STYRON Dow The Dow Chemical Company, kortweg Dow, heeft meer dan 180 productievestigingen in ruim 35 landen, telt wereldwijd 50.000 medewerkers en is actief in de ontwikkeling en productie van meer dan 5.000 verschillende kunststoffen en chemicaliën. Het hart van Dow in de Benelux ligt in Terneuzen. Dow Terneuzen is met 18 fabrieken en ongeveer 1700 medewerkers de op één na grootste productielocatie van Dow. Als grootste werkgever van Zeeuws- Vlaanderen draagt Dow al bijna 50 jaar bij aan het economische en maatschappelijk succes van de regio. BPSC Het Business Process Services Center is een snel groeiende zelfstandige onder neming op het terrein. Dit bedrijf levert services op maat aan Dow en joint ventures in heel Europa. Bijvoorbeeld logistieke services, maar ook administratieve diensten op het gebied van facturering en inkoop. In Terneuzen werken ruim 300 medewerkers. De'diversiteit aan functies in het BPSC is groot, net als de diversiteit aan mede werkers; zowel in leeftijd als in nationaliteit. Het BPSC ken zo'n 30 verschillende nationaliteiten en er worden even zoveel talen gesproken. Styron Styron Netherlands is sinds juni 2010 een zelfstandige onderneming. Op het industrie terrein in Terneuzen bevinden zich zes Styron fabrieken en werken 450 medewerkers. Het bedrijf produceert hier verschillende soorten hoogwaardige kunststoffen en op latex gebaseerde producten. Styron telt wereldwijd in totaal 2200 medewerkers. Het is een wereldleider op het gebied van kunststof, latex en rubber, en de grootste producent ter wereld van polystyreen en styreen-butadieen latex. loop 10/09 Samenwerken is krachten bundelen Chemieloop: parcours 21 km Chemieloop. parcours 10 km Het industrieparkmodel maakt deel uit van Dow's wereldwijde transformatiestrategie om meer marktgericht te opereren. De aandacht verschuift daarbij van de productie van bulkgoederen naar specialty chemicals. Zo ontstaat het nieuwe Dow. Bundeling van krachten staat daarbij centraal. A Business Services Business Process Services Center www.dowbenelux.com www.dow.com/benelux/werken/bpsc.htm www.styron.com/career/jobs.htm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70