A SP is boos over 'snoepreisje' naar Floriade Venlo Uitbater C1 mede door stopt Zorg over winnen van schaliegas 132Ê Si Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen arcus Tanker loopt vast bij Stavenisse Veerhaven Maak nu een afspraak www.ErvaarVeerhaven.nl verkoop: stad^zeeland 0113-211147 JJ STAVENISSE - Op de Oosterschelde bij Stavenisse, nabij de Witte Tonnen Vlije, is gisterochtend de binnenvaarttanker Connemara vastgelopen. Het schip was geladen met brandbare koolwaterstoffen. Een eerste poging om de Connemara vlot te trekken mislukte, maar rond drie uur 's middags, toen het hoog water was, kwam het schip wel los. Het vaartuig werd direct geïnspecteerd, maar bleek niet te zijn beschadigd. foto Roland de Jong door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De moeizame verhouding met de gemeente is voor uitbater Bram Gunter van de Ciooo in Sint-Annaland één van de redenen om te stoppen. „Maar zeker niet de enige", zegt hij. Gunter stopt er op 10 september al mee. Toen hij dat bekend maakte, werd 'tegenwerking' door de ge meente op diverse internetfora als reden aangehaald. „Dat is inder daad één van de redenen om te stoppen", beaamt Gunter. „Ik kan dat wel ontkennen, maar ik denk niét dat iemand mij dan gelooft." Toch zijn er volgens de onderne mer meer redenen om de pijp aan maarten te geven. „Maar die liggen door Rob Paardekam THOLEN - De SP in Tholen maakt zich boos over een excursie die col lege en gemeenteraad misschien gaan maken naar de Floriade in Venlo. Volgens de socialisten gaat het om een snoepreisje. Tholen en Bergen op Zoom willen wellicht samen de Floriade van 2022 binnenhalen. De SP is daar in de privésfeer. Daar ga ik niet ver der op in." Gunter onderhandelt al jaren met de gemeente over een verhuizing naar het havenplein. Witte rook is er nog steeds niet. „Maar het zit er aan te komen", aldus de onderne mer. Hij was eigenlijk veel liever naar de Koelhuisweg verhuisd, on der meer vanwege de parkeerruim te. Dat mocht echter niet van de gemeente. Nu verhuist Gunter dus helemaal niet meer mee naar een nieuwe su permarkt. De ciooo krijgt een uit bater uit Krabbendijke. Het huidi ge pand, en straks ook het nieuwe, blijven wel eigendom van Piet Gunter, de vader van Bram. Hij gaat het verhuren aan de Ciooo. fel tegen gekant. Volgens die partij liep de laatste Floriade in Haarlem mermeer uit op een financieel de bacle. Tholen zou het geld beter in andere dingen kunnen steken. Toch stemde een nipte meerder heid van de gemeenteraad onlangs in met een verkennend onder zoek. Dat moet uitwijzen of een kandidatuur zinvol is. Tholen be taalt 25.000 euro aan het onder zoek. De gemeente Bergen op Zoom en de provincies Zeeland en Noord-Brabant stelden hetzelfde bedrag beschikbaar. De SP vindt het onbegrijpelijk dat raad en college nu al een bezoek willen brengen aan de organisatie van de Floriade, terwijl het onder zoek nog niet is afgerond. Fractie voorzitter Theo Korevaar heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college. „Wat is de meerwaarde van dit bezoek?", wil hij weten. Een woordvoerster van de gemeen te laat weten dat de gemeenteraad elk jaar een excursie maakt. Die wordt bij voorkeur gekoppeld aan de actualiteit. „Op dit moment zijn we aan het inventariseren of er vanuit de raadsfracties belang stelling bestaat om de organisatie van de Floriade te bezoeken"; stelt ze. „De excursie zal alleen door gaan als er voldoende belangstel ling bestaat." door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De gemeente moet zich nu al uitspreken tegen het winnen van schaliegas op Sint Philipsland. Dat vindt de SP in Tholen. Onlangs raakte bekend dat het En gelse bedrijf Hutton Energy een vergunning wil voor proefborin gen naar schaliegas op onder meer de zuidelijke helft van het eiland Sint Philipsland. Dat gas wordt ge wonnen in lagen schalie (een soort natuursteen) in de aardkorst. De winning is omstreden, omdat het slecht zou zijn voor het milieu. Bij het boren kan methaan weglek ken. De SP heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld, waarin ze wijst op deze negatieve gevolgen. Volgens de socialisten is voorko men beter dan genezen. Daarom zou de gemeente zich nu al moe ten uitspreken tegen het plan. In andere delen van ons land, on der meer in Brabant, ontstond eer der al hevig verzet tegen het win nen van schaliegas. Minister Verha gen van Economische Zaken, die de vergunning moet verlenen, ziet echter geen reden om de proefbo ringen tegen te houden. De veilig heid is volgens hem voldoende ge waarborgd. ...üw thuishaven Direct beschikbaar uit fase 1: Wonen in een schitterende omgeving... Dat valt niet in een advertentie uit te drukken, dat moet u gewoon komen ervaren. voor een bezichtiging DINGEMANSE MAKELAARS 0118 - 650 575 ta Ontwikkeling: aROJECTON7WiKK£LING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50