Biufcmêi BiAUtm 15 Kortingen tot -70% iet Voskai al een beetje versleten. In het begin van de vakantie ben ik daarom alvast op internet gaan kijken voor een nieuwe. Daar kwam ik een foto tegen van deze fiets. Ik vond hem meteen mooi. Toen we in de winkel gingen kijken, heb ik er een proefrondje op gereden en dat beviel goed. Het mandje op de voordrager zit er standaard bij. Die ga ik gebruiken om mijn rugzak met boeken in te doen, maar we heb ben voor de zekerheid ook een bagagedrager besteld. Als het niet fijn is met de mand, dan gaat de bagagedrager erop, maar eerst maar eens uitproberen zonder", zegt ze. Mirthe is officieel nog niet jarig, maar ze mag de fiets alvast gebruiken. Ze verheugt zich er op om voortaan dagelijks op haar nieuwe fiets naar school te gaan. Nostalgisch uiterlijk Naast de transportfiets is volgens verschil lende fietsverkooppunten in Zeeland ook de opoe- of omafiets nog altijd razend populair. Ook bij deze fiets is het stoere en nostalgische uiterlijk een belangrijk verkooppunt. De tweewieler werd in de 19e eeuw voor het eerst gemaakt en is in de loop der jaren nooit uit het straatbeeld verdwenen. De term 'oma- fiets' is pas in de jaren '70 ontstaan vanwege het 'ouderwetse' uiterlijk van de fiets. En die 'look' is nu juist wat jongeren tegenwoordig zo aanspreekt. Fabrikanten spelen daar handig op in door hun fietsen te voorzien van de meest trendy kleuren en printjes. Maar niet alleen Mirthe Steenbakker dinsdag 30 augustus 2011 Kevin Goudswaard foto's Lex de Meester het uiterlijk speelt een rol bij de keuze voor een omafiets. Ze zijn sterk en kunnen wel een stootje hebben en bovendien hebben ze weinig onderhoud nodig. Ideaal dus om je van en naar school te verplaatsen. Dringend nodig Natuurlijk zijn er naast de lopende trends ook andere opties. Kevin Goudswaard (12) heeft liever een wat stoerdere fiets. „Mijn nieuwe fiets is wit met zwart en rood en een klein beetje grijs. Hij heeft acht versnellingen. Ik heb deze gekozen omdat ik hem heel mooi vind en ook omdat hij lekker fietst", zegt hij. Gisteren is Kevin begonnen aan zijn eerste schooldag op de CSW in Middelburg. Voorheen fietste hij in twee minuten naar school, nu doet hij daar ongeveer tien minuten over, „Soms fiets ik hard, als ik laat ben bijvoorbeeld, maar ik fiets nu samen met een groepje klasgenoten." Evenals Mirthe kreeg ook Kevin de fiets voor zijn verjaardag. En die had hij volgens eigen zeggen hard nodig. „Mijn oude fiets was hele maal versleten. De kettingkast was kapot, het spatbord was afgebroken en het licht deed het niet meer." Over het meesjouwen van boeken op de fiets maakt hij zich geen zorgen. „Die boeken draag ik gewoon in een rugzak op mijn rug." Wendy de Jong We gaan weer naar school en doen dat natuurlijk zo leuk én veilig mogelijk! Een goede Piet Voskamp fiets hoort er daarom gewoon bij en (ondanks de hoge kwaliteit) scoren we nu eens niet met hoge cijfers. Kom eens langs, wij maken j,i graag een rapport op van uw wensen... bij Piet Voskamp Dit is een actie die u zich gerust aan kunt trekken! Piet Voskamp ruimt name lijk een groot deel van zijn fietskleding op en geeft nu hoge kortingen op heel veel kleding uit voorraad. Kom snel langs en zoek de i aanbieding die bij u past... Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 - 61 31 87 - [e] info@pietvoskamp.nl - [i] www.pietvoskamp.nl. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61