Nieuwe kazerne in Vlissingen Stormloop legt site van volg-me-niet-register plat mEsmaÊÊÊÊmm DEFENSIE Provincie en gemeente praten met ministerie over complex bij oude marinekazerne in Buitenhaven 26 27 KRA5.NL Partijen België praten nu echt In Zeeland valt minste regen Alle stranden van Sluis krijgen een tien voor properheid Nazomer 20° WOENSDAG 31 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 208 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN atletiek heerlijke van seizoen Dafne Schippers 31 Spieren moeten nog wennen aan zware schooltassen en door Maurits Sep VLISSINGEN - De nieuwe kazerne die het ministerie van Defensie in Zeeland wil bouwen, moet in Vlis singen komen. Provincie en ge meente praten met het ministerie over de mogelijkheid om de oude marinekazerne in de Buitenhaven nieuw leven in te blazen. Wethouder Piet Polderman van Vlissingen maakte dat gisteravond bekend. Volgens hem gaat het om een kazerne die in ruimte tien keer zo groot wordt als de huidige en waar ruim duizend mensen gaan werken. „Dat is exclusief de indirecte werkgelegenheid die hier uit voortkomt." Defensie wil een grote kazerne in het midden van het land sluiten en een (goedkopere) nieuwe ope nen in Zeeland, aldus Polderman. „Als provincie en gemeente heb ben wij eensluidend de conclusie getrokken dat die dan in de Buiten haven moet komen. De minister respecteert dat en laat ons een voorstel maken. Dat moet voor no vember klaar zijn." Volgens Polderman spreekt de pro vincie al enkele maanden met het ministerie van Defensie over dit plan. Sinds twee weken is ook de gemeente Vlissingen erbij betrok ken. „Minister Hillen stuurt deze week een brief hierover naar de Tweede Kamer. Hij wil een kazer ne in Zeeland en laat het aan ons over een plaats te kiezen. Uiter- SLUIS - De laatste vuiltjes worden nog snel van het strand verwijderd gisteren in Sluis vóór de prijsuitreiking. Sluis heeft de schoonste stranden van Nederland, maakte de stichting Nederland Schoon gisteren bekend. Noord-Beveland, win naar van vorig jaar, werd tweede. Sluis, vorig jaar nog tweede, won eerder al in 2005, 2006 en 2008. Een jury gaf alle tien strandvakken in West-Zeeuws-Vlaanderen een 10. Het was voor het eerst in de historie van de jaarlijkse verkie- Ontdek de natuur rondom Soestduinen per fiets! U verblijft in het luxe 4-sterren Hilton Royal Pare Soestduinen, naast een 9-holes golfbaan (tegen betaling). Het hotel beschikt o.a. over een Heahhclub en Beauty Salon met binnenzwembad. Nederland beoordeelt dit hotel met een 8. Bezoek ook steden als Amersfoort en Utrecht. Boek nu deze autovakantie! Zie www.kras.nl/51818 waarom zou je meer betalen DEN HAAG - De site van het volg-me-niet-register, youronline- choices, is onbereikbaar wegens 'onverwacht grote belangstelling'. Dat meldde IAB, de brancheorgani satie achter de site, gisteren. Hoe veel mensen de site hebben be zocht, is nog onbekend. Internetge bruikers hebben sinds gisteren de mogelijkheid zelf te bepalen welke adverteerders gegevens verzamelen zing dat een gemeente alleen maar tienen kreeg. Voor het eerst kon dit jaar ook het publiek stem men. Bezoekers van de website nederland- schoon.nl kozen voor het strand bij Renesse. foto Phil Nijhuis/ANP aard moet de Kamer ook nog in stemmen met dit plan. Pas dan we ten we of het doorgaat." De komst van de kazerne naar Vlis singen is dus nog lang niet 'in kan nen en kruiken', zei Polderman. „Maar als het lukt is het een enor me impuls voor de economie en de woningmarkt in Vlissingen en voor die in heel Zeeland." BRUSSEL - De Belgische partijen die samen een regering willen vor men beginnen vandaag met echte onderhandelingen. Het is de eerste keer na de verkiezingen van 2010 dat deze stap wordt gezet. De voor bije anderhalve week namen de acht partijen alle voorstellen van formateur Di Rupo door. Die hoopt dat nu knopen worden doorgehakt, aldus Vlaamse media. VLISSINGEN - Zeeland, met name de kuststrook van Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen, was het droogste plekje van Nederland. Dat is een schrale troost in de zo mer van 2011, die verder te koud, te nat en erg somber was. Niet eer der werden in één week tijd vier waarschuwingen voor extreem weer gegeven. ALja zie ook pagina 2 en 3: einde van V-x meteorologische zomer Die fietsberg moet in Zeeland komen reageer op www.pzc.nl Zie ook pagina's 10 en 11 féagt|ésT'4ö6. Geld meenemen van snelweg is diefstal 68% 32% over hun surfgedrag. Wie geen be hoefte meer heeft aan advertenties van bezochte sites kan deze uitzet ten via het volg-me-niet-register. Via de site 'youronlinechoices' kan de surfer aanklikken welke adver teerders inzage krijgen in zijn web activiteiten. Deze informatie wordt gebruikt om surfers advertenties te bieden die aansluiten bij hun surf- gedrag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1