'Middelbare scholieren 241 zeeland 'Voor verkeersveiligheid moet je blijven leren' Weg vrij voor bouwplan oude bank Sint Jansteen Geen vergunning voor bouw 'vleermuisvilla' Basisschool De Meerpaal in Terneuzen worstelt met de ver keersveiligheid op de drukke Sloelaan, direct naast de school. CDA en TOP-Gemeentebelangen delen die zorg. Veiligheidshesjes voor leerlingen school Cadzand OVERSTEEKPLAATS door Raymond de Frel Hela, jongeman! Ga jij eens even terug! Van je fiets afstappen en opnieuw oversteken! Het jongetje gehoorzaamt gedwee. Het is dat juffrouw Irene IJsebaert bij toeval ziet dat hij niet volgens de regels het zebrapad op de Sloe laan in Terneuzen betreedt. Dat is-ie niet gewend, om 's middags tijdens het oversteken te worden gecorrigeerd. De oversteekplaats bij basisschool De Meerpaal is dan namelijk onbemand. Er zijn niet genoeg vrijwilligers meer, die als verkeersbrigadiers de ongeveer 145 kinderen op de drukke laan een veiligere oversteek willen bieden. Ongeduldige fietsers en automobi listen én bussen die vaak stevig doorjakkeren, maken de Sloelaan zeker voor basisscholieren tot een plek waar je dondersgoed moet uit kijken. Vlak voordat de school in gaat, denderen er in tien minuten zo'n acht a negen bussen langs. Ouders en de oudste leerlingen van De Meerpaal hijsen zich al leen nog 's ochtends in feloranje hesjes. Dat is ook niet zo gek, meent ouder Dennis Cijsouw. „Je wordt door die middelbare scholie ren zo voor je raap gereden. Ik sta zelf regelmatig als brigadier bij de oversteekplaats. Scholieren die naar het Zeldenrust-Steelantcolle- ge of het ROC gaan, weigeren dik wijls te stoppen. De agressie iieemt toe. Ik ben zelfs al meerde re keren bedreigd. Een tijdje gele den liet ik iemand stoppen. Hij zou mij 'dood maken'. En dat is nog netjes samengevat." Mede door de dalende fatsoensnor men van weggebruikers is het aan tal brigadiers volgens Cijsouw afge nomen. Herhaalde oproepen aan de aanpalende scholen De Geule en De Hille, waarvan ook veel leer lingen gebruikmaken van de over steekplaats, om verkeersouders te leveren bleven zonder resultaat. „Dat klopt", zegt directeur Kirstie van der Heide-Güthe van De Hil le. „We hebben dat verzoek meer dere keren neergelegd bij de ouders van onze leerlingen, maar er was helaas geen respons. Dat is toch een beetje de algemene ten dens. Het is niet meer zo eenvou dig om vrijwilligers voor dit soort dingen te vinden. We besteden wel speciale aandacht aan deze drukke straat tijdens onze jaarlijk se verkeersweek. Dat is echt nodig. Toevallig werd ik er gisteren zelf bijna aangereden. Het liep maar net goed af" In de vroege ochtend is de inzet van verkeersbrigadiers onont beerlijk. De Meerpaal laat een leer ling uit groep acht of een leer kracht een ouder assisteren. Cij souw: „Het is gelukkig nog nooit verkeerd afgelopen, maar we heb ben wel al heel wat 'net-niet-mo- mentjes' gehad. Dat je op het nip pertje een kind nog aan zijn jasje kunt terugtrekken, omdat een au tomobilist zich niets van een stop teken aantrekt." De politie controleert af en toe bij de oversteekplaats, maar dat biedt niet voor lange duur soelaas. De medezeggenschapsraad, ouder raad, schooldirecteur en verkeers- brigadiercoördinator van De Meer paal stuurden een tijd geleden al eens een schriftelijke schreeuw om hulp naar het Terneuzense col lege van B en W. De situatie moet volgens hen worden bestudeerd door een deskundige organisatie. De betrokkenen denken denkt dat een kleine rotonde of verkeersheu vel een oplossing kan zijn. Aanpas sing van de beplanting en vervan ging van de stenen fietsenstalling door een transparant hekwerk kunnen voor meer overzicht zor gen. Dit pleidooi kreeg deze week bijval van gemeenteraadsleden Jack Begijn (CDA) en Bram Stof fels (TOP-Gemeentebelangen). Zij sommeerden het college snel met een antwoord te komen. Stoffels wist gisteren te melden dat Veilig Verkeer Nederland de si tuatie kritisch onder de loep zal nemen. woensdag 31 augustus 2011 Z Irene Steenbakker (links) rijdt soepeitjes weg vlak voor zij - en de andere scootmobielrijders - een stortbui op haar hoofd krijgt. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst hulst - Irene Steenbakker (51) rijdt vanwege een reumatische aan doening al drie jaar op een scoot- mobiel. In die tijd deed ze genoeg rijervaring op zou je denken. „Maar voor de verkeersveiligheid kun je nooit genoeg doen. Ik neem dan ook graag deel aan de cursus over scootmobielrijders." Samen met vijf anderen deed Ire ne vorige week al een 'theorie-exa men'. „Het ging dan vooral om re gels voor de scootmobiel. Rijd je op het trottoir dan mag je niet har der dan zes kilometer per uur, zachter natuurlijk als de drukte in een winkelcentrum dat vereist. Op een fietspad of op de openbare weg is de maximumsnelheid ze ventien kilometer per uur." Petra Vinke van de Stichting Wel zijn Hulst meldt dat Hulst in Zeeuws-Vlaanderen voorop loopt met het aanbieden van de cursus. „In Hulst en elders zijn wel vaker scootmobielproefritten gehouden, maar nu is landelijk een echt pro gramma opgezet voor verkeersvei lig rijden voor scootmobiels. Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland stimuleert nu deelna me aan die cursussen in de hele provincie. In Sluis en Terneuzen komen ook nog rijvaardigheidscur- sussen." Vinke vindt het een beetje jam mer dat van het dozijn eerste aan meldingen uiteindelijk slechts zes 'scootmobielers' opdraafden. „Het is natuurlijk jammer dat mensen door ziekte moeten afhaken. Voor enkelen zal Hulst ook te ver zijn. Ik hoop dan ook dat we binnen een paar jaar een cursus kunnen geven in een plaats in de voormali ge gemeente Hontenisse." De 78-jarige Aloys de Deckere raadt alle eigenaars van een scoot mobiel aan om deel te nemen aan zo'n cursus als ze enigszins in de gelegenheid zijn. De Deckere rijdt sinds een jaar op een scootmobiel, omdat 'het fietsen niet meer ging en ik nog wel graag buiten kom'. Hij voelt zich niet onveilig op zijn voertuig, maar is het met Irene. Steenbakker eens dat je nooit ge noeg kan weten over verkeersvei ligheid. „Bovendien is de cursus ge woon gezellig." Het weer zat gisteren tijdens het 'afrijden' niet echt mee. De exami nandi waren de Sportlaan nog niet uit of ze kregen een hoosbui op hun kop. Irene Steenbakker had er geen last van. „Ach, er la gen nog geen bladeren op de weg. En als het niet glad is, vind ik het niet gevaarlijk." Net als De Deck ere en de vier andere kandidaten ontving Steenbakker een getuig schrift als volleerd scootmobielrij- der uit handen van Fini de Paauw, de voorman van Chronisch Zieken en Gehandicapten. sint jansteen - De weg lijkt vrij voor nieuwbouw op het voormali ge Rabobank-terrein op de hoek Van Hovestraat-Geslechtendijk in Sint lansteen. De pinautomaat is uit het plan geschrapt, waarmee volgens het college van B en W van Hulst tegemoet is gekomen aan de belangrijkste bezwaren van omwonenden. Zij vrezen verkeers overlast. De Rabobank wil een pin automaat in Sint Jansteen handha ven. B en W melden dat de bank de Hoofdstraat 13 als nieuwe plek op het oog heeft. Ed Vreman, directeur van de Rabo bank Hulst, kan dit nog niet beves tigen. Hij wil er pas mee naar bui ten treden als alle handtekeningen zijn gezet en bekend is wanneer de pinautomaat wordt verplaatst. „We zijn er al wel heel ver mee." Cinelux zit aan de Hoofdstraat 13. Een woordvoerster bevestigt dat er is gesproken over plaatsing van de pinautomaat. „We hebben er ruim te voor. Of de pinautomaat er echt komt, weten we nog niet." Woongoed wil aan de Geslechten- dijk-Van Hovestraat een groepswo ning voor dementerenden en twin tig appartementen bouwen. Wijzi ging van het bestemmingsplan is daarvoor nodig. De raadscommis sie ruimte van Hulst praat hier dinsdag 6 september over. cadzand - Leerlingen van basis school Het Tij in Cadzand krijgen allemaal een gekleurd hesje van de Zeeuwse Asfalt Onderneming. Die legt momenteel een bouwweg aan richting het in aanbouw zijnde re creatiepark Noordzee Residence. De kinderen zijn dankzij de hesjes beter zichtbaar voor het bouwver- keer dat naar en van de bouwplek rijdt. Wethouder Peter Ploegaert reikt de hesjes deze ochtend aan de leerlingen uit. Overigens zet ontwikkelaar Arcus, dat het vakantiepark aanlegt, op de kruising Badhuisweg/Lange Strinkweg verkeersregelaars in, tot de bouwweg klaar is. hulst - Een particuliere grondeige naar krijgt van de gemeente Hulst geen toestemming voor het oprich ten van een 'vleermuisvilla' op zijn perceel in natuurgebied Groot Eiland bij Hulst. Bij de gemeente was het verzoek binnengekomen voor de bouw van een betonnen vleermuisver- .blijf van 48 vierkante meter aan de Sasdijk. De bunker zou volgens de tekening gedeeltelijk bedekt worden met grond en de bouw zou in totaal zo'n 20.000 euro kos ten. Hulst heeft voor de beoordeling van de aanvraag de hulp ingescha keld van Stichting Het Zeeuwse Landschap. De aanvrager kon geen antwoord geven op de vraag van het nut en de noodzaak van het enorme vleermuisverblijf „Het Zeeuwse Landschap beheert zelf ook vleermuisverblijven en die zijn veel kleiner en goedkoper", stelt een woordvoerder van de ge meente. Daarnaast is het verzoek in strijd met het bestemmingsplan en de ontwikkelingen rondom het Groot Eiland. De natuurwaarden wor den daar opgewaardeerd en daar voor wordt het waterpeil in het ge bied opgehoogd. De bunker zou daardoor deels onder water ko men te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56