buitenland 19 Niet zeuren over onze afrekening' Miljarden euro's schade door Qrene Leegstand gevangenis n Oslo Elektrische huurauto in straten van Parijs I? www.marrea.nl LIBIË Vragen over doden in Tripoli Vrouw en kinderen Kaddafi in Algerije 3 OF 5 DAGEN SCHIERMONNIKOOG dinsdag 30 augustus 2011 In de Libische hoofdstad Tri poli worden her en der lij ken gevonden. Rekenen de de rebellen die de stad in handen hebben af met Kad- dafi-aanhangers? door onze correspondent Harald Doornbos Vanuit het centrum van Tripoli ziet de.Middel landse Zee er aantrekke lijk azuurblauw uit. Met 32 graden is het warm. De zon schijnt. Perfect strandweer. Maar er is één probleem. Er drijft een lijk in het water. Een paar rebellen die op de hoogte worden gebracht van de vondst, gaan kijken. Ze heb ben geen idee om wie het gaat of wat er gebeurd is. Op verscheidene plekken in Tripo li worden lijken gevonden. Het ver moeden is dat rebellen - die de stad een paar dagen geleden vero verden op troepen loyaal aan Kad- dafi - bezig zijn met afrekeningen. „Daar ontkom je niet aan", vertelt Muhamin, die bij een controlepost" Wacht loopt. „Vergeet niet dat Kad- dafi ons tijdens al zijn toespraken ratten heeft genoemd die hij zou uitroeien. Dus ja, dan moet je niet zeuren als wij er een paar van hen doodschieten." Voor het ziekenhuis van de wijk Abu Salim liggen in het weekein de bijvoorbeeld zeven doodgescho ten mensen in de bloedhete zon. Het stinkt er verschrikkelijk, over- ALGIERS - De vrouw, twee zoons en een dochter van Kaddafi zijn in buurland Algerije. Dat maakte het Algerijnse ministerie van Buiten landse Zaken gisteren bekend. De nieuwe machthebbers in Libië ei sen hun uitlevering. Volgens een commandant van de nieuwe machthebbers is een andere zoon, Khamis Kaddafi, gisteren gedood tijdens gevechten nabij "Tripoli. Hij is al eens eerder dood verklaard. al zwermen vliegen. In de tuin van het ziekenhuis liggen nog zon 25 lijken in de zon. Huilende me dewerkers van het ziekenhuis ver tellen dat ze geen idee hebben wie de doden zijn. „Overal is bloed, bloed, bloed", schreeuwt Nowreya Gwayder, een vrijwilligster. Volgens een man in de omgeving zijn de slachtoffers voor het zieken huis Kaddafi-soldaten. Nadat de re bellen tijdens het weekeinde het ziekenhuis veroverden, konden de gewonde soldaten nergens meer heen. Het vermoeden is dat ze in hun bedden zijn doodgeschoten. Bewijzen zijn er niet voor. Toch is het niet zo dat iedere Kad- dafi-aanhanger uit de weg wordt geruimd. In Tripoli zijn mensen open over voor hun voorkeur voor Kaddafi. Een eigenaar van een su permarkt: „Ik ben voor Kaddafi. Nou en?" De minister van Justitie van de Nationale Overgangsraad zegt in een reactie dat de rebellen niet uit zijn op wraak. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Bij terugkeer van vakantie mochten de Parijzenaren gisteren een nieuw fenomeen aanschou wen: de eerste stationnetjes voor de toekomstige elektrische auto. Vanaf oktober bieden deze plaats aan de Bluecar, een elektrische au to die tegen een tarief van vijf eu ro per half uur te huur is. De Autolib is het geesteskind van burgervader Bernard Delanoë. Hoewel hij geldt als een socialist met groene geloofsbrieven, gaf Delanoë het contract voor de ex ploitatie aan een intimus van de rechtse president Nicolas Sarkozy. Vincent Bolloré is een Bretonse za kenman in alles wat geld oplevert: transport, reclame, palmboom plantages in Afrika. Hij kwam in opspraak door Sarkozy op zijn pri- véjacht te onderhouden na diens aantreden als president in 2007. Het idee is eenvoudig. De gemeen te bouwt 700 stations voor de Bluecar, in ruil waarvoor de miljar dair twaalf jaar lang elk jaar 750 eu ro per auto in de gemeentekas stort. Er komen 500 bovengrondse station, die elke vier auto's herber gen, en 200 ondergrondse stations voor elk tien wagens. De Bluecars worden geproduceerd door Pininfarina in Italië, dat ooit de Ferrari P4/5 ontwierp. De Blue car kan snel optrekken dankzij de door Bolloré ontwikkelde 'droge batterij'. Experts denken dat hij nauwelijks winst kan maken op het project, omdat de auto's duur in aanschaf zijn en autoverhuurbe drijven zinnen op een goedkoper alternatief Bolloré hoopt dat Auto lib een etalage wordt voor zijn bat terijtechnologie. WASHINGTON - De schade die in de VS is aangericht door de orkaan en later tropische storm Irene kan volgens analisten oplopen tot bijna 5 miljard euro. De totale ge raamde schade bestaat uit bescha digingen door het noodweer, tijde lijke bedrijfssluitingen en de kos ten van opruimwerkzaamheden. Irene heeft direct of indirect zo'n 38 doden veroorzaakt: vijf in het Caraïbische gebied en 32 in het oosten van de VS en waarschijn lijk gisteren nog een in Canada. Ten noordoosten van Montreal, in de Canadese provincie Quebec, werd gisteren een stuk van een weg als gevolg van het noodweer door een watermassa weggeslagen en verdween samen met een auto mobilist in de rivier de Yamaska, berichtten Canadese media. Irene is nog maar een storm, maar heeft in het noordoosten van Ame rika veel schade veroorzaakt. De Republikeinse presidentskandi date Michele Bachmann heeft Ire- ne en de aardbeving aan de Ameri kaanse oostkust als waarschuwing van God bestempeld. Volgens haar wil God duidelijk maken dat Was hington het beleid moet verande ren. Haar woordvoerster zei dat ze dat schertsend had bedoeld. Schiermonnikoog; het kleinst bewoonde Waddeneiland en over weldigend mooi. Even lekker helemaal niks doen en in alle rust genieten van ongerepte natuur, het strand en de zee. Schiermonnikoog is een eiland apart. Met 850 bewoners is de authentieke sfeer op het eiland goed bewaard gebleven. Geen hectiek, geen auto's, maar een ontspannen sfeer waar u de dagelijkse beslommeringen al snel vergeet. Neem de tijd om gewoon een uurtje naar de zee te kijken, wandel door de duinen en geniet van de stilte. Het kost helemaal niets maar de waarde ervan is onbeschrijflijk. Het brengt u tot rust en geeft u weer nieuwe inspiratie en energie. In het enige dorpje van Schiermonnikoog treft u naast enkele restaurants en terrasjes ook een paar leuke boetiekjes. Vergeet niet om even bij Snoepgoed en Lekkers binnen te lopen; een enig echt authentiek snoepwinkeltje met alle snoepjes van vroeger in mooie grote potten. U logeert in het beste hotel van het eiland; 4-sterren hotel Golden Tulip Graaf Bernstorff in het centrum van het dorp. :\\ïp Ir* zie onze website:buitenland Militairen niet bang voor natte broek: trucks gaan kopje onder OSLO - De gevangenis van de Noor se hoofdstad Oslo kampt met on gebruikelijke leegstand. De politie en justitie hebben het veel te druk met het onderzoek naar de terreuraanslagen van 22 juli in Oslo om nog veel andere verdachten voor de rechters te brengen. Dat bevestigde gevangenisdirec teur Stig Meisier Storvik gisteren tegen de Noorse nationale omroep NRK. In de gevangenis staan in middels 25 van de 392 cellen leeg, terwijl er normaal een cellentekort is. Een hoge politiechef meldde dat daders én slachtoffers van onder meer seksueel geweld, moord en doodslag moeten wachten. Veel af delingen zijn de helft van hun mankracht aan het terreuronder zoek kwijt. De politie in Oslo heeft ruim 2.300 mensen in dienst, onder wie bijna 1.700 'ge wone' agenten en 70 antiterreur specialisten. Voor de aanslagen zit Anders Be- hring Breivik als enige verdachte vast. Hij liet een bomauto ontplof fen bij regeringsgebouwen en ver moordde jongeren bij een socialis tische partijbijeenkomst op het ei land Utoya, zo'n 40 minuten rij den van Oslo. Totaal stierven 77 mensen. Supervoordelig overnachten in Golden Tuiip Graaf Bernstorff! Het arrangement: 0 Busvervoer op Schiermonnikoog van de boot naar het hotel en terug 2 of 4 x overnachting 2 of 4 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner op aankomstdag (bij 5 dagen 2 x diner) Koffie bij BernstorffaanZee (beachclub met uitzicht op zee!) Wandel- en fietsroutes Toeristische informatie 3 dagen van 189,00 voor 109,00 t/m 19 december 2011 5 dagen van 349,00 voor 215,00 t/m 19 december 2011 *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag bij aankomst op vrijdag of zaterdag 20,00 p.p.Toeslag bij aankomst in september: 10,00 p.p. Eenpersoonstoeslag 20,00 p.n.Toeristenbelasting: 1,22 p.p.p.n. Reservedngskosten: 7,50 per boeking. Golden Tulip Graaf Bernstorff Is gelegen in het hart van de be schermde dorpskern. Het hotel beschikt over comfortabele kamers en hotelappartementen. Het hotel, restaurant en het terras met de verwarmde veranda, is voor levensgenieters een gewaardeerde plek met informeel gastheerschap, goede service en een verrukkelijke me diterrane keuken. Een verblijf in dit hotel maakt van uw eilandbezoek een onvergetelijke belevenis. Boeken via www.marrea.nl/WEG041 boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9