voorhouden' zeeland 123 Drie dagen kermis in Zandberg Visverkoper in haven Breskens blijft voorlopig gewoon zijn zaken doen gratis interieur advies 1 uur Modeshows met straten van Hulst als catwalk woensdag 31 augustus 2011 sses mam door René Hoonhorst Het is voor Petra de Boevere een jeugd droom, die eind dit jaar in vervulling gaat: op het theater podium staan met een one-wo- manshow. Maar het meisje van de slijterij overweegt als veertiger geen carrièremove meer. Uitstap jes naar het cabaret zullen inciden teel zijn. „Misschien is het na de twee voor stellingen in Oostburg en Terneu- zen wel direct gedaan met mijn ambities. Als mensen het niet leuk vinden en niet moeten lachen om mijn conferences, is het natuurlijk gedaan. Ik stel mijn verwachtin- gen niet te hoog", zegt De Boevere bescheiden. Dat de Bressiaanse een zaal aan het lachen kan krijgen, heeft ze de afgelopen jaren overigens wel erva ren. Haar bekendheid als Meisje van de Slijterij, nog uitgebreid na dat ze twee jaar geleden de Social Media Star Award won, leidde niet alleen tot een uitgebreide schare bezoekers van haar weblogs en vol gelingen op Twitter. Ze krijgt ook uitnodigingen voor lezingen door heel het land, vooral van ondernemersverenigingen die haar laten vertellen hoe winkeliers de sociale media kunnen gebrui ken om hun producten te verko pen. De Boevere heeft haar klan tenkring sterk vergroot door spe ciale wijn- en likeurboxen via in ternet aan te bieden. Ze vindt het leuk haar visie op het gebruik van sociale media aan andere onderne mers uit de doeken te doen. Als het even kan, doet ze dat wel op een luchtige manier. Niet alleen het pu bliek, ook de zaal waar ze voor spreekt, zorgt voor een meer of minder 'natuurlijke ambiance'. In zaaltjes met plastic stoeltjes en for mica tafeltjes lijkt de lach minder makkelijk door te breken, dan in theaterzalen. Petra's jeugddroom om zelf een 'echte' voorstelling op de planken te brengen, leefde op na een praatje voor ondernemers in Heerlen. „Ik bleek in het theater te zijn waarin Toon Hermans stond toen hij in 1936 aan zijn eer ste cabaretwedstrijd meedeed. En had gewonnen. Die wetenschap leek me te inspireren, want het werd een geweldig gezellige avond, waarin de toehoorders vreselijk veel hebben gelachen." Zoals over (bijna) alle zaken die haar raken, schreef De Boevere op haar weblogs over haar belevenis sen en dromen in het Heerlense theater. Voor John Smael, initiatief nemer van de Koesterpas, reden om Petra direct te benaderen. „Hij vond dat ik mijn droom moest waarmaken en stelde direct voor om het Scheldetheater en het Le- deltheater een avond af te huren. Ik had niks te verliezen, want hij draagt het risico." De angst dat ze twee keer voor een lege zaal staat, is ze overigens al kwijt. Want er kwamen al enkele tiental len mensen in de winkel om een kaart te bestellen. John Smael werft op de site www.koesterpas.nl al dat De Boevere 'onvoorspelbaar, scherp, muzikaal, kwetsbaar, irri tant, aandoenlijk, humoristisch, confronterend en bovenal erg grap pig' zal zijn. Maar Petra heeft niet veel meer dan een titel en enkele liedjes voor haar show. Met Luctor et aborto - 'ik worstel en drijf af - geeft ze in één kreet aan dat ze een Zeeuwse voorstelling geeft, die alle kanten op gaat. „Meer dan een paar lied jes heb ik nog niet", weert ze vra gen over de inhoud van het pro gramma af Maar ze verklapt wel dat ze niet alleen als komiek op het podium staat, maar haar toe hoorders 'een spiegel wil voorhou den'. Als ze een tipje van de sluier moet oplichten, wil ze wel kwijt dat ze zeker terugkomt op 'het torentje van Robesin'. „Ik ga het ook heb ben over emoties in Zeeuws-Vlaan- deren. En dromen zullen als een rode draad door het programma lo pen. Of de dromen uitmonden in angstig visioen of een nachtmerrie moet ik dan maar afwachten", lacht De Boevere. Luctor et aborto (Ik worstel en drijf af). Twee voorstellingen: zondag 13 novem ber in Scheldetheater Terneuzen, zon dag 11 december in Ledeltheater Oost burg. Beide optredens beginnen om 14.30 uur. Toegangsprijs 15 euro, in voorverkoop met Koesterpas 10 euro. De rijkelijk versierde Harlingen 10 in de haven van Breskens waarop Cor Fondse vis verkoopt. foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf BRESKENS - Cor Fondse blijft voor lopig vis verkopen vanaf zijn schip Harlingen 10 in de haven van Bres kens. De gemeente Sluis vindt dat hij daarmee moet stoppen, omdat hij geen vergunning heeft. Volgens Fondse heeft hij die ook niet no dig. „Je mag vis verkopen vanaf je vissersschip." Veel meer wil Fondse er niet over kwijt. Hij heeft een advocaat in de arm genomen die zijn zaken be handelt. Fondse verkoopt al vier jaar in Breskens vis, schelpdieren en Oosterscheldekreeft vanaf zijn rijkelijk versierde schip. Hij rookt er ook paling. En daarover zijn klachten binnengekomen bij de ge meente Sluis, over geuroverlast. Ook zou hij visresten in het water gooien. Wie geklaagd heeft, vertelt de ge meente niet. Een woordvoerder van Erasmus Viscenter - dat bij de haven van Breskens een verkoop punt heeft - meldt dat in elk geval niet vanuit zijn bedrijf aan de bel is getrokken. Het is hem wel een doorn in het oog dat er vanaf de Harlingen 10 vis wordt verkocht. „Wij moeten onze vis laten be monsteren door een laboratorium. Dat hoeft hij niet. Het bemonste ren kost ons op jaarbasis driedui zend euro." Toch is er door Erasmus Viscenter niet geklaagd, want 'zoiets doe je niet' en Fondse kan in Breskens ook op sympathie rekenen. „Zijn schip is een mooie toeristische at tractie", vindt visserijbestuurder Jaap Fenijn. „Hij trekt heel veel volk, niet alleen vakantiegangers, maar ook mensen uit Breskens." Een oudere Bressiaander die op de havenkade staat, is daar niet ver baasd over. „Verse vis roken doen er niet veel meer. En zeg nou zelf', wijst hij naar Fondse die op het dek van zijn schip paling aan het roken is, „last heb je er niet van. Hier staat altijd wel een zucht je wind." Naar aanleiding van de klachten is de gemeente Sluis in de pen ge klommen. Het college van B en W heeft na enkele gesprekken Fondse een brief gestuurd, waarin hem is gevraagd de verkoop te staken. Vooralsnog geeft hij daar dus geen gehoor aan. ZANDBERG - De buurtschap Zand berg bij Graauw viert van zaterdag tot en met maandag de jaarlijkse kermis. Uitvalsbasis is de feesttent bij de entree van het dorp. Het feest begint op zaterdag om 14.30 uur met een schieting. 's Avonds maakt fanfare Nooit Ge dacht uit Graauw een rondgang, waarna het feest is in de tent. DJ René zorgt voor de muziek en er kan worden meegezongen tijdens karaoke. De volgende dag begint om 11.00 uur met een brunch. Daarna staat een fietspuzzeltocht op het pro- Meld u nu aan op tmc.binnenhuis- adviseurs.nl/interieuradvies Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl gramma. Voor de jeugd zijn er spel letjes en een 'kinderbingo, 's Avonds gaat de barbecue aan en mogen volwassenen bingo spelen. De kermis wordt maandag afgeslo ten met een kaarting (9 uur), een schieting ('s middags) en een mos selmaaltijd. HULST - Na het succes van vorig jaar wordt in Hulst op zaterdag 17 en zondag 18 september voor de tweede keer een Modeweekend ge houden, met op beide dagen een modeshow door de binnenstad. Een lange stoet mannequins showt bezoekers op ludieke wijze de laatste mode. Vanuit de deelnemende zaken ba nen de mannequins zich een pad door de straten van de binnenstad en langs de basiliek. Het evenement duurt beide dagen van 13.00 tot 17.00 uur. Ook door een regenbuitje laten de manne quins zich niet uit het veld slaan; dan gaat de show door met para plu's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55