'Mensen een spiegel 'Terneuzen in de bres voor Belastingdienst' 22 Gloeiende Parkeerplaats op het water Vlaming met drie keer teveel op achter stuur Tuinen in bloei bij Ferdinandushof Nieuw seizoen bingo en kaarten De Hoeve Workshop kleding maken voor beginners Nachtvlinders kijken bij watertoren almanak CABARET Breskense slijter Petra de Boevere maakt theaterdebuut woensdag 31 augustus 2011 _d SLUIS Een 63-jarige inwoner van het Bel gische Genappe moest maandag avond zijn rijbewijs inleveren. Bij een routinecontrole in het cen trum van Sluis hielden agenten hem aan. Naar aanleiding van een eerste blaastest moest de Belg mee naar het politiebureau. Daar bleek hij drie keer meer op te hebben dan toegestaan. OVERSLAG Kwekerij Ferdinandushof aan de Rode Sluisweg in Overslag houdt komend weekeinde opentuinda gen. De borders zijn in volle bloei, en er zijn onder meer verschillen de soorten met de klinkende na men sedum, persicaria, crocosmia, gaura, tricyrtus en salvia te bewon deren. De kwekerij is zowel zater dag als zondag open van 10 tot 17 uur. Toegang is gratis. MEEST GELEZEN 1. Springputten mogelijk opgeruimd 2. 'Philips Terneuzen heeft toekomst' 3. Op=Op Shop in Terneuzen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Bij Buurthuis De Hoeve aan het Ed- vard Grieghof begint zaterdag met het nieuwe seizoen kaarten. Elke eerste en derde zaterdag van de maand is er vanaf 14 uur bieden en jokeren. De eerste woensdag van de maand staat verder steeds bingo op het programma. Aanvang is om 19.30 uur, Q www.oudelandsehoeve.nl. IJZENDIJKE Marianne Verbeke houdt vrijdag een workshop kledingmaken in IJzendijke. Deelnemers maken ter plekke een ontwerp in wegwerp- stof, om dat thuis in alle rust 'in het echt' uit te werken. De bijeenkomst duurt van 10 tot 16 uur. Meedoen kost 45 euro, inclu sief lunch. Aanmelden kan via 0117 302443 of door te mailen naar marianne-verbeke@hotmail.com. AXEL Natuur Zo doet vrijdagavond bij de watertoren in Axel mee aan de Nationale Nachtvlindernacht. De vlinders worden gelokt door het aansteken van lampen en het smeren van zoetigheid aan bomen. Binnen draait een powerpointpre- sentatie over nachtvlinders. De activiteiten vinden plaats van 20 uur tot ongeveer middernacht. De resultaten van de meting wor den doorgegeven aan de website www.waarneming.nl. Bij slecht weer gaat het evenement niet door. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Belastingdienst moet hoe dan ook een vestiging in Terneuzen behouden. Zeeuws-Vla mingen komen voor een tijdro vende en dure klus te staan als zij met het openbaar vervoer naar een kantoor buiten Zeeland moe ten. Dat stelt TOP/Gemeentebelangen in vragen aan het Terneuzense col lege van B en W. Eerder riep ook coalitiepartner PvdA al op tot ac tie, mede omdat een vertrek ook grote gevolgen kan hebben voor de werkgelegenheid financiële dienstverleners in de regio. TOP/Gemeentebelangen spreekt Ambtenaren te Goes zijn recent toe gerust met moderne headsets - ook wel 'oortjes' - voor het handsfree ge bruiken van de telefoon. Zo blijven de handen bij het bellen vrij voor de aantekeningen. Of zo. Ook die 50-ja- rige collega kreeg er een. Hij merkte haast niet dat hij een oortje droeg. Aan het einde van de werkdag moe ten de apparaatjes in de opladers. Maar op een morgen was zijn oortje 'kwijt'. Overal werd gezocht. In bure len, ladeblokken, auto, zelfs het thuis front werd ingeschakeld. Tevergeefs. Tot tegen lunchtijd de jongste colle ga glunderend het oortje opdiepte. Uit de koelkast van de kantoorkeu ken. Naast de boterhammetjes van de gebruiker. Die ze weer goed ge bruiken kon. Op zijn gloeiende oren. soortgelijke taal. Uit een interne notitie "van de Belastingdienst bleek dat zij haar kantoren in twaalf steden moet concentreren. De vestigingen in Terneuzen en Goes worden daarbij niet ge noemd. Eind dit jaar hakt het mi nisterie van Binnenlandse Zaken definitief knopen door. TOP/Gemeentebelangen-raadslid Ellen Mekkaoui vraagt zich af hoe het kan dat de gemeente nog niet van dit idee op de hoogte was. Zij wil dat het college in de bres springt voor het behoud van de dienst, onder meer door er op te hameren dat het openbaar vervoer in Zeeland met geen enkele ande re provincie vergelijkbaar is. Petra de Boevere op een zetel in het Ledeltheater. Over drie maanden kijkt ze de bezoekers aan. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl ROSMALEN GERECHTSDEURWAARDERS Bij exploot van tgv. kand. dw. R.J. Blommaert dd. 26 augustus 2011 is op verzoek van Neckermann.com B.V. te Terneuzen, (gemachtigde M.G. de Jong Gerechtsdeur waarders- incassokantoor, Velperweg 22- 24, Arnhem) betekend aan: E. Francillette, geboren 27 november 1975, woon- of verblijf plaats onbekend, een proces-verbaal van beslag van de daarin genoemde (tgv. kand.) gerechtsdeurwaarder houdende executoriaal beslag onder de daarin genoemde derdebe- slagene. Afschrift van dit exploot kan worden verkregen ten kantore van voornoemde gemachtigde. ROSMALEN GERECHTSDEURWAARDERS Stadionstraat 26-28, 4815 NG BREDA WESTDORPE - De anders zo lege Au- trichehavén aan het Kanaal Gent- Terneuzen bij Westdorpe heeft schijnbaar haar bestemming gevon den, als parkeerplaats op het wa ter. Vier schepen liggen er sinds kort ten anker. Ze zijn erheen gedi rigeerd door havenschap Zeeland Seaports. De voorste, blauwe sche pen zijn de onder Maltese vlag va rende tankers Prodromi en Anefa- ni. Achteraan ligt het koelschip At- lantik Frigo uit Kroatië. De eige naar is naar verluidt failliet ver klaard. De Prins der Nederlanden, een sleephopperzuiger van BosKa- lis, completeert het kwartet. Voor dit schip was tijdelijk geen werk beschikbaar, foto Adri van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54