Schooltas sjouwen 261 zeeland ZO&JBtRlfO J _L Vooral de brugpiepers hebben het moeilijk, deze week. Die zware schooltassen, daar moeten de spieren nog even aan wennen. Verdachte van moord Breskens blijft in de cel Ook zij hebben deze schitterende fiets gewonnen! rff PZC i 1 1 3 van vorige week: ZATERDAG OPEN HUIS Zaterdag 27 augustus is de laatste zomerkrant verschenen. Bovenstaand dus de laatste prijswinnaars van onze zomerfoto actie! EP ZWARE SCHOOLTASSEN door Ondine van der Vleuten BRESKENS - Het Openbaar Ministe rie heeft het voorarrest van de ver dachte van de moord op Bianca Nieuwenburg verlengd. De 47-jari- ge inwoner van Breskens, die zijn ex-partner zaterdag zou hebben omgebracht in haar woning aan de Banckertlaan, verschijnt dins dag voor het eerst voor de rechter. De gemeente Sluis en hulpdien sten praten bewoners van de Ban ckertlaan en Crijnssenlaan van avond bij over de achtergronden van het incident. Dat gebeurt om 18.45 uur in gebouw De Uitkomst, voorafgaand aan een informatie avond voor ouders van de obs Breskens en de peuterspeelzaal. Jan Lauret uit Middelburg Zo nu en dan krijgen ze er een binnen bij de praktijk voor kinderfy- siotherapie in Middel burg: kinderen die ge bukt gaan onder hun zware school tas. Bij een deel van die kinderen is de draagkracht minder door een ziek te. „Ze hebben een iets lagere basis spanning, zijn wat slapper in hun houding, hebben erg soepele ge wrichtsbanden", legt fysiotherapeut Robert van der Hilst uit. Maar dan is er ook nog die andere - groeiende - groep kinderen, waar niet een ziek te maar een gebrek aan lichaamsbe weging de oorzaak is van de lage be lastbaarheid. „Kinderen die sporten, hebben veel minder last van het ge wicht van zo'n schooltas dan kinde ren die veel achter de pc zitten, ga- men en tv kijken. Als je ziet hoeveel tijd kinderen inactief of passief doorbrengen, schrik je wel", zegt Van der Hilst. Pubers zitten in een groeispurt. Daarbij gaat de groei van het skelet harder dan die van de spieren. „Het is eigenlijk idioot dat juist de brug piepers, van een jaar of 12,13, met de zwaarste tassen sjouwen, je ziet dat de tassen in de tweede klas al heel wat minder gevuld zijn. Die kinderen hebben door dat je een deel in je kluis moet laten liggen. En kijk eens op een universiteit: daar wordt nóg minder meege sjouwd." Hij krijgt brugpiepers met pijn in de schouders, pijn in de rug van het sjouwen. Spierpijn die hen uit hun slaap houdt. „Wat wij dan doen is oefenen, met elastieken banden. En dan neemt hun spierkracht en be lastbaarheid snel toe." Hij wijst naar landen als Afrika, waar kinderen grote lasten op hun hoofd torsen. „Dat gaat ook niet van de ene op de andere dag. Het is een kwestie van oefenen. Ons lijf kan zich geweldig aanpassen, maar je moet je lichaam er wel de gelegen heid voor geven." Maroussia van Traa. Weegt: 61,4 kilo. Torst: 4,75 kilo. Score: 7,7, ruim on der het maximum van 10 procent LG. Opstekertje voor Maroussia. Onderzoekers hebben berekend dat een schooltas maximaal 10 procent van het li chaamsgewicht (LW) mag bedra gen. Op scholen in Vlaanderen droeg 1 op de 10 scholieren echter meer dan 20 procent van zijn ei gen lichaamsgewicht. De onderzoekers kwamen met een reeks aanbevelingen. Ten eerste: probeer zoveel mogelijk boeken in je kluisje te laten liggen. Ten tweede: draag altijd zo symme trisch mogelijk. Een rugzak heeft dus de voorkeur. Draag die zo woensdag 31 augustus 2011 Georgia Pluijm uit Hulst Daphne Hagens uit Middelburg Toon Lijkema uitVlissingen Marianne Lindenberg uit Vlissingen NOG SLECHTS 2 TE KOOP! AANSTAANDE €10.000 STARTERS- SUBSIDIE* de starterssubsidic www.woneninwissenkerke.nl DE KORENMOLEN Vanaf 149.950,- v.o.n* Ontwikkeling: Verkoop:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26