Zeeland PZC Minder dure huizen Scheldekwartier r Start verkoop 1 september Film by the Sea <3 WALCHEREN 18 en 19 19 NIEUWBOUW Nog te veel dure woningen te koop ra www.filmbythesea.nl Overval op goudinkoop almanak Horen Donderdag 1 september 2011 Dynamica wordt eindelijk één club door nieuw sportcomplex .'Kazerne maakt plan Buitenhaven duurder' 17 Tip? walcheren@pzc.nl smgBBm&BmKmsmmKKnmammmmmmmmmmMBm door Wendy van den Hurk vlissincen - In de nieuwe bouw blokken van het Scheldekwartier in Vlissingen komen minder wo ningen in de hogere prijsklasse dan de bedoeling was. Het heeft geen zin om dure woningen te bouwen als je er nog zo veel over hebt, luidt de gedachte. Na een veelbelovende, stormach tige start is de verkoop van het eer ste bouwblok van het Schelde kwartier nagenoeg stil komen te liggen. Van de 51 woningen zijn er nu vijftien verkocht: negen huizen en zes appartementen. TWee meer dan vlak na het slaan van de eerste paal, in februari. Alle verkochte huizen zitten in de 'lagere prijsklasse', tot drieënhalve ton. Boven dat bedrag heeft make laar Bert Bimmel alleen zeven op ties lopen. „Wel heel serieuze. Al leen moeten die mensen veelal eerst nog hun bestaande woning zien te verkopen." De belangstellenden komen voor namelijk uit Vlissingen, merkt de makelaar. En zolang daar tien pro cent van het totale bestand aan be staande woningen te koop staat, te gen vier tot vijf procent in de rest van het land, is het voor hem heel lastig potentiële kopers te overtui gen. „Zeker als er straks nog twee bouwblokken in dit deelplan bij komen." Die blokken bevinden zich op de Steenen Beer, waar nu de parkeer plaats is, en aan de overkant van het Dokje van Perry. Projectont wikkelaar Gino van Driessche wil ze 'beter afstemmen op de huidige woningmarkt'. Minder dure wo ningen, dus. „Het heeft geen zin om appartementen van boven de vier ton te bouwen, als je er nog genoeg van hebt. Er is meer vraag naar woningen in de lagere prijs klasse, dus is het beter om die meer te bouwen. Zo ontstaat meer differentiatie." Maar ook minder opbrengst. Daar durft Van Driessche echter nog niet op te zinspelen. „Ik weet nog niet of de herijking minder ople vert, en of dat erg is. Dat moeten we allemaal nog berekenen." Intussen verzint AM andere ma nieren om de verkoop te bevorde ren. Het wil nu ook woningen in ruilen, om kopers over de streep te trekken. Ook staat de ontwikke laar met een flinke stand voor het Scheldekwartier op de woning- beurs, 23 tot en met 25 september in de Timmerfabriek. „Daar zetten we hoog op in." De bouw van het Scheldekwartier vordert snel. Voor de zomer van 2012 wordt het eerste bouwblok van het eerste deelplan Bestevaer opgeleverd. foto Ruben Oreel film.. ™sea terneuzen - Twee gewapende man nen hebben gistermiddag een goud inkoop in hotel Triniteit in Terneu zen overvallen. In Vlissingen deed zich in april een dergelijk incident voor. De overvallers maakten de in koper in Terneuzen goud, sieraden en geld afhandig. De waarde is naar schatting 20.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl meer op pagina 21 Dat was even slikken voor die in woonster van Goes. Ondanks haar nog tamelijk jeugdige leeftijd raadde de kno-arts haar aan een stel boorap paraten aan te schaffen. Met enige tegenzin bracht ze een be zoek aan een winkel waar dergelijke hulpmiddelen worden verkocht en na enig testen kreeg ze een setje mee. Op proef zodat de heilzame werking ervan eerst kon worden uitgepro beerd. Ze zou zien, beloofde de vrien delijke hoorwinkelier, dat ze snel niet meer zonder zou willen. Dat viel te gen. Na een paar weken keerde ze on tevreden naar de audicien terug. „Ik merk er niks van wanneer ik die din gen in heb." „Kan niet", reageerde de hoorspecialist terwijl hij de boorap paraten als kostbare kleinoden koes terde. Kon wel. Hij was vergeten er batterijtjes in te stoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17