WK is een toetje v< David tegen Goliath, maar da 301 sport Drama voor zieke Roeland Lievens Mario Been: blij dat ik weer aan de slag ga jan van Halst gaat FC Twente verlaten Transfer Tim Matavz naar PSV ketst af Inline-skaters breken geen potten op WK EK KWALIFICATIE Het Nederlands elftal speelt als aanvoerder van de Fifaranking tegen de nummer allerlaatst. San Marino staat op de 203e plaats. woensdag 31 augustus 2011 GENK - Mario Been is gelukkig met zijn rentree op de Europese vel den. De Rotterdammer reageerde op de website van zijn manage mentbureau Sport Promotion ver heugd op zijn aanstelling als trai ner van Racing Genk. „Ik ben blij dat ik weer aan de slag ga. Ik weet waar ik aan begin en ik kijk ernaar uit", zei Been, die een zware klus te wachten staat. Genk is matig begonnen aan de competi tie en treft in de Champions Lea gue grootmachten Chelsea, Valen cia en Bayer Leverkusen. „Ik zie het als een schitterend podium om op te acteren." De onderhandelingen verliepen soepel volgens de dit seizoen bij Feyenoord opgestapte oefenmees- ter. „Zondag ben ik met zaakwaar nemer Rob Jansen voor de eerste keer aan tafel geschoven met de mensen van Genk. Daar heb ik een zeer plezierig en positief ge voel aan overgehouden. Nu is het akkoord bereikt." De filosofie en recente prestaties van Genk spre ken Been aan. „Ze streven elk sei zoen naar het hoogst haalbare en zo hoort het ook. Bovendien zijn er prestaties geleverd die passen in het beeld van een topclub." ENSCHEDE Jan van Halst vertrekt per 1 decem ber als manager algemene zaken van FC Twente. Dat maakte de En- schedese club gisteren bekend. De oud-profvoetballer vindt het tijr voor een nieuwe uitdaging. Va 1 Halst speelde in zijn actieve car rière 224 wedstrijden voor Twente. Hij werkte sinds 2003 op de kanto ren van de Tukkers. Van Halst is de laatste maanden geregeld in ver band gebracht met de functie van algemeen directeur bij Ajax. GRONINGEN Tim Matavz maakt het seizoen af bij FC Groningen. Algemeen direc teur Hans Nijland liet gisteren we ten dat de transfer van de Sloveen se spits naar PSV is afgeblazen. „Het gat tussen vraag een aanbod was zeker overbrugbaar, maar gaf de raad van commissarissen van PSV geen toestemming om de transfer af te ronden", aldus Nij land. Hans van Breukelen, lid van de rvc van PSV, bestrijdt dit. „On zin, wij hebben niks met de dage lijkse gang van zaken te maken." YEOSU De Nederlandse inline-skaters heb ben gisteren bij het WK in de Zuid-Koreaanse stad Yeosu, waar ook Niels Mesu uit Middelburg zijn opwachting maakt,- geen indruk ge maakt. Michel Mulder eindigde in de finale van de 300 meter tijdrit als twaalfde en laatste, terwijl de oranjerijders ook bij de punten- koers buiten de top tien eindigden. De wereldtitel bij de puntenkoers ging naar de Belg Bart Swings. Op de 300 meter ging het goud naar de Colombiaan Pedro Causil. door Wilko Voordouw BLED - De Olympische Spelen zijn heel ver weg voor roeier Roeland Lievens. De lichte vier-zonder heeft op het WK in het Sloveense Bied namelijk niet de halve finales gehaald. De Oranje-boot bleef gis teren steken in de herkansingen. Een derde plaats was niet genoeg. Roeland Lievens, afkomstig uit IJ- zendijke, kon niet eens in actie ko men tijdens de herkansingen. Hij had zondagavond in zijn hotel een voedselvergiftiging opgelopen en was niet fit genoeg om te racen. Hij werd vervangen door Joeri Bruschinski, die in Bied ook in de lichte twee zit. De lichte vier-zonder heeft het he le seizoen al te kampen met tegen slag. Lievens kampte bijvoorbeeld met een schouderblessure. Van het ambitieuze kwartet is alleen Vincent Muda dit jaar zonder fysie ke problemen doorgekomen. Tij dens het WK werkten ze zondag op de openingsdag voor de eerste keer dit seizoen weer gezamenlijk een wedstrijd af Door hinderlijke golfslag, veroorzaakt door meeva rende motorbootjes van de pers en organisatie, zat er in die race niet meer in dan de derde plaats. Vandaar dat men doorverwezen werd naar de herkansingen. In Bied worden elf van de veertien startbewijzen vdor Londen ver deeld. Daar grijpt de lichte vier- zonder nu naast. De laatste drie tickets worden volgend jaar ver deeld bij roeiwedstrijden in het Zwitserse Luzern. Lievens en zijn drie teamgenoten staan nu dus voor een loodzware opgave. In 2008 miste Lievens de Spelen al. Toen had de boot zich wel ge plaatst, maar werd de Zeeuws-Vla ming op het laatste moment gepas seerd door de bondscoach. DAEGU - Het klinkt misschien on eerbiedig, maar voor Dafne Schip pers is de WK atletiek in Daegu een toetje. Een heerlijke, zoete af sluiting van een seizoen dat bol stond van de ene na de andere gro te sprong voorwaarts. De negen tienjarige meerkampster werd Eu ropees jeugdkampioene op de ze venkamp - de door haarzelf aange wezen hoofdschotel van haar sei zoen. Ze mocht voor het eerst in het mekka van de zevenkamp, het Oostenrijkse Götzis, uitkomen en realiseerde daar meteen haar olym pische nominatie. Verder strooide ze met persoonlijke records op de 100 en 200 meter. „Tja, soms stond ik er zelf ook wel een beetje van te kijken", zegt ze na een training met het 4x100 me ter estafetteteam. De zevenkamp ster is na haar fenomenale 11,19 se conden - de derde tijd ooit gelo pen door een Nederlandse op de 100 meter - de absolute kopvrouw geworden van dat team. Dat moet bij sommige van de 'beroepssprint sters' toch een beetje pijn hebben gedaan: geen enkele sprintster kon aan de individuele minima voor Daegu voldoen. Schippers deed het wel. Zoals ze zich ook individueel kwa lificeerde voor de 200 meter, die voor morgen en vrijdag op het pro gramma staat - en haar eerste wed strijd op WK-niveau bij de volwas senen. Pikant: Ze doet slechts één j keer per week een sprinttraining. „Want ik ben en blijf meerkamp ster", zo luidt haar mantra. De WK-zevenkamp heeft ze doel bewust laten schieten. Want drie volledige meerkampen in een jaar: dat is voor een pas negentienjarige atlete met een licht kwakkelende rechterknie wat veel van het goe de. Dus koos ze het programma 200 meter en 4x100 meter. Toch Je kunt veel zeggen over de keeperstrainer van San Marino, maar niet dat hij saaie oefenstof heeft. Als hij zijn dag heeft mag Marco Ragini graag een grote em mer met tennisballen op de rand van het strafschopgebied zetten, om vervolgens een Andy Rod- dick-achtige service op het doel af te vuren. Vang je zo'n raketbal, zo is zijn filosofie, dan heb je als doel man weer wat progressie gemaakt. Die doelman, Aldo Junior Simonci- ni, kan niet genoeg training krij gen, en dat is zacht uitgedrukt. De 24-jarige keeper van Cesena, een van de twee niet-amateurs in de selectie van San Marino, kwam er al heel snel hardhandig achter wat het betekent om het doel te verdedigen van een kabouterland. In een van zijn eerste interlands, tegen Duitsland in september 2006, leek het alsof hij voor het vuurpeloton stond: 0-13. En als Oranje vrijdag in Eindhoven mee dogenloos is, moet hij opnieuw het ergste vrezen. Nederland-San Marino wordt een bizarre confrontatie, een strijd tus sen uitersten, Goliath tegen David. De reus tegen de herdersjongen, maar dan een herdersjongen zon der dodelijke steen. Nederland is sinds kort de trotse nummer één van de wereld, San Marino is al ja ren de nummer 203 en laatst. Het Madurodam van de Apennijnen (31.000 inwoners) speelde 107 in terlands sinds de aansluiting bij de Klaas-Jan Huntelaar (links) en Wesley Sneijder rusten even uit tijdens de training van het Nederlands elftal in Kat Fifa in 1990. Doelsaldo: 17-456. De EK-kwalificatieduel met San Marino, de nummer allerlaatst van de Fifaranking. door Roel Wiche enige overwinning in de historie (1-0 tegen Liechtenstein, 2004) DEN HAAG - De nummer één van werd tot diep in de nacht gevierd, de wereld contra de nummer Met grote regelmaat laait de discus- laatst. Nederland-San Marino sie op waarom deze dwergstaten wordt vrijdag een botsing tussen uitersten. Niet voor het eetst zal de discussie oplaaien of kabouter- landen wat te zoeken hebben tus sen de gevestigde orde. worden getolereerd tussen de ge vestigde voetballanden. De Fifa beroept zich op het stand punt dat elk lid gelijke rechten heeft, of het nu Rusland is (zeven tien miljoen vierkante kilometer) of San Marino (61 vierkante kilo meter). Ook een jochie uit Vanua tu, Amerikaans Samoa of Andorra mag de droom koesteren, hoe mi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30