Licht, lucht en ruimte EXTRA VAKANTIEGELD! 221 zeeland Twintigste Mosselrock biedt breed programma 'Liefde ontstond op straat' Een kleine dertig jaar geleden begon Scoutinggroep De Zand- kreek in Kortgene om met wat omzwervingen in Kamperland kamp op te slaan. Nu voor het eerst in een splinternieuw huis. Drie mensen gewond door ongeluk bij Kats Voetbaltalent 'Tweede plek voelt toch als een troostprijs' woensdag 31 augustus 2011 Henk en Betje van Iwaarden-Pekaar. foto Ronald den Dekker door Lilian Dominicus YERSEKE - Henk en Betje van Iwaarden-Pekaar leerden elkaar ruim 65 jaar geleden 'op straat' kennen. Vijf jaar hadden ze verke ring en toen trouwden ze. Dat was gisteren zestig jaar geleden. „Zo ging dat vroeger hè", zegt Henk. „Het was altijd heel druk in Yerseke, dan zie je een meisje dat je leuk vindt en daar word je dan verliefd op." Henk en Betje, bei den nu 84 jaar, moesten geduld hebben voordat ze elkaar in de ar men konden sluiten. Henk zou voor een jaar naar Nederlands-In- dië gaan, maar bleef 2,5 jaar. Het contact bestond uit een briefwisse ling op postvelletjes, die soms we kenlang onderweg waren. „Dat was moeilijk", beaamt Betje. „Maar ik had een vriendin die ook een verloofde had daar." Na Indië pakte Henk zijn baan als chauffeur weer op. Eerst in de landbouwproducten, later in de mosselen. Van juni tot en met maart vervoerde hij die in jutezak ken van 50 kilo naar België en Frankrijk. Met een zeil erover te gen de zon ging hij de grens over. Koeling was er niet. „Mosselen wa ren toen niet proper, ze zaten veel meer aan trossen vast, waardoor ze langer goed bleven dan nu." Het echtpaar kreeg twee zoons (nu 49 en 59), 11 kleinkinderen en 11 achterkleinkinderen, waar ze za terdag feest mee zullen vieren. YERSEKE - De jubileumaflevering van Mosselrock, twintig jaar jong, valt komende zaterdag voor het eerst niet samen met de Yersekse Mosseldag, maar dat mag de pret niet drukken. De organisatoren hebben veel geld en energie gesto ken in een gevarieerde line-up en een grote, professionele lichtshow. De metalband Bloodshift opent om 16.00 uur het festival, dat zoals altijd op het parkeerterrein van bungalowpark Kijk Uit in Yerseke wordt gehouden. Op het kleine po dium speelt direct daarna About AutoTeam trakteert IJO^Jcortin^^o^ueuwe^auto^u^voorraadfén nu 1.000,- cash retour op uw rekening. /7\ AutoTeam LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wir leben Autos 10°.- voordeel geldig mei registratie uiterlijk 30 september 2011 Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere octies. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederlond B V. uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/KZM) van 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. ZANDKREEKGROEP door Claudia Sondervan Licht, ruimte en stevige vloeren. Misschien zal er nog eens nostalgisch ge daan worden over de kil te, dampigheid en wrak ke vloeren van de oude barak die meer dan 25 jaar het honk was van de Zandkreekscouts. Maar meer ook niet. Daar is het nieuwe ge bouw aan de Havenweg in Kam perland te praktisch en te prettig De komende twee weken wordt het oude scoutshuis aan de Haven weg in Kamperland ontdaan van bruikbare huisraad en gereedge maakt voor sloop. Zaterdag 10 sep tember mogen de scouts dan voor het eerst in het nagelnieuwe ge bouw pal naast de vermoeide voor ganger. Tot die tijd blijven de nieu we deuren dicht en wordt rond- spieden niet op prijs gesteld. Met de openingsdatum in zicht verft een tiental vrijwilligers zich de blaren op de handen om het witgespoten staal van de loods op te fleuren met houten panelen. De gemeente Noord-Beveland heeft weliswaar het gebouw op laten trekken in ruil voor de grond, de scoutinggroep steekt er veel zelf werkzaamheid en 70.000 euro spaargeld in. De ruimte voor de 25 welpen - tot voor kort nog dolfijnen, tot Scou ting Nederland de jeugdgroepen een nieuw thema gaf- en het terri torium van de zeeverkenners, die twee interieurs moeten een verras sing blijven, legt Corine Verburg uit. Extra handen zouden welkom zijn, gezien het timmer- en lak werk dat nog te doen is tussen de nieuwe fauteuils en banken die De Volharding uit Colijnsplaat doneer de. Achter de deur van de Wilde Vaart, de jongerengroep, staat het geraamte van de noodzakelijkste voorziening al overeind: de bar. Maar ook daar moet nog een vracht werk verzet worden. En dan is er nog de directe omge ving van het clubhuis. De bestra ting is de scouts al toegezegd door een aannemer tijdens de maat schappelijke veiling afgelopen voorjaar. Een landschapsarchitect maakt een plan om de ruimte aan het water goed in te richten. Er komt in elk geval een parkeer plaats voor auto's en fietsen. Nu raakt de Havenweg op zaterdag Today, alternatieve poprock. Weer terug op het hoofdpodium staat vervolgens Going Dutch, waarna het de beurt is aan Gofish. In de ononderbroken stroom act be klimt vervolgens Stefan Schill het grote podium, waarna de Baldrick Brothers het gezellig maken op het kleine. A Silent Express is dan aan de beurt, waarna een aantal beken de Zeeuwse muzikanten in Rock 'n Roll Prophets het evenement af sluit, versterkt door zanger/gitarist Steve Conté. De toegankelijkheid van Mosselrock is uniek: volop par keerruimte en gratis entree. Corine Verburg en Pascal Nelis in de keuken met speciaal kinderaanrecht. KATS - Op de ie Deltaweg bij Kats zijn gisteren rond 16.45 uur drie mensen lichtgewond geraakt door een aanrijding tussen twee voertui gen. Een Duitse automobilist stond stil op een uitvoegstrook. Toen hij ging keren om terug te rij den richting Goes zag hij een bus je over het hoofd dat kwam aanrij den vanuit Zierikzee. Dit busje botste tegen de rechterzijkant van de personenauto. Daardoor zaten twee inzittenden van de Duitse au to bekneld. Zij werden door de brandweer bevrijd. Ook de be stuurder van het busje liep lichte verwondingen op. De gewonden zijn in het ziekenhuis onderzocht. KLOETINCE - Het voetbalpupillenelf- tal Dl van de W Kloetinge heeft de voorronde van de talentenwed strijd voor zuid-Nederland gewon nen. Van vijftien elftallen bleken de Kloetingers de sterkste. Het elf tal speelt binnenkort de landelijke finale in Zeist. maaBBBoammm middagen geregeld verstopt door ouders die van over het hele ei land kinderen komen brengen en halen. Er is veel belangstelling voor de waterscoutactiviteiten bij de Noord-Bevelandse jeugd, ver telt Pascal Nelis. „Er staan dertig kinderen op de wachtlijst, maar die kunnen we er pas bij hebben als er vijf of zes nieuwe begelei ders komen." Op de kop van het gebouw zijn scouts uit Hilversum met dweilen en poetsemmers in de weer bij de toiletgroepen en douches. De be vriende scouts kamperen op het veld naast het gebouw. De Zand- kreekgroep is beroemd onder de Nederlandse en Belgische water scouts om de riante stek aan het kanaal naar het VeerseMeer. De nieuwe sanitaire voorzienin gen en de keuken, die wel vier ech te gaspitten heeft, versterken die reputatie. Maar het meest trots zijn de Zandkrekers op het grote magazijn dat alle ruimte' biedt om tenten en zeilen te drogen en op de grote werkplaats met twee rol deuren. Voortaan hoeft de groep niet meer om schuurruimte te leu ren bij boeren in de buurt, maar kunnen ze op eigen terrein over dekt hun bootjes onderhouden. Zaterdag 10 september komt burgemeester Henny van Kooten het nieuwe huis van de Zandkreekgroep officieel openen om 16.00 uur. Daarna vie ren de scouts en hun sponsors feest met een barbecue. Daarvoor, vanaf 14.00 uur, kunnen de wel pen en de zeeverkenners zich 'de schoenen wel strikken', zoals Cori ne Verburg het lachend zegt. „Ze weten wel wat dat betekent." Op een later tijdstip wil de Zand kreekgroep met een open dag hun nieuwe onderkomen voorstellen aan Noord-Beveland. „Eerst maar eens even de kas opmaken na de opening", knikt penningmeester Filius. Hij houdt zijn e-mailadres beschikbaar voor mensen die inte resse hebben voor kluswerk of be geleiding bij de Zandkreekgroep: adriaanf@zeelandnet.nl. KAMPERLAND - De tweede plek in de jaarlijkse verkiezing Schoonste Strand van Nederland is niet slecht, maar voor Frank van Halst van het Banjaardstrand op Noord-Beveland is het een teleur stelling. „Vorig jaar waren we eer ste en we gingen natuurlijk voor prolongatie van de titel. Daar heb ben we ook ons uiterste best voor gedaan, dus het is toch een bittere pil dat dat niet is gelukt. Zo'n twee de plek voelt dan toch een beetje als een troostprijs." De verkiezing lijkt overigens een kwestie van smaak, want waar de jury Sluis als winnaar uitriep, koos het publiek voor Renesse. Stijldansen GRATIS kennismakingslessen op zaterdag 10 september. Aanvang 20.00 uur Zaal Lammerenburcht in Vlissingen. Schrijf je nu in!! a www.dansschoolbras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48