'Uitstel brede school is gemiste kans' zeeland 125 Kapelle pakt illegale bewoning Oesterbaai aan Isoleren en besparen doet u met Logus! HUISVESTING Basisonderwijs Krabbendijke moet het nog jaren uitzingen in gedateerde gebouwen College geeft vergunning voor plan Klooster unguis logusgoes.nl liraittEHEBII woensdag 31 augustus 2011 B door Frank Balkenende KRABBENDIJKE - Hoewel de Alp- hascholengroep de gemeente nog eens nadrukkelijk heeft gevraagd om de bouw van een brede school niet uit te stellen, voelt het college van burgemeester en wethouders daar niks voor. Dat heeft het colle ge gisteren besloten. Bestuursvoor zitter Anko van Hoepen van Al- phascholengroep betreurt dat. De 10 miljoen euro vergende bre de school (voor de drie basisscho len in Krabbendijke en de kinder opvang) moet op het oude veiling terrein komen. Aanvankelijk in de periode 2012-2015, maar omdat Rei- merswaal moet bezuinigen is dat plan in de ijskast gezet. Op zijn vroegst 2022 wordt het ontdooid. Volgens het college is er even geen geld en de raad denkt er net zo over. Van Hoepen snapt wel dat de gemeente moet bezuinigen. Ander zijds denkt hij dat uitstel duur koop zal blijken te zijn. „Als je geen nieuwe auto koopt, moet je nog een tijd lang doorrijden in je oude en die staat veel vaker in de garage. Uitstel van dit plan is een gemiste kans." Met het oog op het plan voor de brede school heeft de Alphascho- lengroep de laatste jaren amper nog geïnvesteerd in onderhoud van CBS De Zevensprong, dat in een tientallen jaren oud gebouw huist. Daardoor is er sprake van achterstallig onderhoud. De op knapbeurt is net begonnen. Exter ne zaken zoals vervanging van ko zijnen en leidingwerk is voor reke ning van de gemeente, intern on derhoud voor de scholengroep. Net als Van Hoepen vindt ook be stuursvoorzitter Arjan van Koe- veringe van de reformatorische Julianaschool het jammer dat de brede school er voorlopig niet komt. „Ik heb begrip voor de finan ciële positie van de gemeente, maar we zitten in een oude mulo die ongeschikt is om modern on derwijs te geven. Er is uitbreiding nodig om leerlingen te begeleiden. Dat kan via een aanbouw of plaat sing van portocabins." Van Hoepen en Van Koeveringe kijken met enige jaloezie naar Oostdijk en Waarde, waar de ge meente investeert in nieuwe schoolgebouwen. Om maar te zwij gen van Yerseke, waar de scholen Het Kompas en Parelmoer een on derkomen kregen in het gloednieu we multifunctioneel centrum. Van Koeveringe: „Krabbendijke staat voorlopig met lege handen, terwijl daar drie scholen in oude panden zitten. We zullen even door moeten bijten en onderwijl maar hopen dat de economie aan trekt." Bouwvakkers zijn bezig met renovatie van CBS De Zevensprong in Krabbendijke. foto Ronald den Dekker door Frank Balkenende KAPELLE - Arbeidsmigranten die il legaal een vakantiehuis in Villpark De Oesterbaai in Wemeldinge be wonen, zijn gewaarschuwd.De ge meente Kapelle kondigt aan op te treden tegen illegale bewoning. Begin dit jaar besloot het college van burgemeester en wethouders al het het 'strijdige' gebruik van re creatiewoningen op De Oesterbaai aan te pakken. Ze concentreerde zich in eerste instantie op perma nente bewoning van die recreatie huizen waarvoor een gedoogbe- schikking is geweigerd. Tegen dit besluit stelde Exploitatie-Coöpera tie van Eigenaren van het Villa park De Oesterbaai beroep in. De rechtbank constateerde medio au gustus dat bewoning door arbeids migranten de bron van irritatie vormt. Ook ergeren andere parkbe woners zich eraan dat de gemeen te daar niet tegen optrad. De recht bank gaf de gemeente twee maan den de tijd om echt te gaan hand haven op De Oesterbaai. Het resul taat moet 16 oktober bij de recht bank liggen, die daarna een defini tieve uitspraak zal doen. De ge meente zal arbeidsmigranten die il legaal op De Oesterbaai wonen, per brief sommeren elders onder dak te zoeken. KRUININGEN - De Jager Detache ring mag 129 arbeidsmigranten, overwegend Portugezen, huisves ten in het Klooster van Rilland. Het college van B 8c W heeft giste ren besloten een ontwerp-omge- vingsvergunning af te geven. Die ligt vanaf deze week zes we ken ter inzage. Aangezien veel om wonenden te hoop lopen tegen de nieuwe bestemming van het voor malige hotel, verwacht wethouder Jaap Sinke de nodige zienswijzen. Volgens Sinke heeft de voorberei ding voor de ontwerp-vergunning lang geduurd om alle effecten zo als veiligheid, parkeren en verkeer goed in kaart te brengen en daar voorwaarden aan te koppelen. Sin ke zegt dat er voldoende toezicht zal zijn en dat De Jager ook inziet dat er geen hinder moet ontstaan. Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle huishoudelijke apparaten, AVA INBOUW Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avainbouw.nl Duurzaam verbouwen! Goes: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51