Zeeland PZCI 21 Minicampings draaien redelijk seizoen Forse besparing op verbetering riool Gloeiende BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 TOERISME Bezetting op Bevelanden en Tholen is alleszins redelijk ondanks belabberd zomerweer almanak ÜH Woensdag 31 augustus 2011 Scoutinggroep De Zandkreek krijgt lucht, licht en ruimte Schrappen brede dorpsvoorziening bedroeft scholen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel goes - Ondanks de matige zomer zijn mini- en landschapscamping houders op de Bevelanden en Tho len tot nu toe niet ontevreden over het seizoen. „Het is geen supergoed jaar, maar wel een goed jaar", zegt Maarten Janse van De Heerlijkheid in Wolphaartsdijk. Zijn landschaps camping telt 75 plaatsen. „Ik klaag niet, maar wat je wel ziet, is dat de huidige toerist zich gek laat maken door Buienradar. Ze kijken niet meer naar de lucht, terwijl het in Zeeland toch vaak beter weer is dan in de rest van Nederland." Ook op minicamping De Rusen in Wemeldinge valt het niet tegen, zegt Ina de Schipper. „Juli was wat minder, maar augustus is érg mee gevallen. We zitten natuurlijk vrij dicht bij de Oosterschelde, dus de duikers hebben we wel gehad. Wel gaan mensen soms wat eerder naar huis." De Rusen heeft 25 plaatseri, maar speelt met de ge dachte om uit te breiden. „Wij zijn dit seizoen goed bezet", zegt ook Willy Verdonk van mini- camping Zwartenburg (vijftien plekken) in Kattendijke. „We heb ben een iets ouder publiek, dat eer der gaat fietsen of wandelen dan naar het strand. Het is niet tegenge vallen." André Vink van De Toffe Peer in Driewegen is ronduit positief „Het is voor ons een heel goed sei zoen, we hebben onze website ver beterd en ik heb het idee dat dat zijn vruchten afwerpt. Het werkt als je je site bijhoudt en er meer mee doet dan hem alleen gebruikt als elektronische folder." Wat Vink wel opvalt, is dat veel mensen hun caravan eind augustus weer naar de stalling brengen. „Terwijl het in september zo mooi is in de Zak van Zuid-Beveland." Janneke Bakker van minicamping Landzicht in Geersdijk juicht iets minder hard. „We hebben niet echt helemaal volgezeten, normaal is dat wel zo. Mensen wachten tot het laatste moment met boeken, maar als de weersvoorspellingen goed zijn krijgen we gelijk tele foon." De in 2003 als nevenactivi teit van de boerderij geopende camping trekt veel gasten uit Duitsland en België. „Minder weer, minder mensen en omgekeerd", weet Jackeline van Niewenhuijzen van camping Kruy- tenburg in Poortvliet. „Het is iets minder, maar al met al valt het niet tegen." goes - Waterschap Scheldestro- men en de gemeente Borsele heb ben door intensieve samenwer king ruim 1,3 miljoen euro be spaard op het verbeteren van de werking van de riolering. Met de samenwerking is afgewe ken van de wettelijke afspraken, de zogeheten Basisinspanning Rio lering. Daarin is vastgelegd dat ge meenten verantwoordelijk voor de inzameling van afvalwater en he melwater binnen de bebouwde kom en het waterschap zorg dra gen voor het transport naar de zui veringsinstallatie en voor de zuive ring van het afvalwater. Het water schap is ook verantwoordelijk voor de kwaliteit van het opper vlaktewater. Doel van die in de ja ren negentig gemaakte afspraak was om uit gemengde rioolstelsels de uitstoot van vervuiling naar het oppervlaktewater met de helft te verminderen. Scheldestromen en Borsele heb ben echter samen gezocht naar een manier om de Basisinspan ning op een doelmatige en duurza me wijze en tegen zo laag mogelij ke maatschappelijke kosten uit te voeren. Dat heeft dus geleid tot een kostenbesparing van 1,3 mil joen euro. Waterschap Scheldestromen heeft ook afspraken met de gemeenten Hulst, Middelburg, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Sluis, Tho len, Veere en Vlissingen. Ambtenaren te Goes zijn recent toe gerust met moderne headsets - ook wel 'oortjes' - voor het handsjree ge bruiken van de telefoon. Zo blijven de handen bij het bellen vrij voor de aantekeningen. Of zo. Ook die vijftig jarige collega nam zo'n instrumentje aan. Tot zijn tevredenheid. Hij merk te haast niet dat hij een oortje droeg. Aan het einde van de werkdag moe ten de apparaatjes in de opladers om nieuwe energie te verzamelen voor Tip? redactie@pzc.nl de volgende werkdag. Maar op een morgen was het oortje van deze colle ga 'kwijt'. Bij de zoektocht werd niks overgeslagen: burelen, ladeblokken, auto, zelfs het thuisfront werd inge schakeld. Tevergeefs. Tot tegen lunchtijd de jongste colle ga glunderend het oortje opdiepte. Uit de koelkast van de kantoorkeu ken. Naast de boterhammetjes van de gebruiker. Die ze weer goed ge bruiken kon. Op zijn gloeiende oren. Belgische gasten op mini-camping De Rusen in Wemeldinge. Rechts campinghoudster Ina de Schipper. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47