Zeeland PZC Onderzoek toren op Beurtvaartkade haart'^iet""isnogop 'Hulde aan serviceteam' ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 WOONTOREN 'Voorwerk voor geschrapt complex Kop van de Noordstraat nu gebruiken voor nieuwe locatie' Kabels trekken onder wegdek Westerscheldetunnel Gewonde drankrijder raakt rijbewijs kwijt Breskense slijter Petra de Boevere maakt theaterdebuut 21 Woensdag 31 augustus 2011 School De Meerpaal in Terneuzen worstelt met verkeersveiligheid Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De woontoren die ge schrapt is in het plan voor de Kop van de Noordstraat in Terneuzen, verrijst wellicht een stukje verder op op de Beurtvaartkade. Wethouder Frank van Hulle bena drukt dat het 'slechts een voorne men is om op lange termijn een haalbaarheidsonderzoek naar een toren aan de Beurtvaartkade te doen'. Dat onderzoek wordt dan uitgevoerd door woonstichting Clavis en projectontwikkelaar Ley- ten Development NL, beide ook betrokken bij de ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat. Om de haalbaarheid te vergroten werd de woontoren uit het plan voor de Kop gehaald. „Het is zeker niet zo dat Leyten deze toren toch nodig heeft voor de ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat. Dat pro ject blijft ook prioriteit houden, daarna kijken we pas echt verder", zegt Van Hulle. „Bovendien weten we allemaal dat de markt op slot zit, dus is het maar zeer de vraag of dit haalbaar is. Maar het is wel zo dat we met Leyten en Clavis hebben afgespro ken dat zij naar een woonvoorzie ning op deze plek kijken." Er was al het nodige voorwerk ge daan voor de bouw van een woon toren op de Axelsedam. Van Hulle: „Wellicht is dat niet voor niets ge weest en kan het worden gebruikt voor een nog te bepalen locatie op de Beurtvaartkade. In ons master- plan Axelsedam hebben we de mo gelijkheid tot wonen op de Beurt vaartkade ook aangekaart." In de ontwikkelovereenkomst voor de Kop van de Noordstraat tussen de gemeente, Clavis, Ley ten en Rabobank staat dat er wordt gekeken naar een woonto ren of andersoortige ontwikkeling aan de Beurtvaartkade. De toren werd samen met een par keergarage uit het herinrichtings plan voor de Kop van de Noord straat gehaald om een miljoenente kort te reduceren. In een brief aan de gemeenteraad laat het college van B en W weten dat er ondanks de gemeentelijke bijdrage van 2,7 miljoen nog steeds een tekort is. De provincie Zeeland is daarom ge vraagd zo'n 2,3 miljoen euro be schikbaar te stellen uit de pot voor binnenstadsontwikkeling. Daar over heeft Van Hulle binnenkort een gesprek. De raadscommissie Omgeving buigt zich woensdag 7 september om 19.30 uur over de ontwikkelovereenkomst. TERNEUZEN - Onzichtbaar voor automobilis ten die door de Westerscheldetunnel rijden, wordt volop gewerkt aan een nieuw glasvezel netwerk in de tunnel. Kabelleggers horen de auto's boven hun hoofden rijden, terwijl ze on der het wegdek aan het werk zijn. Twee me ter hoge, ruim zes kilometer lange kabelkana len lopen daar door beide tunnelbuizen. Een geluk voor de kabelleggers is dat ze er met een elektrisch voertuig doorheen kunnen met hun spullen. Er worden zeven glasvezelka bels - drie in de ene buis en vier in de andere - aangelegd; twee voor de Westerscheldetun nel BV zelf, twee voor Delta, één voor Rijkswa terstaat en twee voor de toekomstige Sluiskil tunnel. De kabels voor de Sluiskiltunnel wor den later dit jaar doorgetrokken. Dit gebeurt tegelijkertijd met de verdubbeling van de tun nelweg in Zeeuws-Vlaanderen tot de rotonde bij Sluiskil. Maandag beginnen daarvoor de werkzaamheden. Voor 1 juli 2012 moet de verbreding klaar zijn. De tunnelweg op Zuid-Beveland is sinds april dit jaar al twee keer tweebaans. foto Peter Nicolai OOSTERLAND Een 50-jarige man uit Schou- wen-Duiveland heeft bij een onge luk klaplongen en een aantal gebro ken ribben opgelopen. De man be landde met zijn een auto in een sloot bij Oosterland en liep toen naar huis. De politie trof hem daar aan, terwijl hij werd behandeld aan zijn verwondingen. Hij rook naar drank, maar een blaastest was door de verwondingen onmoge lijk. Er is bloed afgenomen bij de man. Zijn rijbewijs is afgenomen. '<CÏ2BS5S8m&aS3S5K AXEL door Martijn de Koning AI die tijd zat het lootje met het winnende nummer in haar porte monnee, maar aangezien ze 'nooit iets wint' had de Axelse Anneke Kok de nummers niet gecontro leerd. En zo stond de hoofdprijs van de loterij (ten bate) van stich ting A Sister's Hope (voor borstkan keronderzoek), een fiets, al weken op haar te wachten bij Profile. Op aandringend van een vriendin be keek ze haar lootje toch maar eens; ze heeft de fiets vrijdag opgehaald. HOEK VAN HOLLAND - Toen het maar bleef duren tot hij naar vo ren mocht komen, begon het wet houder Peter Ploegaert te dagen dat Sluis opnieuw hoog zou eindi gen in de verkiezing voor schoon ste strand van Nederland. De wet houder toonde zich-uitaard ver guld met de eerste prijs, die giste ren in Hoek van Holland aan hem werd uitgereikt. „Top drie hadden we wel gehoopt. Maar als je dan wint, is dat toch wel een verras sing." Volgens de wethouder is de uitver kiezing grotendeels te danken aan de inzet van het serviceteam. „Dat team gaat, onder leiding van Piet Michielsen, dagelijks voor dag en dauw het strand op om schoon te maken." Daarnaast voert Sluis be wust beleid op het gebied van het veilig en schoon houden van de stranden. „We proberen bezoekers van de stranden ertoe te bewegen hun rommel op te ruimen. De ma nier waarop we dat doen, werpt zijn vruchten af." Ploegaert zei verder blij te zijn dat ook de publieksprijs in Zeeuwse handen terecht kwam. Die prijs ging naar de stranden op Schou- wen-Duiveland. Sluis werd, na Veere, derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53