Ij Thailand... met stip natuurlijk! stipreizen.nl 81 buitenland Turks leger meldt 145 tot 160 PKK-doden Rusland stelt Sojoezvluchten uit Verdachten opgepakt na casinomoorden Schotland vraagt niet om uitlevering Al 530 auto's in vlammen dit jaar Yoshihiko Noda nieuwe premier Japan Tenor Licitra in ziekenhuis na ongeval Op weg naar huis Ophef over uitspraken Duitse minister dinsdag 30 augustus 2011 ANKARA Het Turkse leger zegt bij luchtaan vallen op doelen van Koerdische re bellen in het noorden van Irak tus sen de 145 en 160 PKK-strijders te hebben gedood. De operaties wer den uitgevoerd tussen 17 en 22 au gustus, aldus het leger. Het offen sief werd ingezet nadat soldaten en een burgerwacht waren gedood bij een aanval van PKK-rebellen. MOSKOU Rusland heeft twee vluchten met de Sojoezraket uitgesteld na een on geluk vorige week. Drie beman ningsleden van het internationale ruimtestation ISS keren volgende maand later dan gepland terug. De lancering van nieuwe bewoners wordt opgeschort van september tot oktober. Een Sojoez ging vorige week na de lancering verloren. MEXICO STAD De Mexicaanse politie heeft vijf verdachten opgepakt wegens de aanval vorige week op een casino in de stad Monterrey. Bij die aanval kwamen 52 mensen om het leven. De verdachten zouden lid zijn van drugskartel Zetas. De Mexicaanse justitie had vrijdag een beloning van 30 miljoen pesos (1,7 miljoen euro) uitgeloofd voor informatie. EDINBURGH Schotland zal Libië niet vragen om uitlevering van de man die is ver oordeeld voor de aanslag in 1988 op een Amerikaans passagiersvlieg tuig boven Lockerbie. Dat zei de Schotse premier Salmond gisteren. Schotland liet Abdel Basset al-Me- grahi twee jaar geleden vrij omdat hij ziek zou zijn. CNN meldde zon dag dat Megrahi in coma ligt. BERLIJN In het Duitse Berlijn zijn dit jaar al 530 auto's in brand gesteken. Het gaat veelom naapers van politieke extremisten, aldus de politie. Zo'n 156 wagens zijn aangestoken van wege politieke motieven, waarbij 93 andere auto's schade opliepen. Naapers en verzekeringsfraudeurs staken 226 auto's in brand, waarbij 55 andere wagens zijn beschadigd. TOKIO De regerende Democratische Partij (DJP) in Japan heeft minister van Financiën Yoshihiko Noda (54) gis teren tot nieuwe partijleider geko zen. Dat betekent dat hij Naoto Kan, die vrijdag zijn aftreden be kendmaakte, als premier opvolgt. Kan stapte op vanwege kritiek op diens leiderschap tijdens de ramp met de Fukushima-kerncentrale. CATANIA - De Italiaanse tenor Salva- tore Licitra, die wordt gezien als de artistieke opvolger van wijlen Luciano Pavarotti, is in zorgwek kende toestand opgenomen in het ziekenhuis. Hij heeft; hoofdwon den opgelopen toen hij ten val kwam met zijn scooter in Ragusa op het eiland Sicilië. De operate nor droeg daarbij geen helm. De 43-jarige Licitra werd per helikop ter overgevlogen naar een zieken huis in Catania. Zijn vriendin zat ook op de scooter, maar raakte niet gewond, aldus publicist Peter Dingens gisteren. DHAKA - Moslims in Bangladesh ke ren op overvolle ferry's terug naar huis voor het vieren van het Suiker feest, dat volgt op de vastenmaand. Voor een deel van de moslims was gisteren de laatste dag van de rama dan, anderen vasten ook vandaag nog. Het Suikerfeest wordt onder meer gevierd met een bezoek aan de moskee, familiebezoek en vele lekkernijen. foto Pavel Rahman/AP a az/ng THAILAND Always Amazes You rs. p«r tamer excl. Calamiteitenfonds/reservtringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden .of bel met 020 - 66 22 222 BERLIJN - De toekomst van de Duit se minister van Buitenlandse Za ken, Guido Westerwelle, hangt aan een zijden draadje. De minis ter kreeg een lading kritiek van Na- vo-landen, omdat hij zei dat de Li bische ex-leider Kaddafi vooral is verdreven door sancties, niet zo zeer door Navo-acties. Zijn eigen li berale partij FDP nam snel afstand van zijn opmerking, evenals bondskanselier Angela Merkel. Westerwelle betoonde zondag en gisteren alsnog zijn respect voor de Navo-bondgenoten. Dat leidde ertoe dat zijn eigen par tij besloot hem voorlopig te steu nen. Intern worden al namen ge noemd van mogelijke opvolgers, onder wie Europarlementslid Alexander Graf LambsdorfF (44) en onderminister Werner Hoyer (59). Berichten dat hij snel zou af treden, noemde hij gisteren een verzinsel. De woordvoerder van bondskanselier Angela Merkel zei dat de bondskanselier en Wester welle 'vol vertrouwen mét elkaar samenwerken'. De Groenen eisten gisteren toch vast het aftreden van Westerwelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8