Q zeeland 127 is kwestie van oefening Mooier met Eigen Wijs Landschap Meer nodig om zoutlek te stoppen woensdag 31 augustus 2011 procent van het lichaamsgewicht is de maximale gewichtslimiet voor een rugzak, blijkt uit onderzoek. Joren Mondeel torst 12,6 procent van zijn lichaams gewicht, maar heeft wel de ideale rugzak. Evie van der Graaf. Weegt: 48,3. Torst: 4,80 kilo. Score: 9,93. In orde dus. Lotte van der Sluis. Weegt: 56,5. Torst: 6,60 kilo. Score: 11,7 Hmm. hoog mogelijk, in ieder geval bo ven de heupen. Er zijn rugzakken die ook een compartiment op de buik hebben. Het gewicht wordt op die manier zo goed mogelijk verdeeld over het Tichaam. Een al ternatiefis de rugzak met borst- of buikband, zoals ook backpackers hem wel dragen om meer gewicht aan te kunnen. Op het schoolplein bij het Goese Lyceum in Goes komen ze dins dag, de eerste 'gewone' schooldag, allemaal voorbij. Buitenmodel handtassen (fout, erg fout!) schou dertassen met de band schuin over de borst (niet symmetrisch belast), nonchalant afhangende rugzakken (bijna goed), en zo waar: eentje die een hoog gedra gen rugzak mét borstband heeft. Een proef op de som maakt al snel duidelijk dat het in Zeeland welis waar niet zo slecht gesteld lijkt te MIDDELBURG - Aanvullende maatre gelen zijn nodig om te voorkomen zout water uit het opnieuw zout te maken Volkerak-Zoommeer naar het zoete Hollandsch Diep-Haringvliet lekt. Nieuwe berekeningen hebben te zien gegeven dat de eerder beke ken aanpak van die zoutlek tijdens langdurig droge perioden niet kan voorkomen dat het zoutgehalte bij de waterinnamepunten in het Hol landsch Diep-Haringvliet te hoog wordt. Voorkomen van de uitstroom van zout water bij de Volkeraksluizen is een belangrijke randvoorwaarde om hat Volkerak-Zoommeer weer zout te maken. Op basis van uitge voerde studies, waaronder een praktijkproef in de Stevinsluis in de Afsluitdijk, blijkt die zoutlek door een combinatie van maatrege len te kunnen worden voorko men. Die combinatie bestaat uit luchtbellenschermen aan beide zij den van de sluiskolk, een drempel aan de kant van het Hollandsch Diep en lekkende ebdeuren. Dat brengt de hoeveelheid zout die vanuit de sluizen op het zoete Hol landsch Diep-Haringvliet komt tot een aanvaardbare mate terug. Bij nader inzien geldt dat evenwel niet voor langdurig droge perio den. De aanleg van een diepe put, die als zoutvang fungeert, kan waarschijnlijk soelaas bieden. Het aanvullende onderzoek richt zich daar op. Marie Stolk. Weegt 56,4 kilo, torst 9,80 kilo. Ofwel: 17,4 procent van haar lichaamsgewicht. Dat wordt sjouwen! foto's Ronald den Dekker zijn als bij onze zuiderburen, maar toch zitten er een paar scholieren in de gevarenzone. Marie Stolk, die 17,4 procent van haar gewicht rondsjouwt in een - het moet gezegd - wél erg mooie schoudertas: „Ik heb tot het acht ste uur. Dat zijn veel boeken." "Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg d.d. 24 mei 2011 is de heer mr. Evert Johan Wemes, notaris verbonden aan Wemes Weber Schei- berlich notarissen, kantoorhoudende te 3841 DK Harderwijk,Minder- broederslaan 1benoemd tot veref fenaar over de nalatenschap van mevrouw Adriana Janna de Zwart- Dieleman, op 19 juli 2010 te Terneuzen overleden, geboren te Hoek, gemeente Terneuzen op 18 mei 1924, laatste adres 4536 BN Terneuzen, Chopinlaan 20. Eventuele schuldeisers in gemelde nalatenschap worden bij deze opge roepen hun vorderingen tot uiterlijk 30 september 2011 in te dienen bij voormelde vereffenaar. door Edith Ramakers Eigen Wijs Landschap is afge sloten met enkele aanspre kende resultaten waar Zeeuwen én toeristen van kunnen profiteren. De deelnemers aan het project van de stichting land schapsbeheer Zeeland (SLZ) heb ben geprobeerd om hun eigen om geving leefbaarder en groener te maken. „En een ander doel van dit project was om sociale processen in de buurt op gang te brengen of te onderhouden", zegt Peter van der Vliet, projectleider SLZ van Ei gen Wijs Landschap. „We hebben ook samengewerkt met gemeen ten en IVN." In 12 Zeeuwse kernen zijn plan nen ontwikkeld. In Ovezande wordt een Travalje opgebouwd op de plek waar ooit dit werktuig van de hoefsmid stond. De geschiede nis mag niet vergeten worden en dat gold ook voor de Rooms-Ka- tholieke 'schuilkerk', in de volks mond de Tempel. Ovezande heeft deze schuilkerk weer op de kaart gezet. De dorpsraad van Water landkerkje blies de legende van de zeemeermin Hildegonda nieuw le ven in. „Er moest een standbeeld van Hildegonda komen. Wij heb ben haar in België gevonden', zegt Johan Faes. Andere aansprekende ideeën zijn bedacht en uitgevoerd in Oostka- pelle, Serooskerke (W), Grijpsker- ke, Ritthem, Oostburg, Aarden burg, Nieuwvliet, Baarland, 's-Heer Abtskerke en Nieuwdorp „Het aardige van dit project voor mij als deelneemster was dat ik als niet-Serooskerkse een nog voor mij onbekende geschiedenis van Serooskerke heb meegekregen", zegt Nel Ton, die met de Seroosker- kenaren Jaap Passenier en Bram Francke meewerkte aan de tot standkoming van 'het nieuwe om metje'. „AI wandelend krijg je een deel van de geschiedenis van Serooskerke mee. Ook voor toeris ten is het erg leuk om zo'n acht ki lometer te wandelen." Bram Francke heeft nog een wens: verbindt de (streek)wandelingen onderling met elkaar. „De wandel liefhebbers kunnen dan van het ene ommetje overstappen op het andere." Dat zal gebeuren, verze kert Sylvia Tuinder van de SLZ. Veel (land)wegen staan al ingete kend op wandelkaarten. Het is nu nog wachten op de laatste stap. In Oostkapelle is 't Wachtertje (voormalige toegangspoortje van de kerk) gerestaureerd. Het wordt ingericht als (digitaal) toeristisch informatiecentrum. In Aardenburg werd een aardappel kelder ontdekt, die aan de wandel route lag. Bij nader onderzoek ech- ter bleek het geen aardappelkelder maar een grafkelder van een voor name familie te zijn. De grafkelder is inmiddels gerestaureerd. Per kern was gemiddeld 9000 euro be schikbaar. Ommetje, hof Welgelegen Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27