'Recreatiesector moet geboden kans grijpen' /Ojj metten At bloemetjes buiten Zaterdag 3 september zeeland 125 Forse besparing op verbetering riool Mosselrock biedt breed programma GroenRiJK<£ Isoleren en besparen doet u met Logus! TOERISME Gemeente schept slechts voorwaarden, zegt wethouder Samen Vrijwillig Markt in Middelburgse wijken Zorg over winnen van schaliegas °)i SfèMI fli. fECIAALZAAK Groen Rijk Middelburg woensdag 31 augustus 2011 W uQgus Duurzaam verbouwen! logusgoes.nl Goes: Albert Joachimikade 33. T 0113 - 21 54 01 door Maurits Sep vlissingen - Ambities heeft Vlis- singen genoeg om het toerisme in de stad een stevige duw in de goe de richting te geven. Maar het hangt vooral van de recreatieon dernemers af of de plannen luk ken, waarschuwt wethouder Rob van Dooren (LPV). „Tachtig tot negentig procent van de actiepunten is afhankelijk van het bedrijfsleven", zei Van Dooren gisteren bij de behandeling van de nota toerisme 2011-2014 in de com missie ruimte. „De overheid maakt ontwikkelingen mogelijk, schept de voorwaarden. Maar het zijn de ondernemers die het ver volgens moeten doen." Uitzondering is een cruiseterminal in de Buitenhaven. Ondernemers hebben daar plannen voor en de gemeente is daarover zo enthou siast, dat ze daar ook financieel veel voor over heeft. De wethouder benadrukte de rol van 'de markt' als antwoord op al lerlei verzoeken van commissiele den om meer toeristische ontwik kelingen mogelijk te maken. Zoals camperplaatsen. Daarom wordt al jarenlang door diverse partijen ge zeurd, maar het college loopt er niet zo hard voor. „Meer doen dan de criteria aangeven, kunnen wij niet. De markt moet het oppik ken", herhaalde Van Dooren. De ambities zijn simpel samen te vatten: meer toeristen, seizoensver lenging, ^wa..u.ua rat ««.ra, meer watersport. Met deze ambi ties lijkt de gemeenteraad goed te kunnen leven. Meer moeite heb ben enkele partijen met de wijze waarop sommige ondernemers de toeristenbelasting doorberekenen. De gemeente heeft het tarief vast gesteld op 85 eurocent per per soon per nacht, maar sommige on dernemers zouden een veelvoud daarvan op de rekening zetten. Dat is schadelijk voor het imago van Vlissingen, omdat de gemeen te daardoor duurder lijkt dan ze is, klaagden bijvoorbeeld SP en D66. Van Dooren zei daar niks aan te kunnen doen. „Wij stellen het ta rief vast, de ondernemer bepaalt wat hij op de rekening zet." middelburg - Voor vrijwilligers en organisaties die mensen zoeken wordt zaterdag de Samen Vrijwil lig Markt gehouden in verschillen de wijken van Middelburg. Samen Vrijwillig is een onderdeel van de Stichting Welzijn Middel burg. De vrijwilligersmarkt wordt elk jaar gehouden en is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar interessant en uitdagend vrijwilli gerswerk. Tijdens de markt zijn or ganisaties aanwezig zoals Resto Van Harte, de Zonnebloem en het Wereld Natuurfonds. De markt wordt gehouden van 11.00 uur tot 15.00 uur op de volgende locaties: Grandcafé 'Getij' aan de Ooster- scheldestraat 18 A, Grandcafé 'Pa let' aan de J. van Reigersbergstraat 2, Grandcafé 'Willem' aam de Oranjelaan 19 en Winkelcentrum Dauwendaele. Wie niet naar de markt kan komen maar toch geïnteresseerd is, kan te recht op de websites www.samenvrij- willig.nl (volwassenen) en www. vrij- willigerswerkvoorjou.nl (jongeren). goes - Waterschap Scheldestro- men en de gemeente Borsele heb ben door intensieve samenwer king ruim 1,3 miljoen euro be spaard op het verbeteren van de werking van de riolering. Met de samenwerking is afgewe ken van de wettelijke afspraken, de zogeheten Basisinspanning Rio lering. Daarin is vastgelegd dat ge meenten verantwoordelijk voor de inzameling van afvalwater en he melwater binnen de bebouwde kom en het waterschap zorg draagt voor het transport naar de zuivering en de zuivering van het afvalwater. Het waterschap is ook verantwoordelijk voor de kwaliteit van het oppervlaktewater. Doel van die in de jaren negentig ge maakte afspraak was om uit ge mengde rioolstelsels de uitstoot van vervuiling naar het oppervlak tewater met de helft te verminde ren. Scheldestromen en Borsele heb ben echter samen gezocht naar een manier om de Basisinspan ning op een doelmatige en duurza me wijze en tegen zo laag mogelij ke maatschappelijke kosten uit te voeren. Dat heeft dus geleid tot een kostenbesparing van 1,3 mil joen euro. Waterschap Scheldestromen heeft ook afspraken met de gemeenten Hulst, Middelburg, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Sluis, Tho- len, Veere en Vlissingen. yerseke - De jubileumaflevering van Mosselrock, twintig jaar jong, valt zaterdag 3 september voor het eerst niet samen met de Yersekse Mosseldag, maar dat mag de pret niet drukken. De organisatoren hebben namelijk veel geld en ener gie gestoken in een gevarieerde li- ne-up en een grote, professionele lichtshow. De metalband Bloodshift opent om 16.00 uur het festival, dat zoals altijd op het parkeerterrein van bungalowpark Kijk Uit in Yerseke wordt gehouden. Op het kleine podium speelt di rect daarna About Today, alterna tieve poprock. Weer terug op het hoofdpodium staat vervolgens Going Dutch, waarna het de beurt is aan Gofish. In de ononderbro ken stroom act beklimt vervolgens Stefan Schill het grote podium, waarna de Baldrick Brothers het gezellig maken op het kleine. A Si lent Express is dan aan de beurt, waarna een aantal bekende Zeeuw se muzikanten in Rock 'n Roll Prophets de avond afsluit, ver sterkt door zanger/gitarist Steve Conté. De toegankelijkheid van Mossel rock is uniek: volop parkeerruimte en gratis entree. Q www.mosselrock.nl i'iimil'ii'ini 1 iimMHiiffi'ui ii'ih—i ii'i'ii 11 inliwn WEBLOGS Alle weblogs van PZC-redacteuren zijn te vinden op www.pzc.nl/blog Hebt u tips voor de redactie over nieuws of reacties op artikelen, stuur die dan naar redactie@pzc.nl sint philipsland - De SP in Tho- len vindt dat de gemeente zich nu al moet uitspreken tegen het win nen van schaliegas op Sint Philips- land. Onlangs werd bekend dat het Engelse bedrijf Hutton Energy een vergunning wil voor proefbo ringen naar schaliegas op Sint Phi- lipsland. Dat gas wordt gewonnen in lagen schalie (een soort natuur steen) in de aardkorst. De winning zou slecht zijn voor het milieu. Bij het boren kan methaan weglek ken. Volgens de SP is voorkomen beter dan genezen. Minister Verha gen van Economische Zaken, die de vergunning moet verlenen, ziet geen reden de proefboringen te gen te houden. De veiligheid is vol gens hem voldoende gewaarborgd. Zet uw foto in een van de albums op www.pzc.nl/foto REPARATIE - VERKOOP INBOUW f Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle huishoudelijke apparaten. AVA INBOUW Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 www.avainbouw.nl Ma. t/mvrij. 10:00 -21:00 uur Za. 09:00 -17:00 uur Zo. 12:00 -17:00 uur In At IX Ifcfcf-t Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25