241 zeeland LEF krijgt tweede opvoering in vernieuwde versie A Film Alamar deint mee op het ritme van de zee Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen Veerhaven arcus Regionale molendag op Walcheren rrmiffiiTiiT www.ErvaarVeerhaven.nl Z2 Het videojournaal Zeeland in 2 minu ten komt weer drie keer per dag met een nieuw journaal, www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto SEROOSKERE - Na Schouwen-Dui- veland staat dit jaar Walcheren centraal tijdens de Regionale Mo lendag. Twintig molens verspreid over heel Walcheren staan zater dag open voor publiek. Wethou der Jaap Melse van de gemeente Veere zal de molendag officieel openen bij molen De Jonge Johan nes in Serooskerke. De organisatie is in handen van de afdeling Zeeland van het Gilde van Vrijwillige Molenaars en de Vereni ging. De molens zijn open van 10.00 en 16.00 uur. Een lijst met deelnemende molens is te vinden op de website www.zeeuw- semolens.nl woensdag 31 augustus 2011 S door Ali Pankow OUWERKERK - De talrijke persoon lijke reacties op de eerste voorstel ling van de muzikale theaterpro ductie LEF hebben geleid tot een vernieuwde versie. De tweede op voering van LEF wordt gegeven op vrijdag 9 september in het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. Het betreft: een productie van het Schouwen-Duivelandse koor Wai- sisi onder leiding van Mar van der Veer, in samenwerking met Nelle- ke Tamerus als tekstschrijver /regisseur en met enkele toneelspe lers uit het amateurcircuit. Toeschouwers bij de eerste voor stelling op 20 mei dit jaar vertel den na afloop spontaan over hun eigen herinneringen aan de ramp in 1953. Anderen zagen de voorstel ling weer vanuit een geheel ander perspectief Voor de makers van LEF waren de talrijke reacties aan leiding die ervaringsdeskundigen uit te nodigen hun ervaringen op papier te zetten. Dit alles heeft ge resulteerd in een vernieuwde voor stelling. De kern van de productie is echter onveranderd gebleven. Het verhaal begint in de jaren vijf tig nog vóór de ramp. De zangeres sen van het koor zijn gekleed naar de laatste mode van die tijd en er schallen evergreens door de radio. Plotseling verandert de toon én de locatie van het stuk. De dreiging van de ramp overvalt plotseling het dagelijkse leven. Die abrupte wending kunnen ook de toeschou wers duidelijk ervaren. Het koor verschijnt in het zwart op een andere plek in het Waters noodmuseum en vervolgens wor den aangrijpende liederen uitge voerd. Nummers waar, volgens muzikaal leider Mar van der Veer, 'soms de wind doorheen raast'. De kooroptredens worden afgewis seld met scènes, die zich afspelen in twee tijdsperioden. Aan de ene kant een jong stel dat een nieuw huis wil kopen. Aan de andere kant de plek waar twee mensen op een dakrand zitten en alleen maar wachten. Nelleke Tamerus heeft zich bij het schrijven van de teksten afgevraagd: 'Wat gebeurt er tussen mensen als ze opeens ge troffen wordt door een catastrofe?' LEF, vrijdag 9 september, Watersnood museum, Ouwerkerk, 20.00 uur; kaar ten in voorverkoop verkrijgbaar bij Van der Krieke, Mol 11, Zierikzee. MIDDELHARNIS - Filmhuis Middel- hamis vertoont donderdag 8 sep tember de film Alamar van regis seur Pedro Gonzales-Rubio. Het verhaal speelt zich af op het Mexicaanse koraalrif Banco Chinchorro. Een grootvader, vader en een vijfjarige zoon brengen hun dagen door met het vissen op kreeften en snappers, Alamar geldt als grensoverschrij dende film: een kruising tussen do cumentaire en fictie. Het verhaal deint zachtjes mee op het ritme van de zee waar de vissers en de dieren hun dagen doorbrengen. Visser en prooi leven met elkaar sa men op dit een na grootste koraal rif ter wereld, dat een goed wer kend ecosysteem kent. Eén van de vissers krijgt bezoek van zijn 5-jarige kleinzoon en zoon Jorge, die pas gescheiden is. Het afscheid tussen Jorge en zijn zoon nadert. Het ventje gaat met zijn moeder terug naar Italië. Het sentiment over het afscheid wordt echter nergens uitgebuit. De filmvoorstelling donderdaga vond begint om 20.00 uur. Scène uit de film Alamar van regisseur Pedro Gonzales-Rubio. ...üw thuishaven Direct beschikbaar uit fase 1: 3x koopappartement ïïïmmË 1x boulevardwoning 2x vrijstaande woning Wonen in een schitterende omgeving... Dat valt niet in een advertentie uit te drukken, dat moet u gewoon komen ervaren. Maak nu een afspraak voor een bezichtiging Verkoop: stad^zeeland 0113-211147 DINGEMANSE MAKELAARS. 0118 - 650 575 Ontwikkeling: PROJECTONTWIKKELING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44