijk een tweede schip ontdekt. Een scheepsarcheo- loog van de Rijksdienst Cultureel Erfgoed (RCE) moet nog vaststel len of dat inderdaad zo is. Vorige week werden in de oude ha vengeul van Hulst de restanten ge vonden van een 13e eeuws schip, de oudste vondst in Zeeland. De boot is destijds gebruikt als funde ring voor een woning. Het tweede schip ligt er vlak bij. Wat er met de vondst gaat gebeu ren is nog niet bekend. Dat hangt af van het advies van de deskundi ge van de Rijksdienst en de daar mee samenhangende kosten. „Af hankelijk van de wijze waarop men het schip wil behouden zal er prijskaartje aan hangen", zegt wet houder Diana van Damme-Fassae- rt. Volgens de wethouder kan de gemeenten de kosten in ieder ge val niet ophoesten. „De provincie gaat over wat er in de grond zit. Die bepaalt ook wat er mee moet gebeuren, dus lijkt het me logisch dat zij dan ook de kosten dragen. Het schip zal hoe dan ook de Bier kaai uit moeten." Inmiddels beper ken de archeologen zich tot het nathouden en afdekken van het schip, om het hout zo goed moge lijk te conserveren. 'Vraag de verkoper naar de voorwaarden. kpn Business Center kpn.com/zaketijk 10800 0105

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20