binnenland 17 Hamsters krijgen ruimte *°p' Moeite met lopen? 399,- n Ehsan Jamt Universiteit gedaagd om hoog collegegeld molenaar KORT GEDING Rechter bepaalt dat staatssecretaris Bleker verbindingszones moet herstellen Prijs Digna Sinke Bon voor GRM^l brochure! dinsdag 30 augustus 2011 #0 bjj pVV Rechter fluit staatssecretaris Bleker terug. Verbindingszones tussen ak kers met hamsters moeten worden hersteld om leefgebie den tot een geheel te maken. Stichting Das Sr Boom dik te vreden met uitspraak. den haag - De Nederlandse Staat is verplicht de ecologische verbin dingszones voor de korenwolf, die vanwege de bezuinigingen zijn ge schrapt, in ere te herstellen. Dat heeft de rechtbank in Den Haag beslist na een kort geding dat was aangespannen door de stich ting Das Boom. De stichting komt op voor de ern stig bedreigde wilde hamster - in Limburg korenwolf genoemd - die in Nederland alleen nog in Lim freistadt - De film Weemoed Wildernis van regisseur Digna Sin ke heeft op het Neue Heimat Festi val in Oostenrijk de prijs ontvan gen voor beste documentaire. In de film volgt Sinke de veranderin gen in het landschap op het eiland Tiengemeten over een periode van 13 jaar. Eerder ontving Weemoed Wildernis op een festival in Parijs de prijs voor beste documentaire. wmÊmmmmmmmmmw&smmmmmmm amsterdam - Acht universiteiten ontvangen eind deze week een dagvaarding. Een groep studenten klaagt onderwijsinstellingen aan vanwege het verhoogde college geld voor de tweede studie. De studenten - verenigd in de Stichting Collectieve Actie Univer siteiten (SCAU) - hebben de uni versiteiten meerdere keren om op heldering gevraagd, maar of er kwam geen antwoord of het ant woord was niet bevredigend. Dat heeft een woordvoerder van de SCAU gisteren laten weten. Universiteiten krijgen geen over heidssubsidie meer voor de twee de masterstudie. Om toch kosten dekkend te zijn, vragen zij soms duizenden euro's per jaar meer dan het wettelijk collegegeld van ongeveer 1.713 euro voor de eerste studie. De advocaat van de studen ten zet in op het voorlopig op schorten van het verhoogde colle gegeld voor de duur van de proce dure, zo liet hij weten. „In principe gaat het om een bo demprocedure, maar door middel van een kort geding dat deel uit maakt van de rechtszaak hopen wij dat de rechter een uniform col legegeld vaststelt gedurende de zaak", aldus advocaat Maarten Kalkwiek. burg voorkomt. Nederland heeft een internationale verplichting om het voortbestaan van de ham ster te waarborgen en heeft al een aantal jaren een fok- en uitzetpro- gramma lopen. Maar staatssecretaris Henk Bleker wil het natuurbeleid decentralise ren en wil daarom ook het ham- sterbeleid overdragen aan de pro vincie Limburg. Die heeft daar echter nog geen budget voor gekregen terwijl de hamsterpopulatie achteruit gaat. Bovendien heeft het Rijk dit jaar geen geld meer beschikbaar ge steld voor vijftig hectare aan ver bindingszones tussen de verschil lende hamstergebieden. Daarvan zijn er in Limburg drie. Aangezien de boeren dit jaar geen geld kregen om de verbindingszo nes hamstervriendelijk te beheren, is het gebied omgezet in normale landbouwgrond. De rechter heeft nu bepaald dat de boeren alsnog geld moeten krijgen om daarmee de verbindingszones te herstellen. Voorzitter Jan Jaap Dirkmaat van Das Boom is blij met de uit spraak. Dirkmaat: „Staatssecretaris Bleker zegt dat ecologische verbindingszo nes helemaal niet nodig zijn en denkt dat bedreigde dieren wel even over maïsvelden heen sprin gen naar hun eigen terrein." Maar juist de verbinding tussen de zones is van levensbelang, stelt Dirkmaat. En daar blijkt de rechter het mee eens. „Een beperking van de ver bindingszones levert een reële be dreiging op voor de staat van in standhouding van de hamster", zo staat er in het vonnis. Waar Jan Jaap Dirkmaat ook blij mee is, is dat nu zwart op wit staat dat het fokprogramma en monito ring van de hamster gewoon door gaat, terwijl dat tot nu toe onzeker was. De boeren die de bestaande hamstergebieden beheren zullen worden betaald, ongeacht de moei zame onderhandelingen tussen het Rijk en de provincie over de decentralisatie van het natuurbe leid. Datzelfde geldt voor de kosten van het fok- en uitzetprogramma. Het ministerie zegt eerst de uit spraak grondig te willen bestude ren voordat het met een reactie komt. Het kort geding over de korenwolf is het eerste in een reeks. Das Boom wil ook de bezuini gingen van zestig procent op het budget van Staatsbosbeheer, de verkoop van natuurreservaten en het uitsterven van de korhoen bij de rechter gaan aanvechten. Hilversum - Ehsan Jami stopt met zijn werkzaamheden bij de PVV, waar hij medewerker is van Ka merlid Hero Brinkman. Jami ver trekt omdat hij zich op zijn studie wil richten, stelde hij in de nacht van zondag op maandag in het ra dioprogramma Echte Jannen van de omroep PowNed. De in Iran op gegroeide Jami verwierf in 2007 landelijke bekendheid toen hij een comité voor ex-moslims oprichtte. Daarmee wilde hij opkomen 'voor het grondwettelijke recht op gods dienstvrijheid van voormalige moslims'. Het is niet de eerste keer dat de 26-jarige Jami zijn studie een hogere prioriteit geeft dan zijn politieke activiteiten. Zo gaf hij in 2010 aan te ontbreken op de PW-kandidatenlijst voor de TWee- de Kamer, omdat hij eerst zijn stu die wilde afmaken. oWltl »n Tot 15 km bereik op één volle accu J Geschikt voor binnen en buiten Makkelijk en veilig te bedienen Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Anti-rol stand Kleinste draaicirkel Gratis brochure? Bel 0341 27 40 40 Ervaar zelf hoe hel is om altijd en overal mobiel te zijn! Geniet van het lekkere weer, dus ga naar buiten met een scootmobiel van Molenaar. We hebben speciaal voor u een tijdelijke aanbieding met scootmobiel Capri. Profiteer snel zolang de voorraad strekt! Elders $$4,- Adviesprijs $9$,- Haal de Klap de Past in zitting eraf stuurkolom in elke auto Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Moeite met ver lopen of fietsen? m Molenaar biedt opvouwbare scootmobielen aan tegen de allerscherpste prijs van Nederland! De scootmobiel is onderhoudsvrij en past in elke auto. 35 modellen. Bent u ook toe aan een betere nachtrust? Bijna 67% van de 50-plussers heeft slaapproblemen. V. ia. 420," Geniet met volle teugen en ga zelf op pad, samen met uw vaste scootmobiel. Met maximale stabiliteit, verstel mogelijkheden en een groot bereik. 24 modellen. Moeite met traplopen? va. Verhuizen niet nodig! 2395/" Samen komen we tot het slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt. Met comfortabele lighoogte, verrijdmogelijkheden en.elektrische verstel mogelijkheden. of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Bedden Trapliften ;Naam: Rechte trap Als u eenmaal een traplift in huis hebt, wilt u beslist niet meer zonder. Met een voudige bediening, veiligheidsgordel, montage op de trap en op maat gemaakt Gratis demo thuis? Postcode: Plaats: :Dhr i Bel direct: 0341 - 27 40 40 Telefoon: E-mail: Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Mlpzc_wk35 Showroom Laan 18 8071 JA Nunspeet www.molenaarwelzijn.nl VVELZtjNSPROOUCTEN Bezoek een dealer bij u in de buurt De dealers zijn geopend van ma t/m vrij van 10 -18 uur en op zat van 10 -17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Ridderkerk Noordenweg 6 Amstelveen Handweg 133 Roden Westeresch 8 Best Eindhovemseweg 30 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Heerlen In de Cramer 21 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Hengelo Vosboerweg 16 Houten Duwboot 22 rj» Katwijk Lageweg 35 |jf Nunspeet Laan 18 (ma. gesloten) gratis gratis Bij onze dealers slaan alleen scootmobielen. Bedden en trapliften demonstreren we graag bij u thuis of bij onze speciaalzaak in Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7