'We worden nu eindelijk één i8l zeeland 'Paaltjes op fietspaden zijn nodig' BELLEZA Ondernemers moeten meer betalen voor verbetering Veerse economie IISnHMEII Sierpleïsters, verf- afwerking en gipslijsten! APPARTEMENTEN VLISSINGEN Voorzitter Jan Bostelaar en Anton Vael van Dynami ca denken dat hun club een flinke impuls krijgt door de nieuwe atletiekbaan op sportpark Vrijburg. VRIJBURG Concert in Middelburg donderdag 1 september 2011 door Maurits Sep SPORTPARK VRIJBURG In 1995 ontstond het plan voor de aanleg van een nieuwe atletiek baan op Walcheren. VLISSINGEN - De klacht van de Fiet sersbond over paaltjes die hinder lijk in de weg staan op Vlissingse fietspaden, vindt wethouder Rob van Dooren best begrijpelijk. Maar weghalen doet hij ze niet. De Fietsersbond vindt dat de paal tjes niet alleen hinderlijk maar soms ook gevaarlijk voor fietsers. Die klacht kreeg dinsdagavond de steun van de Lokale Partij Vlissin- gen. In de vergadering van de com missie ruimte vroeg commissielid Wim Hirdes aan Van Dooren of die de paaltjes kan en wil laten weghalen. Daar voelt de wethouder echter niks voor, liet hij weten. Welis waar staan ze soms behoorlijk in de weg, maar dat is dan oók de be doeling. Zo wordt voorkomen dat auto's een fietspad gebruiken. Dus als de gemeente ze weghaalt, doet het probleem zich weer voor waar tegen ze juist zijn bedoeld, ver klaarde Van Dooren. Omdat hij ook best begrip heeft voor de klacht, zegde hij wel toe de situaties op de fietspaden nog eens onder de loep te zullen ne men. „We willen wel kijken waar de situaties nu gevaarlijk zijn en hoe we die kunnen verbeteren." a sportpark D Walcheren krijgt zaterdag een heel nieuw sportcomplex. De PZC publi ceert deze dagen een serie verhalen over het sportpark en wat daar mee samenhangt. Vandaag deel 2: atle tiekvereniging Dynamica. door Maurice Steketee e ene helft van de club trainde in Vlis- singen, de andere in Middelburg. „We worden nu eindelijk één vereniging op één locatie", zegt Anton Vael van atletiek- en duursportvereniging Dynamica. De Vlissinger is sinds het begin be trokken bij de aanleg van de nieu we atletiekbaan op sportpark Vrij burg. „Als je op twee locaties traint, wordt een club niet snel een eenheid. We verwachten dat dat nu wel gaat gebeuren." Dynamica kijkt al zestien jaar uit naar de nieuwe accommodatie. Het was een van de belangrijkste redenen waarom in 1997 vier atle- tiekclubs op Walcheren fuseerden. „Je had Atletica, Marathon, Spor ting Walcheren en Dynamo'70. In 1995 werd voor het eerst over de aanleg van de nieuwe baan gespro ken. De gemeenten wilden wel dat de vier clubs samen zouden gaan. Dat gebeurde in 1997. Het was met een duidelijk dat we naar Vrijburg zouden gaan." De verhuizing ging niet zonder slag of stoot. De plannen werden verschillende keren aangepast. Maar komende zaterdag gaat de droom van Dynamica eindelijk in vervulling. Dan neemt de atletiek vereniging de Vrijburgbaan, zoals de atletiekbaan gaat heten, in ge bruik. Voorzitter Jan Bostelaar van Dyna mica is trots op de nieuwe accom modatie die uiteindelijk in snel treinvaart uit de grond is ge stampt „Een paar maanden terug was dit nog een kale vlakte, nu ligt er een van de modernste banen van ons land. De fmishtoren die er staat is uniek in Nederland. Boven dien hebben we acht sprintbanen en twee plaatsen om te kogelsto ten en ver- en hoog te springen. Daardoor hoeven de deelnemers niet lang op elkaar te wachten en kun je veel onderdelen afwerken.'-' „En we hebben nu elektronische tijdwaarneming", vult Vael aan. „Die moesten we op de oude ba nen altijd huren, waardoor we af hankelijk waren van anderen." Bostelaar hoopt dat zijn club door de nieuwe accommodatie (in- ter)nationale wedstrijden, zoals een NK, naar de Vrijburgbaan kan halen. „Maar ook andere lopen kunnen hier plaatsvinden, door bijvoorbeeld hier te starten en te fi nishen. Gemiddeld zullen zo'n zes honderd mensen per week ge bruik maken van de baan. En na afloop kunnen ze wat drinken in onze kantine, want die hadden we bij de oude accommodaties in Mid delburg en Vlissingen niet. We hebben een prachtig clubhuis dat perfect past in het landschap. Veel vrijwilligers hebben er aan meege werkt onder de bezielende leiding van Hans Leijdekker. Het clubhuis doet een beetje denken aan een boerenschuur. En er komt ook nog een tribune bij. Dan is ons Sportpark echt compleet." pagina 29: Zeeuwse battle op nieuwe baan Morgen in deel 3 in deze serie: de hockeyclub Walcheren. door Henk Postma DOMBURG - Ondernemers in de ge meente Veere moeten straks mee betalen aan "verbetering van het economisch klimaat'. Dat gaat via de Onroerende Zaak Belasting. Die gaat komend jaar voor hen 4,2 procent extra omhoog. Dat blijkt uit een voorstel van B en W aan de gemeenteraad. De opbrengst van deze belasting verhoging, 50.000 euro per jaar, wordt in een Ondernemersfonds gestopt. De gemeente doet daar zelf dan nog 20.000 euro bij, zodat jaarlijks 70.000 euro beschikbaar is. Met dat geld wordt de onderne mersmanager betaalt (kosten: 45.000 euro). De resterende 25.000 euro gaat naar acties of projecten die kunnen leiden tot verbetering van het economisch klimaat. Voor de regeling bestaat bij onder nemers een 'breed draagvlak', zo is de gemeente gebleken uit overleg met belangenorganisaties als de Fe deratie Ondernemersverenigingen Veere, Koninklijke Nederlandse Horeca, ZLTO, Recron, Vekabo en lokale ondernemersverenigingen. Invoering betekent dat onderne mers niet meer gratis kunnen mee liften met acties die door collega's worden betaald. Tenminste, wan neer de regeling waterdicht zou zijn. Verhuurders van zomerwo ningen, en veel zelfstandigen zon der personeel, ontspringen de dans. Want de verhoging van de OZB geldt alleen voor eigenaren of gebruikers van panden die niet als woning in gebruik zijn. Onderne mers die vanuit hun eigen woning werken, betalen dus niet mee. Volgens B en W is ondernemend Veere enthousiast over de onderne mersmanager, die sinds twee jaar aan de slag is. Maar twee van de deelnemende organisaties, de Ka mer van Koophandel en de Rabo bank, stoppen per 1 mei 2012 hun financiële bijdrage. Ze vinden dat het nu tijd is voor een meer struc turele financiering vanuit de on dernemers zelf De gekozen oplos sing is afgekeken van gemeenten als Leiden, Nijmegen en Gouda. De Veerse regeling betekent dat ie mand met een onroerend goed van 2,5 ton, dat niet als woning in gebruik is, jaarlijks 21 euro extra kwijt is. Voor panden die meer of minder waard zijn, is de heffing navenant hoger of lager. De aanwe zigheid van een Ondernemers- fonds vergroot volgens B en W de kans om Europese of provinciale subsidies binnen te halen voor acti viteiten die een gunstige uitwer king kunnen hebben op het econo misch klimaat. Jan Bostelaar (links) en Anton Vael op de nieuwe atletiekbaan bij sportpark MIDDDELBURG - In de Doopsgezin de kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg is er morgen een pianoconcert met daar rond ook nog muziek op viool, gitaar en er is een optreden van Folkmuziek- band Muzaiek en gitarist Julio Me- lio (gitaar). De zaal gaat open om 19.30 uur, het concert begint om 19.45 uur. Toegang kost 2,50 euro. verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel-" burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. www.vernieuwdmiddelburg.nl uOgus Alles voor wand en plafond! logusgoes.nl Goes: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18