zeeland 123 verhuizingen in gang ySSSSST* #p f" Middelburgse korpsen verdedigen titels op NK BELLEZA Sportpark Bonedijke De Voorborch in Sportpark Regionale molendag op Walcheren Braderie in Gapinge APPARTEMENTEN VLISSINGEN n. woensdag 31 augustus 2011 W Na het vertrek van de hockeyvereniging, wordt het Sportpark Bonedijke in Vlissingen zodanig onder han den genomen dat het het nieuwe thuis kan worden van korfbalvereniging Seolto uit het Vlissingse Lamme- renburg. Twee nieuwe sporthallen én twee gymzalen krijgt De Voorborch in Middelburg na het vertrek van de hockeyvereniging. De sporthal aan de Nassaulaan wordt gesloopt. De clubs die daar sporten, verhui zen naar De Voorborch. O O O in Cnortnar! hockeyvelden, rechts de atletiekbaan en in het midden, op de voorgrond, het clubgebouw. foto Ruben Oreel dwijnen. Het terrein staat gereser veerd als de vijfde fase van de woonwijk Veersepoort. Op ter mijn zullen daar honderd wonin gen worden gebouwd. Sportpark De Voorborch in de Middelburgse wijk 't Zand onder gaat binnenkort een complete me tamorfose. Er komen twee nieuwe sporthallen en twee nieuwe gym zalen waar overdag de scholenge meenschappen CSW en Nehalen- nia gebruik van zullen maken. Alle sportverenigingen die mo menteel nog aan de Nassaulaan zit ten, verhuizen naar De Voorborch. Daarnaast verhuist mogelijk ook voetbalvereniging Jong Ambon van de Kruitmolenlaan naar De Voorborch. De onderhandelingen daarover zijn nog gaande. Maar liefst achttien zaalsportorga nisaties en vijf verenigingen die ge bruik maken van de buitenvelden zullen dan in januari 2013 samen op De Voorborch zitten. Morgen in de PZC deel 2 in deze se rie. Die gaat over de atletiekclub Dy namica. door Miriam van den Broek Ik zei toch dat het sportpark er zou komen!, zei Theo Jansen afgelopen mei. De voormalige vertegenwoordiger van de Sport raad Vlissingen stond toen in het in aanbouw zijnde clubhuis van Dynamica. lansen was één van de personen die hard voor het sport park hebben geknokt. Niets wilde hij weten van mensen die er een hard hoofd in hadden. Toch was het soms heel twijfelachtig of het sportpark dit jaar open kon gaan. In het eerste plan uit 2004 werd ge sproken over een Sportboulevard. Het plan bevatte naast de hockey velden en atletiekbaan ook een an derhalve kilometer lange route voor skaters, wandelaars en fiet sers en mogelijk een wielerbaan. Er zouden verder 60 recreatiewo ningen, 32 recreatieappartemen ten, 58 hotelappartementen en 96 zorgappartementen komen. Ook was er ruimte voor een revalidatie centrum. Maar de gemeente Vlissingen kampte met geldgebrek en legde het plan voor vier jaar in de kast. Toen het er weer uit kwam, be sloot Vlissingen de woningbouw te schrappen. Maar daardoor werd het plan veel duurder. De gemeente Middelburg voelde er niets voor om dieper in de bui del te tasten omdat Vlissingen zo nodig de woningbouw wilde schrappen. Maar uiteindelijk streek de Middelburgse gemeente raad opzichtig de hand over het hart. Die houding viel in Vlissin gen niet in goede aarde. Terwijl de wethouders de boel susten, wisten de sportverenigingen in maart 2009 nog altijd niet of ze konden verhuizen en hoe duur alles zou worden. De hockeyclub in Middel burg besloot de druk flink op te voeren. In een brief aan de ge meentebesturen gaf ze te kennen niet langer mee te willen werken aan de komst van het Sportpark. Die dreiging werkte. Snel daarna konden de knopen worden doorge hakt. middelburg - De Middelburgse showkorpsen Junior Drumcorps Johan Friso en Juliana Drum 8c Bugle Corps verdedigen op to sep tember hun kampioenstitels op het NK voor showkorpsen in Dor drecht. Johan Friso werd vorig jaar Neder lands kampioen in de jeugdklasse. Het was alweer lang geleden dat het junior drumcorps die prestatie had geleverd. De landstitel voor Juliana was een primeur, het drum 8c bugle corps was in zijn tachtigjarige historie nog nooit kampioen geworden. Aan het Nederlands Kampioen schap op zaterdag 10 september doen zestien korpsen mee. De Middelburgse korpsen verwachten een lastig kampioenschap, omdat de beste korpsen dit jaar erg aan el kaar gewaagd zijn. Zij kunnen daarom wel wat steun gebruiken en roepen belangstellenden op hen te komen steünen. Kaarten voor het Nederlands kampioen schap zijn te koop via de website www.drumcorpsnederland.nl. Behalve de wedstrijden om het Ne derlands Kampioenschap wordt die dag ook een bijzonder optre den gegeven door het Jubal Alum ni Corps uit Dordrecht. Dat is spe ciaal opgericht voor het honderdja rig bestaan van Jubal uit die stad. Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Wij gaan 3 t/m 19 september op vakantie Wij begroeten u graag weer in onze winkel vanaf 20 september. HARDY Bellamypark 38. 4381 CK Vlissingen T 0118-412010 serooskere - T\vint'ig molens ver spreid over heel Walcheren staan zaterdag open voor publiek tijdens de Regionale Molendag. Wethouder [aap Melse van de ge meente Veere zal de molendag offi cieel openen bij molen De Jonge Johannes in Serooskerke. De afdeling Zeeland van het Gilde van Vrijwillige Molenaars en de Vereniging De Zeeuwse Molen houden elk jaar een molendag in een bepaalde Zeeuwse regio. Dit jaar is Walcheren weer aan de beurt. De molens zijn open van xo.oo en 16.00 uur. Een lijst met deelnemende molens is te vinden op de website www.zeeuw- semolens.nl gapinge - In en om de Schotse- hoek in Gapinge is zaterdag van ïo.oo tot 17.00 uur de jaarlijkse bra derie met ongeveer 35 kramen van ondernemers uit de omgeving. De ringrijdersvereniging Gapinge houdt vanaf 11.00 uur haar sjezen- wedstrijd met een groot aantal ver sierde sjezen. De prijsuitreiking is om 17.00 uur. Ook dit jaar zijn er weer een aan tal attracties voor groot en klein, zoals: het vergezicht, een ballen tent voor de kleintjes, grote sjoel bak, schiettent, springkussen, kin- derschmink en een loterij. vraag naar de voorwaarden Aerssens Pateer Dingemanse Makelaars Makelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23