zeeland 13 zomer breekt records 'Wit' water uit de kraan Emergis oogst waardering voor indammen agressiviteit op werkvloer Treinreizigers naar België langer onderweg mm mm Neerslagtekort commentaar Driest plan mm woensdag 31 augustus 2011 het neerslagtekört is de gevallen neerslag waar de verdamping van af is getrokken Bouw een berg in Flevo land. Met dit drieste plan wekt oud-wielren ner Thijs Zonneveld bij de meeste mensen voorlo pig vooral de lachlust op. Toch is er inmiddels al een hoogle raar gevonden die het plan in ie der geval praktisch haalbaar acht. En gezien de belangstel ling van toerfietsers voor uit de kluiten gewassen bobbels in het vlakke Nederlandse land als de Vaalserberg en de Holter- berg, zou'een hogere, kunstma tige variant zich wel eens in een ongekende belangstelling kunnen verheugen. Nederland heeft geen rijke traditie op het terrein van het realiseren van 'nutteloze' bouwwerken. Maar ziet ondernemend Nederland fi nancieel gewin, dan kan er op eens heel veel. Of het plan van Zonneveld realistisch en lucra tief is moet nog blijken, het ge tuigt in ieder geval wel van ver beeldingskracht. Die verbeel dingskracht, in combinatie met een taai doorzettingsvermogen, is nodig om ongewone presta ties te realiseren. Ondanks de regen ging het paardenevenement door. Maak eens een uitstapje. Ga naar een museum, maak een ritje met de stoomtram of bezoek een cultureel evenement. Zoek de geuren van de vakantie op. Denk aan de hotelzeep of de zonne brandcrème. Maar ook aan kruiden of een cocktail. MIDDELBURG - De treinreis van Roosendaal naar Antwerpen gaat langer duren. Drieëntwintig minu ten laat het dagelijks provinciebe stuur weten aan WD-Statenlid Hans van Geesbergen die vragen heeft gesteld over het schrappen van de zogenaamde Beneluxtrein. Op het traject Roosendaal-Antwer- pen rijdt nu een intercity. Dat wordt na de volledige indienststel- ling van de hogesnelheidslijn een stoptrein. Wat de exacte gevolgen zijn voor Zeeuwse treinreizigers met bestem ming Antwerpen hangt af van de wachttijd bij het overstappen in Roosendaal. Die bedraagt nu twin tig minuten. Het vervallen van de Beneluxtrein is volgens GS niet meer terug te draaien. Wel zullen ze zich inspan nen de overstap in Roosendaal zo gunstig mogelijk te laten verlopen. foto Ronald den Dekker Zet wat liedjes op je MP3 speler die je op vakantie veel hoorde. Ook het geluid van de omgeving waar je was (zee, dieren of iets anders) kunnen je terug brengen naar je reis. Boek je vakantie voor volgend jaar. Ga naar het reisbureau, blader door reisgidsen of kijk op internet. Willem Adriaansens MIDDELBURG - Het centrum voor geestelijke gezondheidszorg Emer gis in Kloetinge is één van de drie landelijk genomineerden voor de Veilige Publieke Taak Award 2011. De instelling heeft separeerruim- ten gesloten en personeelsposten zijn getransformeerd naar open ruimten. Daarnaast zijn 1100 mede werkers getraind in het voorko men van agressie en het reageren op crises. Op 1 oktober beginnen speciale veiligheidsteams, waarin 'hooggekwalificeerde hulpverle ners' bij dreigende agressie direct worden ingezet. Deze aanpak heeft er volgens de jury, onder lei ding van de secretaris-generaal van het ministérie van binnenland se zaken, toe geleid dat de werkom geving bij Emergis veiliger is ge worden. De aanpak draait volgens directeur Jan van der Hallen om de juiste communicatie en bejege ning van de cliënten. Dat moet een agressieve benadering onder ling en in de richting van de mede werkers indammen. De winnaar van de overheidsa- ward wordt 6 oktober bekend ge maakt op een bijeenkomst in Amersfoort. In totaal waren er dit jaar 42 inzendingen. ZIERIKZEE - Bij een fors deel van de huishoudens op Schouwen-Duive- land kwam gisteren wit drinkwa ter uit de kraan. Volgens waterbe drijf Evides kan het gewoon ge dronken worden. De witte kleur wordt veroorzaakt door een relatief grote hoeveelheid zuurstof in het water, legt Rianne de Voogt van Evides uit. „Bij het verlaten van de zuiveringsinstalla tie Haamstede is gistermiddag extra zuurstof in het water terecht gekomen. Dat vprmde belletjes waardoor het water er wit uitziet." Niet alle huishoudens hadden 'wit' water. „Zuurstof stijgt op in water. Leidingen die wat lager lig gen, hebben dus helder water." Evi des ontluchtte de leidingen op en kele plaatsen. Hierdoor kunnen on schadelijke ijzerdeeltjes in het wa ter komen. Het bruinige water kan wel gedronken worden, maar de witte was ermee doen wordt afge raden. Evides verwacht dat het en kele dagen duurt voordat het extra zuurstof uit dé leidingen is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3