hun eigen achtertuin genieten zeeland 123 Minicampings Tholen en levelanden tevreden Kinderkoor Jedaja gaat nieuw seizoen in Orgelconceert Andries Stam in dorpskerk lillegale bewoning Oesterbaai aangepakt Muzikaal Festival aan Zee afgelast Teken van Moed voor scout Kevin Dreessen woensdag 31 augustus 2011 www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl GOES - Ondanks de matige zomer zijn mini- en landschapscamping houders op de Bevelanden en Tho len niet ontevreden. „Het is geen supergoed jaar, maar wel een goed jaar", zegt Maarten lanse van De Heerlijkheid in Wolphaartsdijk. Zijn landschapscamping telt 75 plaatsen. „Ik klaag niet, maar wat je wel ziet, is dat de huidige toerist zich gek laat maken door Buienra dar. Ze kijken niet naar de lucht, terwijl het in Zeeland vaak beter weer is dan elders in Nederland." Ook op minicamping De Rusen in Wemeldinge valt het niet tegen, zegt Ina de Schipper. ,Juli was wat minder, maar augustus is erg mee gevallen. We zitten natuurlijk vrij dicht bij de Oosterschelde, dus de duikers hebben we wel gehad." „Wij zijn dit seizoen goed bezet", zegt Willy Verdonk van minicam ping Zwartenburg (vijftien plek ken) in Kattendijke. „We hebben een iets ouder publiek, dat eerder gaat fietsen of wandelen dan naar het strand. Het is niet tegengeval len." Janneke Bakker van minicam ping Landzicht in Geersdijk juicht minder hard. „We hebben niet echt helemaal volgezeten, normaal is dat wel zo. Mensen wachten tot het laatst met boeken, maar als de weersvoorspellingen goed zijn krij gen we gelijk telefoon." Bergen op Zoom Goes Koudekerks I Kruiningen Wilco Jacobusse van Nationaal Park Oosterschelde is enthousiast over het gevarieerde programma van de Oosterscheldeweek op Schouwen-Duiveland. Deze wordt van 12 tot 17 september gehouden. Wie niet kan wachten, kan al met het nieuwe ontdekpakket aan de slag. foto Dirk-Jan Gjeltema NIEUWERKERK In gebouw Salem aan de Molen straat in Nieuwerkerk beginnen woensdag 7 september de repeti ties van kinder- en meisjeskoor Jedaja. Beide koren staan onder lei ding van Henriëtte de Bat-van Mael- saeke. Het kinderkoor repeteert van 18.45 tot 19.45 uur. Iedereen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar is - even tueel vergezeld van zijn of haar ouders - welkom op de eerste repe titie. De repetitie van het momen teel 37 leden tellende meisjeskoor Jedaja begint om 20.00 uur. OUDDORP Organist Andries Stam verzorgt donderdag 1 september in de Dorpskerk aan de Weststraat in Ouddorp het laatste orgelconcert in de serie zomeractiviteiten 'Kerk naar buiten'. Op het programma staan werken van Bach, Fuchs en Mendelssohn Bartholdy. Verder worden psalmimprovisaties ten ge hore gebracht op het 37 registers tel lende Van Vulpen-oorgel. Andries Stam studeerde orgel bij Leo-Hans Koornneef en André Verwoerd. Het concert begint om 20.15 uur. WEMELDINGE Arbeidsmigranten die illegaal een vakantiehuis in Villpark De Oester baai in Wemeldinge bewonen, zjin gewaarscnuwa. De gemeente Ka- pelle kondigt aan op te zullen tre den tegen illegale bewoning. Begin dit jaar besloot het college van bur gemeester en wethouders al het het 'strijdige' gebruik van recreatie woningen op De Oesterbaai aan te pakken. De gemeente zal arbeids migranten die illegaal op De Oes terbaai wonen, per brief somme ren elders onderdak te zoeken. RENESSE Het voor aanstaand weekend in Renesse geplande Festival aan Zee gaat niet door. In verband met tries te familieomstandigheden bij één van de organisatoren is besloten het meerdaagse muzikale festijn - met optredens van dweilbands en showorkesten - af te gelasten. Eerst is nog gekeken of het festival op een later datum alsnog gehouden zou kunnen worden, maar uitein delijk heeft de organisatie voor ge kozen Festival aan Zee een jaar door te schuiven. KOUDEKERKE Scouting Nederland heeft aan de achtjarige Kevin Dreessen uit Vlis- singen het Teken van Moed toege kend. Kevin kwam eind juni in het nieuws. Zijn moeder werd onwel in de auto toen ze over de snelweg A58 reden. Kevin wist de bestelbus naar de kant te sturen en voor kwam daarmee een ongeluk. De jonge Vlissinger, lid van Scou tinggroep de Valkeniers in Koude- kerke, kreeg de onderscheiding uit handen van Fedde Boersma, ad junct-directeur van Scouting Neder land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43