221 zeeland Oosterscheldeweek laat inwoners van Programma van dag tot dag EXTRA VAKANTIEGELD! Automobilist met slok op de sloot in Sieraden gestolen woensdag 31 augustus 2011 ZEE Nationaal Park nodigt alle inwoners van de gemeente Schouwen-Duiveland uit deel te nemen aan gratis activiteiten door Joerl Wisse Water beleven aan boord van de Watervlo. archieffoto Dirk-Jan Cjeltema Een beeld van de snotolf uit 'Oosterschelde Ontdekking Onderwater'. Met een gids op excursie in Plan Tureluur. a wmum bh h OOSTERLAND - Een 50-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive land heeft maandagavond bij een verkeersongeluk twee klaplongen en een aantal gebroken ribben op gelopen. Het rijbewijs van de man is ingevorderd op verdenking van rijden onder invloed. De politie kreeg melding van een auto in de sloot aan de Maatje Haring Jobs- weg. Volgens de melder was de be trokken bestuurder naar huis gelo pen. De politie trof de man thuis aan, waar hij werd behandeld door ambulancemedewerkers. Alle hulpverleners roken dranklucht, maar een blaastest was vanwege de verwondingen niet mogelijk. Er is bloed afgenomen bij de man. owat iedere inwoner van Schouwen-Duive land kent de Ooster schelde, maar volgens Wilco Jacobusse van Nationaal Park Oosterschelde is er voor iedereen nog wel iets nieuws te ontdekken. „Vorig jaar hielden we de Ooster scheldeweek op Noord-Beveland. Een man die elke dag aan de Oos terschelde komt, merkte pas na een deelname aan een excursie de bruinvissen op", vertelt lacobusse enthousiast. „Dat is het leuke aan de Oosterscheldeweek. Mensen ge nieten met een andere bril van hun vertrouwde omgeving." Behalve door een bruinvisexcur sie, kan dat in de week van 12 tot 17 september ook door onderwa terfilms te bekijken, met een mos- selkotter mee te varen, een kijkje te nemen bij een zandhongerpro- ject van Rijkswaterstaat of een gra tis bezoek aan het Watersnoodmu seum te brengen. „Ook die gevoeli ge geschiedenis hoort bij de Oos terscheldeweek." Om zoveel mogelijk inwoners te verleiden om deel te nemen aan één of meerdere activiteiten, hield het Nationaal Park het programma zo laagdrempelig mogelijk. „Mede dankzij alle betrokken partijen, zo als overheden, het museum, de mosselsector, de natuurverenigin- gen en de ondernemers zijn alle ac tiviteiten gratis." lacobusse erkent dat sommige mensen desondanks even een drempel over moeten. „Ie bent niet zo vaak toerist in je eigen om geving. Veel mensen zijn nog nooit in het museum geweest of hebben een mzi (mosselzaadinvan- Derde gemeente De Week van de Oosterschelde be gon in 2009 als een dag. Dat jaar stonden de inwoners van de ge meente Kapelle centraal. Een jaar later was het de beurt aan de gemeente Noord-Beveland en werd het initiatief uitgebreid tot een hele week. Na de gemeente Schouwen-Duive land, volgen de komende jaren ook de andere Oosterscheldege- meenten: Goes, Tholen, Reimers- waal en Veere. Meer informatie is te vinden op de si te van het Nationaal Park Oosterschel de: www.np-oosterschelde.nl ginstallatie)van dichtbij bekeken." In de Oosterscheldeweek krijgen ze de kans ervoor. Alle activiteiten zijn exclusief bedoeld voor de in woners van de gemeente. „Nor maal wordt bij een rondvaart met de Onrust eerst uitgelegd wat de Zeelandbrug en wat de Storm vloedkering is. Dat hoeft nu niet en daarom kunnen we meer de diepte in." Voor Zierikzeeënaar Ja cobusse is dit een bijzondere Oos terscheldeweek. „Het is extra leuk om zoiets in je eigen gemeente te organiseren." Schouwen-Duivelanders kunnen sinds kort ook zélf op ontdekkings tocht langs de zeearm. „Deze zo mer zijn we een proef met ontdek- pakketten begonnen", legt Jacobus se uit. Aan boord van de Onrust en bij het Watersnoodmuseum zijn de rugtasjes te koop met spul len als een verrekijker en een loep potje om vogels of diertjes op het strand nader te onderzoeken. „Zo als het er nu naar uit ziet, slaan de ontdekpakketjes goed aan." De Oosterscheldeweek wordt dins dag 13 september officieel naar Schouwen-Duiveland gehaald. Bur gemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland overhandigt dan een kunstwerk van het Nationaal Park aan wethouder Ad Verseput. archieffoto Dirk-Jan Cjeltema Maandag 12 september: 13.00 -15.00 uur; Excursie voor in woners met een lichamelijke be perking. Vanuit Schelphoek naar Prunjehil, onder begeleiding van een gids. Dinsdag 13 september: 14.00 - 17.00 uur; Fietsexcursie langs zuidkust van Schouwen. Ver zamelen bij 't Luitje, Zierikzee. 20:00 - 21:00 uur; De Oosterschel de op het Doek. In restaurant de Heerenkeet in Kerkwerve worden twee films vertoond: onderwater- film Oosterschelde Ontdekking Onderwater en documentaire Na tional Park Oosterschelde. Vooraf kan een speciale mosselmaaltijd worden genuttigd. Woensdag 14 september: 13.00 - 16.00 uur; Waterbelevings- schip open voor algemeen pu bliek, Nieuwe Haven Zierikzee. 13.00 - 17.00 uur; Watersnoodmu seum gratis toegankelijk voor de jeugd van Schouwen-Duiveland. 13.30 - 15.30 uur; Excursie Staats bosbeheer 'Vogels van Tureluur'. Vanaf Prunjeweg, Serooskerke. 14.00 - 16.00 uur; Vaartocht met MS Onrust en bruinvisexpert Ernst Schrijver. Vertrek vanuit ha ven Burghsluis. Donderdag 15 september: 15.00 - 16.30 uur; Vaartocht met mosselkotter ZZ10 met informatie over de Zeeuwse mossel. Vertrek vanaf Nieuwe haven, Zierikzee (te genover 't Luitje). 18.30 - 21.00 uur; Doorlopende kin dertheatervoorstelling, kinders peurtocht, en quiz op Waterbele- vingsschip Watervlo Nieuwe ha ven, Zierikzee. 19.00 - 21.00 uur; Watersnoodmu seum gratis toegankelijk voor alle inwoners van de gemeente. AutoTeam trakteert I^0%J<ortm2iCi£>nieuwemjto^s>ui^voorraad_én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. /TXAutoTeam LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Aueomotions Groep Bergen op Zoom, Roosendool, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 104*, voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en met in combinotie met andere acties De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B V uitgekeer^j op de bonk'girorekening von de koper, no oflevering/registrotie von een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (porficulier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 me: een uiterlijke kentekenregistratiedatum von 30 november 2011 Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. - \3L~ ;-."L Sks i.-> -l-'L. GREVELINCENMEER Dit jaar bestaat het Grevelingenmeer 40 jaar. Eerder verschenen artikelen hierover op www.pzc.nl/grevelingen MEEST GELEZEN 1 .Festival aan Zee afgelast 2. Duits stel deelt klappen uit 3. Auto belandt in sloot Oosterland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Vrijdag 16 september: 13.00 -15.00 uur; Excursie 'De Oos terschelde heeft zandhonger, wat nu?', door Rijkswaterstaat en Buil ding with Nature. Vetrek vanaf par keerplaats Gouweveerse Zeedijk. 19.00 - 20.30 uur; Vaartocht met MS Onrust, vertrek vanuit haven Burghsluis. Zaterdag 17 september: 10.00 - 16.00 uur; Doorlopende kindertheatervoorstelling, kinders peurtocht, quiz en zelf shampoo maken aan boord van Waterbele- vingsschip Watervlo Nieuwe ha ven, Zierikzee. Voor Watervlo, Watersnoodmuseum en excursie Staatsbosbeheer is vooraf aanmelden niet noodzakelijk Voor Alle andere activiteiten: vooraf aan melden bij IVN Consulentschap Zee land via telefoon 0113-211675 of mail consulentschap.zeeland<Sivn.nl. MIDDELBURG - Bij een inbraak in een woning in de Schoutstraat in Middelburg zijn sieraden weggeno men. De waarde van de buit is niet bekend. De inbraak is maan dag gepleegd tussen 11.00 en 13.00 uur. Om de woning binnen te ko men is een deur geforceerd. Stijldansen GRATIS kennismakingslessen op zaterdag 10 september. Aanvang 20.00 uur Zaal Lammerenburcht in Vlissingen. Schrijf je nu in!! www.dansschoolbras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42