Zeeland PZCL Officier: Overvallers strenger straffen Walcherse stranden niet schoonste WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Quickstep almanak Gloeiende Woensdag 31 augustus 2011 Opening sportpark Vlissingen vormt aftrap serie verhuizingen Vlissingen zet in op meer toeristen en langer seizoen Tip? walcheren@pzc.nl •- - JS O. RECHTBANK Eis 3,5 jaar cel tegen verdachte overval Vlissingse woning door Emile Calon MIDDELBURG - Overvallen op wo ningen moeten strenger bestraft worden, zei officier van justitie G, van der Hofstede gisteren tijdens de strafzaak tegen twee inwoners van Vlissingen die verdacht wor den van betrokkenheid bij de ge wapende overval op een woning aan de Rietkraag in Vlissingen. De officier wees erop dat tot nu toe zulke daders tussen de twee en drie jaar cel krijgen van de Neder landse rechters. Hij eiste tegen een 22-jarige Vlissinger echter een cel straf van 3,5 jaar om op die manier een waarschuwing te geven. De andere verdachte (23) hoeft van de officier niet langer vervolgd te worden. Wat hem betreft wordt deze vrijgesproken omdat de offi cier er nu van overtuigd is dat hij niets met die overval te maken heeft. Maandag 25 oktober vorig jaar overvielen twee jongemannen een woning aan de Rietkraag in Vlis singen. De eigenaar en zijn negen jarig zoontje waren op dat mo ment alleen thuis. De overvallers sloegen de man met een koevoet en bedreigden diens zoontje met een mes en gingen er vandoor met geld en sieraden. Die sieraden zorgden er uiteinde lijk voor dat de politie hen op het spoor kwam. De 22-jarige verkocht namelijk een deel van die sieraden aan een goudopkoper in Vlissin gen die de buit herkende toen de overval aan de orde kwam in Op sporing Verzocht. Volgens de ver dachte verkocht hij die sieraden als vriendendienst voor een ande re verdachte. Hij had hem nog ge vraagd of het om eerlijk verkregen spullen ging, zo verzekerde hij de rechtbank. Raadsman P. Schu- mans wees ook naar de verklaring van collega's van de verdachte die menen dat hij de dag van de over val werkte in een restaurant in Renesse. De officier stelde op zijn beurt dat geen van die collega's ze ker weet of hij die dag daar daad werkelijk werkte. Na de tip van de Vlissingse opko per hield de politie vier jongeman nen aan die, zo dacht het OM aan vankelijk, allemaal op de een of an dere manier betrokken waren bij het misdrijf Of als dader of als he ler. Het proces tegen de derde ver dachte wordt later gevoerd. De vierde moest gisteren achter geslo ten deuren voor de kinderrechter verschijnen. Uitspraak 13 september. ZOUTELANDE - „Mag ik deze dans van u?" Op de Markt in Zouteiande nodigde Olga Com mandeur de senioren gisteren, samen met bur gemeester Rob van der Zwaag (links voor), uit de quickstep met haar te dansen. Daarmee startte een landelijke campagne die 65-plus- sers opwekt in beweging te komen. Dan val len ze niet zo vaak, of kunnen ze de schade van zo'n smak beperken. Dagelijks twee keer een kwartiertje lichtjes bewegen volstaat. Maar de helft van de ouderen voldoet daar niet aan. Jaarlijks belanden daardoor zo'n 72.000 senioren in de lappenmand. Om dat aantal te verminderen worden komende we ken overal in het land dansfeestjes op touw gezet. foto Ruben Oreel ijtZi Tip? redactie@pzc.nl HOEK VAN HOLLAND - Het lukt de Walcherse stranden maar niet hun koppositie te heroveren in de com petitie 'Schoonste Strand'. Veere, dat in 2003 en 2004 nog de rang lijst aanvoerde, en ook weer Vlis singen zijn dit jaar buiten de prij zen gevallen. De andere Zeeuwse kustgemeen- ten daarentegen staan aan de top. Sluis won de gouden wimpel voor het schoonste Nederlandse strand. En Noord-Beveland nestelde zich met Schiermonnikoog op een ge deelde tweede plek. Renesse ging er vandoor met de publieksprijs. Veere mag zich nog wel troosten met de wetenschap als publiekslie veling nummer twee uit de bus te zijn gekomen, nog net voor Sluis. Voor directeur Lukas Fransen van de Stichting Strandexploitatie Wal cheren maakt het allemaal niet veel uit. „Alle Zeeuwse stranden hebben het predikaat 'schoon tot zeer schoon' gekregen. Dat is het hoogst haalbare. Of je dan in de top drie zit of niet, is niet zo rele vant. Het gaat om minimale ver schillen van twee cijfers achter de komma." Van de 28 kustplaatsen waren er overigens maar twee die niet het predikaat 'schoon tot zeer schoon' kregen: Den Helder en Wassenaar. Al met al zijn de Nederlandse stranden nu schoner dan ooit, mel den de inspecteurs van Nederland Schoon. Ambtenaren te Goes zijn recent toe gerust met moderne headsets - ook wel 'oortjes' - voor het handsfree ge bruiken van de 'telefoon. Zo blijven de handen bij het bellen vrij voor de aantekeningen. Of zo. Ook die vijftig jarige collega nam zo'n instrumentje aan. Tot zijn tevredenheid. Hij merk te haast niet dat hij een oortje droeg. Aan het einde van de werkdag moe ten de apparaatjes in de opladers om nieuwe energie te verzamelen voor de volgende werkdag. Maar op een morgen was het oortje van deze colle ga 'kwijt'. Bij de zoektocht werd niks overgeslagen: burelen, ladeblokken, auto, zelfs het thuisfront werd inge schakeld. Tevergeefs. Tot tegen lunchtijd de jongste colle ga glunderend het oortje opdiepte. Uit de koelkast van de kantoorkeu ken. Naast de boterhammetjes van de gebruiker. Die ze weer goed ge bruiken kon. Op zijn gloeiende oren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21