dieper weg sport 33 Slap optreden Hoek wordt na rust afgestraft door Vlissingen Angelo de Meyer heeft eindelijk zijn zege op Walcheren beet Trainer Hartman houdt het al voor gezien bij vierdeklasser Waarde woensdag 31 augustus 2011 W 'Ik zal geduld moeten hebben en wachten totdat het weer gaat lopen' Thiemo de Bakker door Marco Knippen NEW YORK - Hij wist de negatieve spiraal bij de US Open niet te door breken. Ook in New York liep Thiemo de Bakker uit de pas met zijn schaduw van een jaar geleden. De eerste schifting werd niet over leefd en als straf glijdt hij verder af op de wereldranglijst. Terug naar de achterafbaantjes van het profcir cuit. Hoe zonnig zag zijn sportieve toe komst er twaalf maanden geleden uit. Net als op Roland Garros en Wimbledon was De Bakker bij de US Open tot de derde ronde door gedrongen, hetgeen een nieuwe primeur in zijn carrière betekende. Hetzelfde gold voor de halvefinale plaatsen in de ATP-toernooien in Barcelona en New Haven. De ju niorenkampioen van Wimbledon 2006, die zich nadien tot zorgen kind ontpopte, leek eindelijk zijn belofte te gaan inlossen. Als lid van de mondiale top-vijftig wist hij zich bovendien verzekerd van optredens bij de grote toernooien. Als over een kleine twee weken de nieuwe stand wordt opgemaakt, zal De Bakker zijn naam niet tus sen de beste tweehonderd spelers terugvinden. Het is een positie die hij voor het laatst begin augustus 2009 innam, in een periode dat openlijk werd getwijfeld over zijn slagingskansen als prof De twijfels van weleer zijn inmid dels weer aangewakkerd. Na het trieste dieptepunt van vorige week, toen De Bakker op challen- ger-niveau door de Duitse 'nobo dy' Peter Gojowzcyk werd afge- schminkt, liet hij zich ook in grandslamverband de les lezen door een anonymus. De Tunesiër Malek Jaziri, nota bene een debu tant op een major, forceerde na een verloren eerste set via vroege servicedoorbraken in de daaropvol gende drie akten alsnog de winst: 4-6, 6-1, 6-4, 6-2. Het verlies in de openingspartij was zijn elfde direc te capitulatie in veertien beurten dit seizoen. De nederlaag, die gisteren na een lijdensweg van twee uur en 43 mi nuten even na middernacht Neder landse tijd werd bezegeld, is een hard gelag voor De Bakker. Niet al leen omdat hij tachtig kostbare ranglijstpunten prijsgaf en zijn vrije val nog aan snelheid heeft ge wonnen, maar ook omdat de vraag zich opdringt of de bijna 23-jarige Haarlemmer wel in staat zal zijn het verloren terrein goed te maken. Al eerder werden er kanttekenin gen geplaatst bij zijn discipline, opofferingsgezindheid, doorzet tingsvermogen en besluitvaardig heid. De Bakker blinkt lang niet al tijd uit in trainingsijver. Boven dien verzuimt hij de gewenste, en ook geadviseerde, keuzes in zijn nog immer prille profbestaan te maken. Zo lukt het hem bijvoor beeld maar niet om een vaste coach aan zich te binden. De Bakker is daarom voor een be langrijk deel op zichzelf aangewe zen. Het gevaar bestaat - zo is ook al in het recente verleden gebleken - dat hij in zijn oude (levens)patro nen terugvalt, zichzelf tekort doend met slechte voeding en te weinig nachtrust. Daarbij, zo wees de partij tegen Jaziri uit, mist hij momenteel mentale veerkracht. „Het blijkt lastig met de wedstrijd spanning om te gaan", bekende hij eerlijk na het echec. De gewezen kopman van het Ne derlandse tennis houdt hij er zelf de moed nog in. „Ik weet wat ik kan", probeerde hij zichzelf op te peppen. „Ik zal geduld moeten hebben en wachten totdat het weer gaat lopen." door Barry van der Hooft en Peter van Kouteren HOEK - Na een half uur spelen leek de buit gisteravond in het beker duel met VC Vlissingen binnen voor Hoek. De hoofdklasser leidde met 2-0, maar zakte na rust heel ver weg. VC Vlissingen liet in de tweede helft een ander gezicht zien en trok dankzij een 2-3-zege de poulewinst naar zich toe. Goes versloeg WC'68 met 6-0 en be kert samen met nummer twee Kloetinge verder. Hoek-VC Vlissingen 2-3 (2-0): Er leek in de eerste helft geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. Jorrit D'Haeseleer (16e minuut) en Regilio Pinas (30e) zorgden, beide keren na een assist van Jari Vyae- ne, voor een 2-0-ruststand. VC Vlissingen kwam er in die eerste helft nauwelijks aan te pas, maar tapte na rust uit een ander vaatje. Terwijl Hoek steeds slechter be gon te voetballen, bracht Hoessein Bouzambou de spanning terug te- guauwtiiiiw 11 11 mwBBwaas—WB door Barry van der Hooft en Peter van Kouteren MIDDELBURG - Vlak voor de compe titiestart moet Waarde op zoek naar een nieuwe trainer. Maurice Hartman vertelde het bestuur van de zaterdag-vierdeklasser maandag avond dat hij er per direct mee stopte. „Ik trainde al twee weken met zes, zeven spelers", legde hij uit. „Dat is veel te weinig. Dan kun je nergens naartoe werken." Hartman was sinds december 2010 trainer van Waarde. Hij volgde Joost van de Griek op, die ook al opstapte. „Vorig seizoen zat er wei nig beleving in de groep", aldus Hartman. „Maar nu ging het in de eerste weken van de voorbereiding best aardig. Tijdens de Reimers- gen zijn oude ploeg. Hij verschalk te eerst linksback Jozué Weever en schoot daarna de 2-1 in de korte hoek langs doelman Gilles Berck- moes. Met Sinan Coban als vervan ger van Joey van der Zweep zette Vlissingen daarna nog eens aan. Bouzambou passeerde Berckmoes opnieuw en zag hoe zijn inzet werd binnengegleden door Wee ver (2-2). Hoek kon er weinig te genover stellen, speelde in een te laag tempo, leed veelvuldig balver lies en kreeg in de slotfase de reke ning gepresenteerd. Coban draaide zich handig vrij, Arjan Human (eveneens ex-Hoek) schoof de bal in de verste Hoek: 2-3. In de resterende minuten probeer de Hoek nog de gelijkmaker te for ceren, maar toonde Joan van Bel- zen nog maar eens zijn klasse. Met drie knappe reddingen, op inzet ten van Mille Mendes (2x) en Guillaume Clinckemaillie, hield de doelman zijn ploeg op de been. Dankzij de zege bereikte VC Vlis singen met zeven punten als poule waal Cup wonnen we een wed strijd, dat was geloof ik nog nooit gebeurd. Ik dacht dat we daarmee verder konden, maar in de weken daarna stond ik steeds met een heel klein groepje op het trainings veld. Ik doe dit niet voor niets en heb het bestuur gezegd dat het een duur grapje wordt als ik steeds een man of zes moet trainen." Volgens Hartman zit er geen struc tuur in de club. „Het was slecht ge regeld. Ik had een leider die er vaak niet was. Daardoor moest ik veel zaken zelf regelen. Op donder dagavond was het telkens schra pen geblazen om twaalf spelers bij elkaar te krijgen. Daar pas ik voor." Zonder Hartman werkte Waarde gisteravond het laatste bekerduel af Na nederlagen tegen Vivoo winnaar de volgende ronde van de districtsbeker. Hoek bekert als nummer twee ook verder en be gint de competitie zaterdag met de thuiswedstrijd tegen ASWH. VC Vlissingen staat een dag later op ei gen veld opnieuw tegenover Ter- neuzen. Goes-WC'68 6-0 (0-0): Een wed strijd met twee gezichten. Zomer avondvoetbal voor de rust, een in hoog tempo spelend Goes na de hervatting. Ondanks gezapig spel kreeg Goes in de eerste helft van het door Cor Bos prima geleide duel ook al goede kansen. Prima keeperswerk en gebrek aan scherp te in de afwerking waren debet aan de o-o-ruststand. In de tweede helft kwam Goes op toeren en draaide de poulewin naar als een tierelier. Invaller Yves Nyemb tekende binnen vijf minu ten voor een 2-o-voorsprong. Daar na liep Goes door doelpunten van Ignacio Missaine, Yannick van As, Kyle Doesburg en Robin de Pagter uit naar een ruime 6-o-eindstand. (0-4) en WW'67 (3-2) volgde een afstraffing tegen long Ambon: 15-2. De ploeg uit Middelburg leid de bij rust met 6-2 en bereikte de volgende ronde. Robbie van Iwaar- den scoorde voor rust een hattrick en nam in de tweede helft twee treffers voor zijn rekening. De ove rige doelpunten waren van Zico Tomasoa (4x), Tjaka Pentury (3x), Martin Waisapy, (oao Tomasoa en Yannik Taniwel (allen tx). De thuisploeg speelde in het laatste kwartier met negen man, omdat er reeds drie keer was gewisseld en spelers geblesseerd uitvielen. Voor Waarde, waar gisteren nie mand beschikbaar was om com mentaar te geven op het vertrek van Hartman, scoorden Mark Scheele en Corné van Liere. De deelnemers aan de Vlissingse Zeezwemrace gaan te water. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - De Vlissingse Zee zwemrace is gisteravond gewon nen door Angelo de Meyer. De achttienjarige Belg uit Overslag haalde het op het Badstrand van Koen Florijn uit Dordrecht. Beide zwemmers kwamen op de zeemijl (over 1852 meter) ongeveer gelijktijdig uit het water. De Meyer was in de sprint van dertig meter over het rulle zand naar de finish aanzienlijk sneller dan Florijn. Zijn winnende tijd bedroeg 21.41 minuten, zes seconden sneller dan zijn directe concurrent. Diego de Meyer, de jongere broer van Ange lo, eiste de derde plaats voor zich op. Hij was hiermee meteen ook de snelste deelnemer bij de jeugd. Desirée Emmen (Dongen) pakte de overwinning bij de vrouwen. Haar tijd bedroeg 22.28 minuten, goed voor de derde plaats overall. Amy van Lier (Dongen) eindigde op de tweede plaats. Manon Kloos terman (Kapelle) en Larissa Jansen (Goes) waren op een gedeelde der de plaats de beste Zeeuwse deel neemsters. Op de 1000 meter ging de hoogste eer naar Demi van der Werf uit Vlissingen. Lisa Davidse (Middel burg) won op de 500 meter. In to taal waren er 67 deelnemers in door de Stichting Zwemmen door Walcheren gehouden wedstrijd. Zoals gebruikelijk zwommen zij voor het goede doel, te weten de stichting ALS Nederland. Die zet zich in voor de bestrijding van ALS, een dodelijke spier-/zenuw- ziekte. De wedstrijd ter hoogte van het Badstand was de laatste Walcherse zeezwemtocht in een reeks van vier. De Belg Frederik Dormaels uit Adegem eiste de overwinnin gen voor zich op in de wedstrijden Oostkapelle-Domburg en Dis- hoek-Zoutelande, beide over vier kilometer. Angelo de Meyer behaal de hierin telkens de tweede plaats. De zwemmer van De Bruinvis uit Sas van Gent overkwam dit ook in de tocht van Westkapelle naar Zoutelande. Daarin ging de zege naar Koen Florijn. Desirée Emmen was bij de vrou wen de allersterkste in de wedstrij den Dishoek-Zoutelande en West- kapelle-Zoutelande, terwijl Maya Kingma uit Breda in de race tus sen Oostkapelle en Domburg als eerste de finish bereikte. Door zijn goede klassering won Angelo de Meyer het eindklasse ment van de vier Walcherse zee zwemtochten. Koen Florijn legde beslag op de tweede plaats, terwijl de derde plaats een prooi werd voor Vincent Keijmel uit Breskens. Bij de vrouwen legde Desirée Em men beslag op die titel. Aanvanke lijk zou dit jaar ook de eerste Zee slag om Walcheren worden ge zwommen, een estafettetocht van dertig kilometer rond de Walcher se kust tussen een Zeeuws en Zuid-Hollands team. De weersom standigheden gooiden echter roet in het eten. Twee keer werd de wedstrijd afgelast vanwege de som bere voorspellingen. De organisatie hoopt dat het eve nement volgend jaar wel doorgang zal vinden. WAtiCNIüS Wi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33