Zeeland PZCI Strand Renesse krijgt publieksprijs Barbecuen in wijk in ontwikkeling SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 almanak Gloeiende Oosterscheldeweek laat inwoners van eigen achtertuin genieten Woensdag 31 augustus 2011 LEF krijgt tweede opvoering in vernieuwde versie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl NEDERLAND SCHOON Wethouder Ad Verseput ziet inspanningen beloond door Piet Kleemans RENESSE - Het strand van Renesse is door het publiek verkozen tot het Schoonste Strand 2011. Dat heeft organisator van de verkie zing Nederland Schoon bekend ge maakt. Wethouder Ad Verseput van Schouwen-Duiveland be schouwt de publieksprijs als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. De afgelopen jaren is de kwaliteit van het strand volgens Nederland Schoon er op veel plaatsen fors op vooruit gegaan. Vergeleken met vijf jaar geleden zou het strand nu zelfs twee keer zo schoon zijn. Vo rig jaar behaalde de gemeente Schouwen-Duiveland de zevende plek in de strijd om de titel Schoonste Strand van Nederland en in 2009 een zesde plek. En dit jaar dus - voor het eerst - de pu blieksprijs voor het schoonste strand met een score van 9,85. Ook Veere en Sluis blijken popu lair bij het publiek. Zij scoorden respectievelijk een 9,62 en 9,57. Een mooi resultaat, vindt wethou der Verseput. „Als wethouder, Ren- essenaar en Schouwen-Duivelan- der ben ik daar natuurlijk heel trots op. Fantastischom deze waar dering te krijgen voor het werk." Verseput voegt er meteen aan toe dat het schoon maken en schoon houden van het strand veel inzet vraagt. Niet alleen van de gemeen te, maar ook van de strandpavil joenhouders, de dienst gemeente werken en het bedrijf dat de ge meente inhuurt voor het strand- schoonmaakwerk. „We doen er echt heel veel aan om die 20 kilo meter Schouwen-Duivelands strand schoon te houden." Tijdens de zomermaanden wordt het strand minimaal één keer per dag schoongemaakt. Mocht daar aanlei ding voor zijn, dan wordt een extra schoonmaakbeurt ingelast. „Als er iets gebeurt proberen we daar zo snel mogelijk op in te spe len." Het schoonmaken en schoon houden van het strand kost de ge meente jaarlijks rond de 70.000 eu ro. Meer Zeeuwse gemeenten boekten succes in de strijd om de titel schoonste strand. De gemeen te Sluis heeft volgens de vakjury van Nederland Schoon het schoon ste strand van Nederland. Noord-Beveland deelt de tweede plek in het klassement met Schier monnikoog. Zeventien strandge- meenten zijn door Nederland Schoon aangemerkt als zeer schoon. Wethouder Ad Verseput is apetrots op de publieksprijs Schoonste Strand voor het strand bij Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De wijk is nog niet eens helemaal klaar, maar toch is er morgen een grote buurtbarbe cue in de nieuwe wijk Noorderpol der aan de rand van Zierikzee. Het evenement is bedoeld om de (toe komstige) bewoners elkaar te laten ontmoeten. Noorderpolder is een wijk in ont wikkeling. De buurtbarbecue is volgens woningbouwcorporatie Zeeuwland - die samen met plan- ontwikkêlaar AM Zeeland, Bijde- vaate Project, AW Beheer, make aars Bijdevaate en Delta Makelaar dij - tekent voor de organisatie er van - een prima gelegenheid om huidige en toekomstige bewoners met elkaar in contact te brengen. Geïnteresseerden in de wijk kon den zich eveneens aanmelden voor de barbecue, zodat ook zij op deze avond een goede indruk kun nen krijgen van de sfeer in de wijk. Inmiddels zijn 86 huurapparte- menten van Zeeuwland en 65 koopwoningen bewoond. Met de oplevering van de woningen aan de Boezem worden daar binnen kort 22 woningen aan toegevoegd. Het aantal aanmeldingen voor de buurtbarbecue is volgens de orga nisatoren hoog. Het gastronomische festijn begint om 17.00 uur. Ambtenaren te Goes zijn recent toe gerust met moderne headsets - ook wel 'oortjes' - voor het handsfree ge bruiken van de telefoon. Zo blijven de handen bij het bellen vrij voor de aantekeningen Of zo. Ook die vijftig jarige collega nam zo'n instrumentje aan. Tot zijn tevredenheid. Hij merk te haast niet dat hij een oortje droeg. Aan het einde van de werkdag moe ten de apparaatjes in de opladers om nieuwe energie te verzamelen voor de volgende werkdag. Maar op een morgen was het oortje van deze colle ga 'kwijt'. Bij de zoektocht werd niks overgeslagen: burelen, ladeblokken, auto, zelfs het thuisfront werd inge schakeld. Tevergeefs. Tot tegen lunchtijd de jongste colle ga glunderend het oortje opdiepte. Uit de koelkast van de kantoorkeu ken. Naast de boterhammetjes van de gebruiker. Die ze weer goed ge bruiken kon. Op zijn gloeiende oren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41