na de halfvergane barak pl z Open dag zeeland 123 Actiedag voor Oikocredit Onzekerheid over lot De Wemel drijft stichtingsbestuur tot wanhoop gratis interieur advies Meer dan dertig claims door werk aan Vlaketunnel 1 uur woensdag 31 augustus 2011 - '.f „Die komt, maar we moeten straks eerst maar eens even de kas opmaken." - Penningmeester Adriaan Filius Komende weken wordt het oude scoutshuis gestript van memorabi lia. foto's Ronald den Dekker v-y.' ovezande - De rooms-katholieke parochie in Ovezande houdt zon dag 4 september een actiedag voor Oikocrediet, een organisatie die zich bezighoudt met financiële dienstverlening aan arme onderne mers in de derde wereld. Dat ge beurt onder meer door het geven van microkredieten. Met een taartenbakwedstrijd, een viering, spelletjesen kraampjes wil de parochie geld inzamelen voor Oikocrediet, maar vooral ook de organisatie onder de aandacht brengen. Wie zijn spaarcenten be legt in Oicokrediet, helpt mee aan structurele armoedebestrijding in de derde wereld en kan een be scheiden rendement verwachten, dat niet onderdoet voor de rente bij de spaarbank. De viering begint om 10.30 uur in de kerk aan de Hoofdstraat. In de tuin wordt daama de uitslag van de taartenbakwedstrijd bekend ge maakt. Voor een kopje koffie met een stuk taart betalen bezoekers 2,50 euro, behalve als ze de hele dag meemaken, met een brunch en een tuinfeest. Dan kost deelna me 12,50 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen. Oikocre dit bemant de hele dag een kraam. schore - Rijkswaterstaat heeft 33 claims uit Schore binnen van be woners die zeggen schade te heb ben aan hun huizen door de werk zaamheden aan de Vlaketunnel. Om die werkzaamheden uit te voe ren, moest het grondwater worden bemalen. De bemaling is op 10 au gustus gestopt, de installaties wor den verwijderd, staat op de site van de gemeente Reimerswaal. De grondwaterstand komt nu terug naar het oorspronkelijke niveau. Rijkswaterstaat rondt de metingen van panden en objecten volgende week af Bewoners van Schore maakten zich tijdens een informa tiebijeenkomst druk over de waar de van hun huizen. Adriaan Filius en Nadine Verburg versjouwen versgelakte panelen in de bootwerkplaats, waar deze winter de vletten hun onderhoudsbeurt krijgen. door Mieke van der Jagt wemeldinge - Het is onduidelijk hoe het na november verder moet met dorpshuis De Wemel in We meldinge. De gemeente Kapelle heeft het huurcontract opgezegd met de stichting die het dorpshuis beheert. Vele gesprekken over de toekomst van het dorpshuis heb ben niet tot een oplossing geleid. Voorzitter Adrie Vermerris van het stichtingsbestuur is wanhopig over de toekomst. „Wij konden niet anders dan het personeel ont slag aanzeggen." Het probleem schuilt in de kosten. Het exploitatietekort is in de tien jaar dat De Wemel bestaat, flink opgelopen. De gemeente subsidi eerde de stichting, die dat bedrag aan huur terugbetaalde. Met een klein eigen vermogen kon de stich ting wel een en ander vertimme ren aan het nieuwe gebouw, maar nu groter onderhoud en vervangin gen nodig zijn, is daar geen geld meer voor. Vorig jaar begon de gemeente ge sprekken met het stichtingsbe stuur om te komen tot privatise ring. AI snel bleek dat onmogelijk. In de Wemel zit geen verdienver- mogen. De vaste gebruikers zijn ouderen, verenigingen, peuter speelzaal en kinderopvang. Die be talen huur, maar meer dan één consumptie kun je er niet aan kwijt. Bovendien barst het in We meldinge van de horeca. „De gemeente heeft ons wel ge vraagd tot het eind van het jaar aan te blijven, maar zonder zicht op een oplossing, is dat lood om oud ijzer", zegt Adrie Vermerris. „De gemeente zegt nog te willen bekijken of de horeca de exploita tie kan overnemen, maar als wij, vrijwilligers, niets kunnen verdie nen, kan de horeca dat ook niet." De gemeente Kapelle Iaat in een persbericht weten er alles aan te zullen doen om De Wemel na no vember open te houden. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Meld u nu aan op tmc.btnnenhuis- adviseurs.nl/inteneuradvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49