binnenland 5 139 Winterjas Rosenthal: inzet politie Kunduz volgens afspraak 'Internet op mobiel mag duurder worden' Wethouder Schiedam stapt op 'Natuurlijke dood van jongens St. Joseph' Frans paradijsje dicht bij huis! Els Borst krijgt Aletta Jacobsprijs Villa Mozambique van prins voltooid Politie pakt verdachte van overval uit 2005 ■Sflfe m dinsdag 30 augustus 2011 Nederlandse militairen bereiden zich in de ochtend voor op een bezoek aan een politiepost in de Afghaanse stad Kunduz. foto Evert-Jan Daniels/ANP den haag - De door Nederland op te leiden politieagenten in de Af ghaanse provincie Kunduz wor den ingezet zoals afgesproken. Ze zullen dus alleen civiele taken uit voeren en niet deelnemen aan of fensieve militaire acties. Dat stelde minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken gisteren. Uitspraken van de politiecomman- dant in Kunduz hierover zijn vol gens hem 'in lijn' met de afspraken die Nederland heeft ge maakt met de Afghaanse autoritei ten. Groenlinks, de Christenunie en de SP hadden het kabinet opheldering gevraagd over de uitla tingen van de politiebaas in RTL Nieuws. Volgens het programma bleek uit dat gesprek dat de kans groot is dat de door Nederland op geleide agenten toch ook moeten vechten. Dat is niet het primaire doel, zei de politiecommandant. Maar als vijanden als de taliban toeslaan, moeten de agenten zichzelf vol gens hem verdedigen, het gebied afgrendelen en dit in handen hou den tot de antiterreureenheid is ge arriveerd. Rosenthal wijst erop dat Nederland met de Afghaanse auto riteiten heeft afgesproken dat de op te leiden politieagenten alleen worden ingezet 'voor civiele taken, zoals beschreven in de Afghaanse Nationale Politie Strategie. De SP wil snel een debat met.mi- nister Hans Hillen van Defensie over de kwestie. Volgens de partij, verklaard tegenstander van de poli- tietrainingsmissie, waren de afspra ken 'een lachertje in de harde wer kelijkheid van Kunduz'. Bij ge vechtshandelingen om de openba re orde te herstellen, zijn natuur lijk ook offensieve acties, stelde SP-Kamerlid Harry van Bommel. Dit is volgens hem in strijd met wat is afgesproken. zie onze website:binnenland Verslag vanuit Kunduz en beelden van trainingen den haag - Een recente prijsverho ging van mobiel internet door KPN, Vodafone en T-Mobile is ge oorloofd. Het is niet nodig om een onderzoek te doen naar de reden van de prijsstijging. Dat blijkt uit een brief die minister Maxime Ver hagen (Economische Zaken) giste ren naar de Tweede Kamer heeft -gestuurd. PvdA-Tweede Kamerlid Martijn van Dam had minister Verhagen gevraagd onderzoek te doen naar de recente prijsverhoging. Hij trekt het verhaal van de bedrijven in twijfel dat de tarieven omhoog moeten omdat ze meer data moe ten verwerken op hun netwerken. De werkelijke reden is volgens Van Dam dat mensen steeds vaker op hun mobieltje chatten met gratis programma's en daarom minder bellen en sms'en. Hierdoor nemen de inkomsten van de telecombe- drijven af. Maar Verhagen noemt een onderzoek 'niet opportuun'. Hij verwijst naar de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) als instantie die bevoegd is op te tre den tegen ongeoorloofde kartelaf spraken. Volgens de bewindsman In de week van f zaterdag 27 augustus tot en met zaterdag 3 september staat de jas in the picture! I Voor snelle beslissers is er die week een 11 'Delscher'taart, gemaakt door patisserie van Opdorp. DELSCHER Grote Markt I l-l 3 4461 AH Goes www.delscher.nl GRONINGEN Els Borst krijgt de Aletta Jacobs prijs 2012. Dat maakte de Rijksuni versiteit Groningen gisteren be kend. De oud-minister van VWS krijgt de prijs voor de 'genuanceer de manier waarop zij me- disch-ethische kwesties aan de or de heeft gesteld en voor hetgeen zij daarmee heeft bereikt.' DEN HAAG De vakantievilla die prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxima aan de kust van Mozambique lie ten bouwen, is voltooid. Het huis is echter nog niet ver kocht. Dat heeft minister-president Mark Rutte gisteren aan de Tweede Ka mer geschreven. De prins en prinses besloten de va kantievilla eind 2009 te koop aan te bieden. Els Borst ROTTERDAM foto anp De politie heeft dankzij DNA-mate- riaal een 41-jarige Hagenaar kun nen aanhouden die ervan wordt verdacht in 2005 een gewelddadige overval op een Rotterdams huis te hebben gepleegd. Dat maakte het Openbaar Ministe rie gisteren bekend. Het onderzoek werd heropend na dat bij het Nederlands Forensisch Instituut een DNA-match was ge vonden. Schiedam - De Schiedamse wet houder Ad Mostert (WD) is opge stapt vanwege de uitkomsten van een integriteitsonderzoek naar het college van B en W. Het onder zoeksrapport, opgesteld door het Bureau Integriteit Nederlandse Ge meenten (BING), werd vrijdag openbaar. De WD-fractie riep gisteren de overgebleven Schiedamse wethou ders op het voorbeeld van Mostert te volgen. Volgens de WD is de autoriteit van het college te veel aangetast. Het is nog niet .bekend of de wethouders hier gehoor aan geven. Burgemeester Wilma Verver (WD) legde in juni haar functie neer toen het onderzoek naar haar functioneren al gaande was. De ge meenteraad wil dat Verver, die in dertijd eervol werd ontslagen, als nog oneervol ontslag krijgt. Het college heeft op verzoek van de raad een bezwaarschrift ingediend bij de minister van Binnenlandse Zaken. Uit het vrijdag gepubliceer de onderzoeksrapport bleek onder meer dat Verver zich schuldig heeft gemaakt aan belangenver strengeling en dat ze een angstcul tuur op het gemeentehuis veroor zaakte. Wethouders deden niets om haar te corrigeren en hielden de angstcultuur in stand. is de kartelwaakhond op de hoog te van de berichtgeving over de ta riefsverhoging. Verhagen zegt dat er 'diverse legi tieme' redenen kunnen zijn waar om bedrijven hun tarieven aanpas sen, zoals innovatie. Volgens de mi nister is het uiteindelijk aan con sumenten zelf om te beslissen of ze de tariefsverhoging willen beta len. Naast Van Dam maken meer Ka merleden zich zorgen over het bijna gelijktijdig opschroeven door de drie telecombedrijven van de prijzen van internetten op een mo bieltje. „Het lijkt wel een drieling", merkte PW-Tweede Kamerlid Jhim van Bemmel hier eerder over op. Een meerderheid in de Twee de Kamer (in elk geval PvdA, PW, D66 en SP) wil dat bij een aan staande veiling van telecomfre- quenties nieuwkomers meer ruim te krijgen op de zogenoemde 800 MHz-band dan in voorstellen hier over van Verhagen. De veiling vindt volgend jaar plaats. Meer concurrentie drukt de prijzen en dat is goed voor de consument, zo is de redenering. heel - Alle jongens in internaat St. Joseph in Heel zijn begin jaren '50 van de vorige eeuw een natuurlij ke dood gestorven. De helft van hen stierf aan infectieziekten. Dat zou volgens de regionale om roep Li blijken uit cijfers van het CBS. Li en de NOS hebben die cij fers opgevraagd, zo maakte de om roep gisteren bekend. Het CBS baseert de cijfers op over lijdensaktes van de jongens. In alle gevallen noteerde de arts een na tuurlijke dood, aldus de NOS. Als andere doodsoorzaken worden door Li genoemd aangeboren af wijkingen, kanker en hart- en vaat ziekten. Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond zegt de cijfers van het CBS te kennen en mee te nemen in het justitieel onderzoek. Over de sterftehausse begin jaren was de afgelopen weken onrust ont staan. Het OM onderzoekt de dood van 34 jongens in St. Joseph begin jaren vijftig. Tot dat afge rond is, doet justitie geen medede lingen, liet een woordvoerder van het OM weten. De verdachte sterfgevallen werden eerder deze maand gemeld door de commissie-Deetman, die onder zoek verricht naar seksueel mis bruik van minderjarigen in de Rooms-Katholieke kerk. Bij dat on derzoek waren de hoge sterftecij fers opgevallen. •f-olaa^e- More- (no|v£'\Ve> Wist u dat u op amper 5 uur rijden van Utrecht alles vindt wat Frankrijk zo heerlijk maakt? De Elzas is een paradijsje voor levensgenieters! Slenter door kleurrijke vakwerkdorp jes, wandel door de wijngaarden en de bossen en proef de lekkerste wijnen, de smakelijkste gebakjes en de heerlijkste hartige maaitijden. Uw verblijf U verblijft in Hotel du Pare Alsace in het sfeervolle dorpje Niederbronn-les-Bains, ca. 50 km boven Straatsburg. Het hotel is gedecoreerd in de warme stijl van de Elzas. Èr is een gezellige 'wijnstube' met bar. Bij mooi weer eet u onder de wijnranken op het: terras. Uw kamer is comfortabel ingericht en heeft een tweepersoonsbed of twee eenpersoonsbedden, bureau, tv, telefoon, wifi-internet, badkamer met bad of douche, föhn en toilet. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener - of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 21998 euro p.p. 4-daagse More Inclusive Elzas zoek boekcode 21998 Tips Bewonder de typisch Elzasser vakwerkdorpjes Haffen en Hunspach Bezoek het prachtige Straatsburg Maak een autoritje door het prachtige Pare Naturel Vosges du Nord Loop 'ns binnen bij een heerlijke patisserie! Inbegrepen 3x overnachting in een tweepersoons kamer 3x ontbijtbuffet met glaasje 'Crémant d'Alsace' 3x driegangendiner 1x wijnproeverij 1 x routekaart Elzasser wijnroute Prijzen 01/09-30/11 139 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en kosten calamiteiten fonds. Aankomst en vertrek zijn dagelijks mogelijk. U kunt het arrangement verlengen 50,- p.p.p.n. o.b.v. halfpension). ph 3 T O S f5e-nf v daar al 'nS ipwee-sf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5