zeeland 125 onder wegdek van tunnel Forse besparing op verbetering riool Meer dan dertig claims door werk Vlaketunne Tr7 IIIM1 HHïMM Uitgestelde Mosselrock biedt breed programma Isoleren en besparen doet u met Logus! GicfiSVQZ©! ^eer zwemverbod voor strandjes Crevelingenmeer SP is boos over 'snoepreisje' naar de Floriade ECIAALZAAK terneuzen - Onzichtbaar voor au tomobilisten die door de Wester- scheldetunnel rijden, wordt er vol op gewerkt aan een nieuw glasve zelnetwerk in de tunnel. Kabelleggers horen het verkeer bo ven hun hoofden voorbijrazen, ter wijl ze onder het wegdek aan het werk zijn. Twee meter hoge kabel kanalen lopen daar door beide tun nelbuizen. Een geluk voor de werkers in de kabelkanalen is dat ze er met een elektrisch voertuig doorheen kun nen rijden, met in een aanhanger gereedschappen en andere materia len. Het nieuwe glasvezelnetwerk is bestemd voor de bediening van camera's en elektronische borden langs de weg. Energiebedrijf Delta en Rijkswater staat zullen er ook gebruik van ma ken. De kabels worden later door getrokken tot de toekomstige Sluis kiltunnel onder het kanaal van Ter- neuzen naar Gent Dit gebeurt tegelijkertijd met de verdubbeling van de tunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen tot de roton de bij Sluiskil. Komende maandag beginnen daarvoor de werkzaam heden, voor juli 2or2 moet de ver breding klaar zijn. De tunnelweg op Zuid-Beveland (het gedeelte weg tussen de tun nel en het tolplein), is sind eind maart dit jaar al twee keer twee- baans. woensdag 31 augustus 2011 SCHARENDIJKE - Aan de strandjes bij Den Osse en West Repart mag tijdelijk niet gezwommen wor den. De provincie heeft op deze locaties in het water van het Crevelingenmeer een te hoge con centratie bacteriën gemeten. Het gaat om de nor men Intestinale Enterococcen (IE) en de Esche richia coli (E-coli). Deze bacteriën kunnen na het zwemmen gezondheidsklachten veroorzaken, zo als maag- en darmklachten, koorts, hoofdpijn en oorontsteking. Mensen die de afgelopen tijd bij één van deze strandjes het water in zijn gegaan en gezondheidsklachten hebben, kunnen volgens de provincie zich het beste bij de huisarts mel den. Een ambtenaar van de provincie heeft giste ren bordjes geplaatst orn badgasten attent te ma ken op het verbod. Wie ter plaatse toch het wa ter ingaat, kan een boete krijgen. Begin deze zo mer kondigde de provincie ook een zwemverbod aan voor het strandje bij Den Osse. Enkele dagen later wat de waterkwaliteit weer verbeterd. foto Dirk-Jan Gjeltema schore - Rijkswaterstaat heeft 33 claims uit Schore binnen van be woners die zeggen schade te heb ben aan hun huizen door de werk zaamheden aan de Vlaketunnel. Om die werkzaamheden uit te voe ren, moest het grondwater worden bemalen. De bemaling is op 10 au gustus gestopt, de installaties wor den verwijderd, staat op de site yerseke - De jubileumaflevering van Mosselrock, twintig jaar jong, valt zaterdag 3 september voor het eerst niet samen met Mosseldag, maar dat mag de pret niet druk ken. De organisatoren hebben na melijk veel geld en energie gesto van de gemeente Reimerswaal. De grondwaterstand komt nu terug naar het oorspronkelijke niveau. Rijkswaterstaat rondt de metingen van panden en objecten volgende week af Bewoners van Schore maakten zich tijdens een informatiebijeen komst druk over de waarde van hun huizen. ken in een gevarieerde line-up en een grote, professionele lichtshow. De metalband Bloodshift opent om r6.oo uur het festival, dat zoals altijd op het parkeerterrein Kijk Uit in Yerseke wordt gehouden. Op het kleine podium speelt di- coes - Waterschap Scheldestro- men en de gemeente Borsele heb ben door intensieve samenwer king ruim 1,3 miljoen euro be spaard op het verbeteren van de werking van de riolering. Met de samenwerking is afgewe ken van de wettelijke afspraken, de zogeheten Basisinspanning Rio lering. Daarin is vastgelegd dat ge meenten verantwoordelijk voor de inzameling van afvalwater en he melwater binnen de bebouwde reet daarna About Today, alterna tieve poprock. Weer terug op het hoofdpodium staat vervolgens Going Dutch, waarna het de beurt is aan Gofish. In de ononderbro ken stroom act beklimt vervolgens Stefan Schill het grote podium, kom en het waterschap zorg draagt voor het transport naar de zuivering en de zuivering van het afvalwater. Het waterschap is ook verantwoordelijk voor de kwaliteit van het oppervlaktewater. Doel van die in de jaren negentig ge maakte afspraak was om uit ge mengde rioolstelsels de uitstoot van vervuiling naar het oppervlak tewater met de helft te verminde ren. Scheldestromen en Borsele heb waarna de Baldrick Brothers het gezellig maken op het kleine. A Si lent Express is dan aan de beurt, waarna een aantal Zeeuwse muzi kanten in Rock 'n Roll Prophets de avond afsluit, versterkt door zanger/gitarist Steve Conté. ben echter samen gezocht naar een manier om de Basisinspan ning op een doelmatige en duurza me wijze en tegen zo laag mogelij ke maatschappelijke kosten uit te voeren. Dat heeft dus geleid tot een kostenbesparing van 1,3 mil joen euro. Waterschap Scheldestromen heeft ook afspraken met de gemeenten Hulst, Middelburg, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Sluis, Tho- len, Veere en Vlissingen. THOLEN - De SP in Tholen maakt zich boos over een excursie die col lege en gemeenteraad misschien gaan maken naar de Floriade in Venlo. Volgens de socialisten gaat het om een snoepreisje. Tholen en Bergen op Zoom willen wellicht samen de Floriade van 2022 binnenhalen. De SP is daar fel tegen gekant. Volgens die partij liep de laatste Floriade in Haarlem mermeer uit op een financieel de bacle. Tholen zou het geld beter in andere dingen kunnen steken. Toch stemde een nipte meerder heid van de gemeenteraad onlangs in met een verkennend onder zoek. Tholen, Bergen op Zoom en de provincies betalen iéder 25.000 euro aan het onderzoek. wauaiÊmÊtmmw Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle huishoudelijke apparaten. AVA INBOUW Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel: 011.8 47 17 77 www.avainbouw.nl lQgus Duurzaam verbouwen! logusgoes.nl Goes: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45